ALL TIME BERGEN COUNTY PERFORMANCE LIST

GIRLS

100 METERS

1. Myasia Jacobs, Paramus Catholic                               2010       11.44

Jacobs                                                                                                    11.47

Jacobs                                                                                                    11.48

Jacobs                                                                                                    11.59

Jacobs                                                                                                    11.66

Jacobs                                                                                                    11.72

Jacobs                                                                                                    11.73

Jacobs                                                                                                    11.80

Jacobs                                                                                                    11.90

Jacobs                                                                                                    11.92

Jacobs                                                                                                    11.93

Jacobs                                                                                                    11.94

Jacobs                                                                                                    11.95

2. Anike Orimogunje, Queen of Peace                            2002       11.96

Jacobs

3. Carlene Cummings, Englewood                                   1996       11.97

Cummings                                                                                            11.99

Cummings                                                                                            12.00

Cummings                                                                                            12.02

Jacobs                                                                                                    12.04

(20 performances by 3 performers)

4. Janay Mitchell, Teaneck                                               2008       12.05

5. Olivia Florio, Northern Highlands                               2016       12.11

6. Gily Dishon, Tenafly                                                     1989       12.12

    Amber Redmond, Hackensack                                    2015      

8. Angelica Johnson, Ridgefield Park                             2007       12.13

     Kahlia Taylor, Teaneck                                2012

     Jordyn Smith, Paramus Catholic                2012

11. Amma Walcott, Hackensack                                     2005       11.9

12. Courtney Cubicciotti, IHA                                          1998       12.16

13. Ayo O’uhuru, Pascack Hills                                        2016       12.18

14. Nicole Golden, Teaneck                                             1989       12.21

      Jordan Mayo, Tenafly                                               2018

16. Jen Andujar, Teaneck                                                  2002       12.22

17. Tatiyanna Sanders, Paramus Catholic                      2014

18. Michelle Forrester, Teaneck                                      1983       12.0

   Neretta Freeman, Garfield                                              1987

   Melissa Bochiaro, Glen Rock                                        1996

   Willie Mae Washington, Lodi                                       1996

   Takara Wilks, Queen of Peace                                      2002

   Consandria Walker, Hackensack                                 2006                       (12.34)

24. Morgan Florio, Northern Highlands                          2016       12.25

25. Cheryl Anscombe, Westwood                                    2004       12.29 (11.5 hand timed)

      Lauren Brzozowski, Ramapo                                    2015

27. Janine Davis, Queen of Peace                                    2004       12.31

28. Nicole Vadon, Pascack Hills                                       2018       12.32

29. Christian Rasnake, IHA                                              2016       12.33

30. Alexis Trott, Paramus Catholic                                 2016       12.34

31. Christine Rose, IHA                                                     1990       12.1

      Leigh Hoffman, Pascack Hills                                   2004       **

     Erica Cigolini, Ridgewood                                           2007

34. Janieanne Palmer, Englewood                                    2013       12.36

35. Sophia Schwartz, Ramapo                                       2018       12.37

36. Diana Lawson, Queen of Peace                                 2000       12.38

    Amy Salek, Ramapo                                                      2008

38. Kim Nagotko, Mahwah                                              2010       12.40

      Tiffany Bautista, Paramus Catholic                      2017

40. Epiphany Sams, Paramus Catholic                           2007       12.41

      Naomi Clarke, Hackensack                                        2014

42. Emily Barr, Ridgewood                                               2008       12.42

43. Jen Pash, IHA                                                                2011       12.43

44. Sonya Daniels, Hackensack                                       1985       12.2

   Missy Hicks, Teaneck                                                    1986

   Cindy Mayo, Rutherford                                                1977

   Diane Horowitz, Fort Lee                                               1977

   Lisa Alexander, Englewood                                           1983

   Jen Cagiao, Hasbrouck Heights                                    2002

  Jasmine Hammonds, Elmwood Park                             2010       (12.61)

   Delcita Russell, Hackensack                                         1995       12.44

52. Bryanna Knight, Paramus Catholic                           2008       12.45

      Katherine Brzozowski, Ramapo                2015

54. Sophia Castronovo, Emerson                                     2018       12.46

55. Maris Rodriguez, Holy Angels                                2017       12.47

56. Maxine McConnell, Old Tappan                              2014       12.48

57. Taylor Newman, Old Tappan                                 2018       12.49

58. Anna Maria Scarpis, Bogota                                      2017       12.50

59. Aminah Sarraga, Teaneck                                          2015       12.52

60. Marissa Chakmakian, Demarest                2014       12.53

61. Tiffany Mills, Teaneck                                2010       12.54

62. Tisa Stubbs, Englewood                                              1982       12.3

   Sara Pieri, Ramapo                                                         1986

   Carmen Matteis, Cliffside Park                                     1988

   Jen McDermott, Ridgewood                                          1989

   Daphne Blick, Teaneck                                                  1989

   Mary O’Neill, River Dell                                                1996

   Martese Golden, Teaneck                                              1983

   Chelsea Townes, Hackensack                                       2004

   Alyssa Fanucci, Old Tappan                                         2005

   Yvonne Hunt, Teaneck                                                   2005
    Kristen Brown, Englewood                                           2009

   Khadijah Cox, New Milford                                          2011       (12.71)

74. Tiffany Walker, Hackensack                                     1995       12.55

     Angela Harrison, Paramus Catholic                           2012

     Whitney Bailey Hicks, Ridgefield Park                    2017

77.  Lauren Fanelli, River Dell                                          1998       12.56

78.  Shannon Roberts, Saddle Brook                               2012       12.58

       Nicole Miller, Pascack Valley                                   2013

       Maria Acosta, Paramus Catholic                              2015

81. Kristen Cubicciotti, IHA                                             2002       12.60

      Taylor Clarkson, Indian Hills                                     2011

      Ana Ordonez, Northern Highlands                            2015

84. Megan Gadaleta, Demarest                                        2008       12.61

      Talasiah Balgoban, Teaneck                                      2011

      Tajia Lagomarsino, Saddle Brook                             2014

      Hana Kerner, Northern Highlands                             2014

88. Emma Kinney, Ramapo                                             2018       12.62

89. Doreen Kris, Ramsey                                                  1978       12.4

      Stephanie Laughlin, Teaneck                                     1980

      Lori Morton (Soley), Westwood                                1981

      Dina Castronovo, Old Tappan                                   1986

      Teri Martin, Hackensack                                            1992

      Adria Ferguson, Old Tappan                                     1993

      Thatcha DaCosta, Englewood                                    2000

      Nadine Jaber, Indian Hills                                           2004

      Sophia Davis, Queen of Peace                                   2005

      Melody Lopez-Bernstein, Paramus Catholic          2007

      Colleen Murphy, Westwood                                       2010       (12.69)

      Jada Toote, New Milford                                             2011       (12.96)

 

Auto Timing

1. Myasia Jacobs, Paramus Catholic                               2010       11.44

Jacobs                                                                                                    11.48

Jacobs                                                                                                    11.66

Jacobs                                                                                                    11.72

Jacobs                                                                                                    11.73

Jacobs                                                                                                    11.93

Jacobs                                                                                                    11.94

Jacobs                                                                                                    11.95

2. Anike Orimogunje, Queen of Peace                            2002       11.96

Jacobs

3. Carlene Cummings, Englewood                                   1996       11.97

4. Janay Mitchell, Teaneck                                               2008       12.05

5. Olivia Florio, Northern Highlands                               2016       12.11

6. Gily Dishon, Tenafly                                                     1989       12.12

    Amber Redmond, Hackensack                                    2015      

8. Angelica Johnson, Ridgefield Park                             2007       12.13

    Kahlia Taylor, Teaneck                                                 2012

    Jordyn Smith, Paramus Catholic                                 2012      

11. Courtney Cubicciotti, IHA                                          1998       12.16

12. Ayo O’uhuru, Pascack Hills                                        2016       12.18

13. Nicole Golden, Teaneck                                             1989       12.21

      Jordan Mayo, Tenafly                                               2018

15. Jen Andujar, Teaneck                                                  2002       12.22

16. Tatiyanna Sanders, Paramus Catholic                      2014

17. Morgan Florio, Northern Highlands                          2016       12.25

18. Cheryl Anscombe, Westwood                                    2004       12.29

      Lauren Brzozowski, Ramapo                                    2015

20. Janine Davis, Queen of Peace                                    2004       12.31

21. Nicole Vadon, Pascack Hills                                       2018       12.32

22. Christian Rasnake, IHA                                              2016       12.33

23. Consandria Walker, Hackensack                              2003       12.34

      Alexis Trott, Paramus Catholic                                 2016

25. Janieanne Palmer, Englewood                                    2013       12.36

26. Sophia Schwartz, Ramapo                                       2018       12.37

27. Diana Lawson, Queen of Peace                                 2000       12.38
     Amy Salek, Ramapo                                                     2008

29. Kim Nagotko, Mahwah                                              2010       12.40

      Tiffany Bautista, Paramus Catholic                      2017

31. Melissa Bocchiaro, Glen Rock                                  1997       12.41

      Epiphany Sams, Paramus Catholic                           2007      

      Naomi Clarke, Hackensack                                        2014

34. Emily Barr, Ridgewood                                               2008       12.42

35. Jen Pash, IHA                                                                2011       12.43

36. Delcita Russell, Hackensack                                      1995       12.44

37. Bryanna Knight, Paramus Catholic                           2009       12.45

      Katherine Brzozowski, Ramapo                2015

39. Sophia Castronovo, Emerson                                     2018       12.46

40. Maris Rodriguez, Holy Angels                                2017       12.47

41. Maxine McConnell, Old Tappan                              2014       12.48

42. Taylor Newman, Old Tappan                                 2018       12.49

43. Anna Maria Scarpis, Bogota                                      2017       12.50

44. Neretta Freeman, Garfield                                           1987       12.52

     Aminah Sarraga, Teaneck                                            2015

46. Marissa Chakmakian, Demarest                2014       12.53

47. Tiffany Mills, Teaneck                                2010       12.54

48. Tiffany Walker, Hackensack                                     1995       12.55

      Angela Harrison, Paramus Catholic                          2012

     Whitney Bailey Hicks, Ridgefield Park                    2017

51.  Lauren Fanelli, River Dell                                          1998       12.56

       Amma Walcott, Hackensack                                    2005

53. Shannon Roberts, Saddle Brook                2012       12.58

      Nicole Miller, Pascack Valley                                    2013

      Maria Acosta, Paramus Catholic                               2015

56. Kristen Cubicciotti, IHA                                             2002       12.60

      Taylor Clarkson, Indian Hills                                     2011

      Ana Ordonez, Northern Highlands                            2015

59. Megan Gadaleta, Demarest                                        2008       12.61

      Jasmine Hammonds, Elmwood Park                        2010

      Talasiah Balgoban, Teaneck                                      2011

      Tajia Lagomarsino, Saddle Brook                             2014

      Hana Kerner, Northern Highlands                             2014

64. Emma Kinney, Ramapo                                             2018       12.62

65. Yvonne Hunt, Teaneck                                               2006       12.64

66.  Latasha Jackson, Garfield                                          2002       12.66

67. Megan Burke, Glen Rock                                           1989       12.67

68. Janelle Liu, Cresskill                                                    2009       12.68
*     Serenity Martin, IHA                                                  2009

70. Victoria Mold, Mahwah                                             2010       12.69

      Colleen Murphy, Westwood                                       2010

72. Rashya Edwards, Teaneck                                          2018       12.70

73. Keely Roberts, Teaneck                                              1997       12.71

      Khadijah Cox, New Milford                                       2011

     Kendra Cirino, Midland Park                                 2018

76. Ebony Forbes, River Dell                                            2015       12.72

      Kristen Valentine, IHA                                                2016

78. Nicole Parkinson, Bergen Tech                                 1999       12.73

      Rae Corbo, Paramus Catholic                                    2008

      Emma Sullivan, Northern Highlands                        2012

81. Jennille Logan, Teaneck                                             1995       12.74

      Anita Rogers, Ramapo                                2008

      Ashley Jenq, Fort Lee                                                  2013

      Stacey Porzl, Hasbrouck Heights                              2013

     Julietta Thron, Dwight-Englewood                             2018

86. Shanice Murray, Hackensack                                 2018       12.75

87. Erica Cigolini, Ridgewood                                          2007       12.76

88. Claire Scavone, Ramapo                                            2013       12.77

       Nicole Thomas, Park Ridge                                       2016

       Grace Cepeda, River Dell                                           2016

91. Brielle Sutter, Saddle Brook                                       2010       12.78

92. Megan Chakmakian, Demarest                                 2010       12.79

      Kyra Pialtos, Demarest                                             2017

94. Katie Landrigan, Holy Angels                                    2007       12.80

      Brianna Setnitzky, Pascack Hills                               2012

96. Alyssa Fanucci, Old Tappan                                      2005       12.81

200 METERS (* 220 yards - .1)

1. Myasia Jacobs, Paramus Catholic                               2010       23.73

Jacobs                                                                                                    23.75

Jacobs                                                                                                    23.91

Jacobs                                                                                                    23.93

Jacobs

Jacobs                                                                                                    23.94

Jacobs                                                                                                    23.99

Jacobs                                                                                                    24.01

Jacobs                                                                                                    24.30

Jacobs                                                                                                    24.33

2. Janay Mitchell, Teaneck                                               2008       24.42

Jacobs                                                                                                    24.43

Jacobs

3. Mariah Fede, Paramus Catholic                               2018       24.53

4. Anike Orimogunje, Queen of Peace                            2002       24.3

Fede                                                                                                       24.58

5. Gily Dishon, Tenafly                                                     1989       24.4

Orimogunje                                                                                           24.67

6. Courtney Cubicciotti, IHA                                            1998       24.79

Jacobs                                                                                                    24.80

(20 performances by 6 performers)

7. Amy Salek, Ramapo                                                 2007         24.6        (25.38)

8. Lauren Brzozowski, Ramapo                                       2014       24.87

9. Carlene Cummings, Englewood                                   1995       24.88

10. Kahlia Taylor, Teaneck                                               2011       24.89

11. Janine Davis, Queen of Peace                                    2005       24.7   (25.14)

12. Christine Rose, IHA                                                     1991       25.06

13. Sophia Castronovo, Emerson                                     2018       25.08

14. Dana Riley, Teaneck                                                   1993       25.09

      Katherine Muccio, Ridgewood                                2017      

16. Maxine McConnell, Old Tappan                              2014       25.10

       Nicole Thomas, Park Ridge                                       2017      

18. Olivia Florio, Northern Highlands                            2017       25.14

19. Michelle Forrester, Teaneck                                      1983       24.9

   Neretta Freeman, Garfield                                              1987

   Lori Morton (Soley), Westwood                                   1981

   Nicole Golden, Teaneck                                                 1991

23. Cheryl Anscombe, Westwood                                    2003       25.22

24. Aminah Sarraga, Teaneck                                          2014       25.24

25. Matilda Miranda, Teaneck                                         1989       25.0

      Lisa Alexander, Englewood                                        1983

27. Amber Redmond, Hackensack                                  2015       25.25

28. Angelica Johnson, Ridgefield Park                           2006       25.26

29. Kim Nagotko, Mahwah                                              2011       25.27

30. Jen Pash, IHA                                                                2010       25.28

31. Tatiyanna Sanders, Paramus Catholic                      2014       25.32

       Lexi DelGizzo, Tenafly                                             2016

33. Christian Rasnake, IHA                                              2016       25.39

34. Colleen Murphy, Westwood                                       2010       25.40

      Grace Smiechowski, Northern Highlands           2018

36. Delcita Russell, Hackensack                                      1995       25.41

      Jordyn Smith, Paramus Catholic                               2012

38. Cynthia Mayo, Rutherford                                         1977       25.2*

      Stephanie Laughlin, Teaneck                                     1981

      Mary O’Neil, River Dell                                              1995

      Melissa Bochiaro, Glen Rock                                    1996

      Consandria Walker, Hackensack                              2004       (25.49)

43. Shanice Murray, Hackensack                                 2018       25.46

44. Emma Sullivan, Northern Highlands                        2013       25.48

45. Maris Rodriguez, Holy Angels                                2017       25.49

46. Diana Lawson, Queen of Peace                                 2000       25.53

47. Carolyn Moore, Indian Hills                                       1979       25.3*

      Missy Hicks, Teaneck                                                 1985

      Amma Walcott, Hackensack                                     2005

     Jen Andujar, Teaneck                                                   2002       25.54

      Emily Barr, Ridgewood                                               2008      

      Megan Gasnick, Park Ridge                                       2017

53. Grace O’Shea, Ramapo                                            2018       25.55

54. Janieanne Palmer, Englewood                                    2013       25.57

55. Alexandra Cimino, Westwood                                   2012       25.58

56. Bryanna Knight, Paramus Catholic                           2009       25.59

      Angela Harrison, Paramus Catholic                          2012

       Kendra Cirino, Midland Park                                    2017

59. Claire Scavone, Ramapo                                            2013       25.63

60. Karen Johnson, Teaneck                                             1979       25.4*

      Selina Ashby, Teaneck                               1980

      Renita Terry, Hackensack                                          1981

      Aquansa Garth, Westwood                                         1987

      Tammy Jones, Teaneck                                               1989

      Jen McDermott, Ridgewood                                       1988

      Diane Horowitz, Fort Lee                                           1977       *

      Yvonne Hunt, Teaneck                                               2006

      Erica Cigolini, Ridgewood                                          2007       (25.67)

69. Emma Kinney, Ramapo                                             2018       25.66

70. Brielle Sutter, Saddle Brook                                       2010       25.69

      Gabriella Manjarrez, Fair Lawn                           2017

72. Rebecca Coffman, Indian Hills                                  2008       25.74

73. Doreen Kris, Ramsey                                                  1976       25.5*

      Caroline Morris, Hackensack                                    1981

      Shonna Clay, Teaneck                                                 1987

      Michelle Stein, Glen Rock                                          1994

      Jackie Babbini, Cliffside Park                                    1999

      Sonia Daniels, Hackensack                                        1985

      Michelle Smith, Teaneck                                            2005

80. Serenity Martin, IHA                                                   2009       25.79

81. Tajia Lagomarsino, Saddle Brook                             2015       25.81

82. Sara Pieri, Ramapo                                                      1988       25.6

      Tarashon Broomes, Paramus Catholic                     2002

      Sophia Davis, Queen of Peace                                   2005       (25.85)

      Tiffany Mills, Teaneck                                2010

86. Sophia Vernieri, Ramapo                                         2018       25.84

87. Morgan Florio, Northern Highlands                          2017       25.87

88. Katherine Brzozowski, Ramapo                2015       25.89

89. Melody Lopez-Bernstein, Paramus Catholic          2008       25.91

      Toni James, Teaneck                                                   2016

       Maria Acosta, Paramus Catholic                              2016

92. Jordan Mayo, Tenafly                                               2017       25.92

93. Ayo O’uhuru, Pascack Hills                                        2015       25.94

94. Marie McVeigh, Demarest                                         1982       25.7

      Ginny Figlar, Ridgewood                                            1988

      Jen Cagiao, Hasbrouck Heights                                 2002

      Khadijah Cox, New Milford                                       2011

98. Allison Tell, Demarest                                2012       25.96

99. Dara Seidman, Ramsey                                               1998       26.01

100. Jordyn Smith, Paramus Catholic                             2011       26.02

      Micaela McPadden, Ridgewood                2012

400 METERS (*440 yards -.4)

1. Dana Riley, Teaneck                                                      1993       54.68

Riley                                                                                                       55.00

Riley                                                                                                       55.0

Riley                                                                                                       55.21

Riley                                                                                                       55.32

2. Lauren Brzozowski, Ramapo                                       2014       55.34

3. Janine Davis, Queen of Peace                                      2004       55.36

4. Amy Salek, Ramapo                                                      2008       55.39

Riley                                                                                                       55.41

5. Maria Acosta, Paramus Catholic                                 2016       55.48

Davis                                                                                                      55.4

Davis                                                                                                      55.57

Riley                                                                                                       55.5

Davis                                                                                                      55.72

Riley                                                                                                       55.7

Davis

Riley                                                                                                       55.89

Riley                                                                                                       55.8

Acosta                                                                                                   55.95

Davis                                                                                                      55.96

(20 performances by 5 performers)

6. Ginny Figlar, Ridgewood                                              1988       56.0

7. Jasmin Jones, Hackensack                                           1987       56.2

8. Aminah Sarraga, Teaneck                                             2015       56.39

9. Lexi DelGizzo, Tenafly                                                 2016       56.47

10. Myasia Jacobs, Paramus Catholic                             2011       56.48

11. Emma Sullivan, Northern Highlands                        2013       56.51

12. Rae Corbo, Paramus Catholic                                    2009       56.61

13. Jennifer Metz, Pascack Valley                                   1991       56.5

14. Robine Arami, Northern Highlands                          2016       56.93

15. Matilda Miranda, Teaneck                                         1989       57.06

16. Colleen Murphy, Westwood                                       2010       57.10

17. Jean Readie, Queen of Peace                                      1993       57.0

     Delcita Russell, Hackensack                                       1997

     Michelle Smith, Teaneck                                             2004

20. Sophia Davis, Queen of Peace                                   2004       57.19

21. Kyla Krawczyk, Northern Highlands                   2017       57.30

      Mariah Fede, Paramus Catholic                            2018

23. Megan Gasnick, Park Ridge                                       2018       57.31

24. Aileen Trendler, Old Tappan                                     1984       57.2

25. Alexandra Cimino, Westwood                                   2013       57.40

26. Doreen Kris, Ramsey                                                  1976       57.3*

      Dawn Booth, Teaneck                                                 1978

28. Cheryl Anscombe, Westwood                                    2004       57.50

      Corinne Myers, Westwood                                         2014      

      Amanda Pook, Northern Highlands                          2015

31. Deanna DiLandro, Ramapo                                       2011       57.53

32. Adriana Lanuto, Ramsey                                            2006       57.59

33. Racquel Clarke, Teaneck                                            2005       57.61

34. Tajia Lagomarsino, Saddle Brook                             2016       57.64

35. Kim Nagotko, Mahwah                                              2011       57.66

      Grace Smiechowski, Northern Highlands           2018

37. Kahlia Taylor, Teaneck                                               2012       57.73

38. Aleta Fischer, Pascack Valley                                    1978       57.6*

39. Sonia Malpeso, Holy Angels                                       2005       57.83

      Ashlyn McKenna, Ramapo                                        2016      

41. Marci Capitani, Ridgewood                                        1984       57.7

42. Janay Ferrel, Teaneck                                                  2012       57.86

43. Kathleen Johnston, Indian Hills                 2010       57.87

      Brielle Sutter, Saddle Brook                                       2011      

45. Jen Pash, IHA                                                                2010       57.89

46. Sarah Adams, Ramapo                                             2016       57.93

47. Diane Bain, Ramsey                                                    2010       57.97

48. Caroline O’Sullivan, Old Tappan                             2016       58.00

49. Marie McVeagh, Demarest                                        1982       57.9

50. Janay Mitchell, Teaneck                                             2008       58.05

      Sophia Castronovo, Emerson                                     2018

52. Micaela McPadden, Ridgewood                2012       58.06

53. Sharon Kearns, Saddle Brook                                    1979       58.0*

      Jennifer Osbourne, Hackensack                                1981

      Kim Mineo, Glen Rock                                               2002      

      Tahirah Williams, IHA                                                2002       58.14

57. Michelle Okereke, Bergen Tech                2011       58.21

      Nicole Thomas, Park Ridge                                        2016      

59. Kesley Ramsey, Ramapo                                           2007       58.23

      Victoria Mold, Mahwah                                             2010

61. Venida Rodman, Teaneck                                          1984       58.1

     Tarashon Broomes, Paramus Catholic                      2002

63. Jillian DiGiacinto, Hasbrouck Heights                     2016       58.26

64. Michele Satine, Glen Rock                                         1995       58.33

      Isabel Sella, Pascack Hills                                           2015

66. Jordyn Smith, Paramus Catholic                               2012       58.34

67. Katelyn Ary, Demarest                                                2009       58.35

68. Katie Vernon, Ramsey                                                 2012       58.40

69. Sam Sudol, Ramsey                                                     2017       58.43

70. Lori Morton (Soley), Westwood                                1980       58.3

     Alex Rosenberger, Ramsey                                         2006

     Melody Lopez-Bernstein, Paramus Catholic            2008       58.44

73. Ebony Ramos, Hackensack                                        2001       58.47

74. Coral Hershkovitz, Tenafly                                        2011       58.52

75. Caitlin Sherry, River Dell                                            2001       58.4

      Aly Hanson, New Milford                                           2005

77. Vicky Rasmussen, Glen Rock                                    2017       58.60

78. Debbie Bishop, Ramapo                                             1982       58.5

      Tisa Stubbs, Englewood                                              1983

      Sharlene Millwood, Englewood                 1987

81.  Michelle McCourt, IHA                                             2008       58.63

82. Katherine Muccio, Ridgewood                                2017       58.67

83. Aderonke Bakare, Teaneck                                        2008       58.70

      Stacey Porzl, Hasbrouck Heights                              2015

85. Gabriela Sloezen, Westwood                                      2012       58.73

86. Terri Bieber, Tenafly                                                   1987       58.6
      Elina Ploskin, Fair Lawn                                             2003      

      Bry Bonavita, River Dell                                             2006

89. Tyra Jamison, Garfield                                2010       58.78

90. Judy Davis, Ridgewood                                               1980       58.7

     Jessica Perkel, Old Tappan                                         2004

92. Fiona Ralph, IHA                                                         2017       58.85

93. Claire Scavone, Ramapo                                            2013       58.86

94. Abby Lee, Pascack Valley                                          2016       58.88

95. Rebecca Skovira, Park Ridge                                     2009       58.90

96. Renita Terry, Hackensack                                          1980       58.8

      Melissa Gilbert, Ridgewood                                       1994

      Dara Seidman, Ramsey                                               2001

99. Kristen Sherlock, Holy Angels                                   2014       58.98

100. Christine Siebold, Demarest                                     2000       58.99

      Alex Elkas, Holy Angels                                             2006

800 METERS (*880 yards - .8)

1. Corinne Myers, Westwood                                            2014       2:05.80

2. Janine Davis, Queen of Peace                                      2005       2:06.06

Davis                                                                                                      2:07.10

Myers                                                                                                     2:07.17

Davis                                                                                                      2:07.82

3. Lexi DelGizzo, Tenafly                                                 2017       2:07.83

Davis                                                                                                      2:07.93

4. Jasmin Jones, Hackensack                                           1987       2:08.2    (2:07.80 – 1986 jr. pan ams?)

5. Catherine Pagano, Northern Highlands                      2014       2:08.75

6. Madison Holleran, Northern Highlands                      2013       2:08.87

Jones                                                                                                      2:08.9

Myers                                                                                                     2:09.09

Holleran                                                                                                2:09.23

DelGizzo                                                                                                2:09.37

Jones                                                                                                      2:09.5

Myers                                                                                                     2:09.74

Jones                                                                                                      2:09.6

Pagano                                                                                                  2:09.91

Jones                                                                                                      2:09.9

Jones                                                                                                      2:10.0

(20 performances by 6 performers)

7. Maria Acosta, Paramus Catholic                                 2016       2:10.68

8. Jennifer Metz, Pascack Valley                                     1991       2:10.86

9. Josette Norris, Tenafly                                                  2013       2:10.98

10. Margaret Scutro, Ridgewood                                      1985       2:10.9

11. Caroline O’Sullivan, Old Tappan                             2018       2:11.04

12. Kesley Ramsey, Ramapo                                           2007       2:11.63

13. Julieanne Fontana, Pascack Hills                               2009       2:11.87

14. Kim Mineo, Glen Rock                                               2001       2:12.12

15. Patty Mileski, Ridgewood                                           1982       2:12.1

16. Colleen Buckley, IHA                                                 2014       2:12.49

17. Deanna DiLandro, Ramapo                                       2012       2:12.66 

18. Bry Bonavita, River Dell                                             2007       2:13.15

19. Julie Sinkovitz, IHA                                                     2010       2:13.74

20. Lynne Collazo, Ridgewood                                        1988       2:13.8

21. Mary Ellen Mileski, Ridgewood                                1983       2:13.9

    Cheyenne Ogletree, Garfield                                        2005

23. Toni Anne Angione, Bergenfield                               1985       2:14.0

24. Maria Nordberg, Bergenfield                                      1982       2:14.2

25. Lisa Zimmer, Ramapo                                                 2012       2:14.36

26. Diane Bain, Ramsey                                                    2009       2:14.44

27. Erin McKenna, Ramapo                                             2007       2:14.54

28. Fiona Ralph, IHA                                                         2017       2:14.86

29. Nancy Scott, Garfield                                                   1991       2:14.8

30. Caitlin Wittreich, Tenafly                                           1995       2:15.09

31. Kate Cooney, IHA                                                        2008       2:15.20

32. Jean Readie, Queen of Peace                                      1993       2:15.2

33. Alicia Henry, Cresskill                                 2005       2:15.35

34. Janelle McCollum, Teaneck                                       1999       2:15.37

35. Tara Lyons, Holy Angels                                             2017       2:15.43

36. Janay Ferrel, Teaneck                                                  2012       2:15.53

37. Chelsea Lee, Pascack Valley                                      2015       2:15.60

38. Gabriela Sloezen, Westwood                                      2012       2:15.63

39. Adria Ferguson, Old Tappan                                     1993       2:15.83

40. Julia Emanuel, Tenafly                                               2003       2:15.88

41. Sarah Adams, Ramapo                                             2018       2:15.92

42. Amanda Mirkovich, River Dell                              2018       2:15.95

43. Christina Welzer, Demarest                                       2014       2:16.00

44. Bianca O’Connell, Rutherford                                   1980       2:15.9

      Claudia Lynch, Westwood                                          1980

46. Cristina Law, Ridgewood                                            2007       2:16.08

47. Lesa Maloof, Ramsey                                                 1978       2:16.0

48. Katie Sullivan, Rutherford                                          2014       2:16.20

49. Caitlin Hemmer, IHA                                                  2002       2:16.23

50. Debbie Hillery, Leonia                                                1982       2:16.3

51. Julie Clifford, Holy Angels                                         1998       2:16.49

52. Shauna Koenig, Hackensack                                     1998       2:16.4

53. Paige Fernandez, River Dell                                        2012       2:16.70

54. Roberta Williams, Englewood                                    1982       2:16.6

55. Phoebe Hersh, Tenafly                                                2012       2:16.75

56. Nancie Sophias, Fort Lee                                            2011       2:17.02

57. Kandie Latham, Ridgewood                                       1975       2:16.9*

58. Serena Martinez, Hackensack                                   2016       2:17.05

59. Jean Hughes, Ridgewood                                            1987       2:17.0

60. Diana Lana, Saddle Brook                                          1995       2:17.18

61. Tracy Della Torre, Glen Rock                                    1997       2:17.31

62. Erin Henry, Glen Rock                                2001       2:17.33

63. Hanako Shigenobu, Ridgewood                                 2012       2:17.44

64. Beverly Cable, Teaneck                                              1978       2:17.4

65. Kelsey Larkin, Ramsey                                               2015       2:17.61

66. Ashlyn McKenna, Ramapo                                        2014       2:17.67

67. Kyla Krawczyk, Northern Highlands                   2018       2:17.69

68. Christine Spilka, Old Tappan                                    2009       2:17.71

69. Megan Brockmeier, IHA                                             2015       2:17.73

70. Liz Figlar, Ridgewood                                                 1990       2:17.6

71. Jillian DiGiacinto, Hasbrouck Heights                     2016       2:17.79

72. Terry Vaccarella, Saddle Brook                                 1975       2:17.8*

     Geri Pomerantz, Westwood                                         1979       *

74. Anna Richard, Northern Highlands                           2014       2:17.99

75. Sam Halvorsen, Ridgewood                                       2016       2:18.03

76. Ceili Brennan, Westwood                                           2009       2:18.06

77. Kathryn Grant, Hackensack                                       2012       2:18.11

      Maggie Mirkovich, River Dell                2018

79. Meg McDermott, Ridgewood                                     1998       2:18.13

80. Norine D’Arcy, Ridgewood                                        1987       2:18.0

81. Kim DeLoreto, Pascack Hills                                     2006       2:18.20

82. Melissa Wyka, Fair Lawn                                           1991       2:18.1

      Tara Connelly, Pascack Valley                                  2003

84. Victoria Davis, Demarest                                            2012       2:18.27

85. Giulia Pezzolla, Lyndhurst                                       2017       2:18.28

86. Caroline Davidson, Ridgewood                                 2012       2:18.33

87. Jaime Mangold, Indian Hills                                       2013       2:18.39

88. Sharlene Millwood, Englewood                                 1988       2:18.3

     Kourtney Gallo, IHA                                                    1994

90. Maggie Loudon, Old Tappan                                    2010       2:18.56

91. Katelyn Ary, Demarest                                                2009       2:18.66

      Alesia Pessaro, Westwood                                          2014

93. Stephanie Doyle, Ridgewood                                     1994       2:18.6

94. Elizabeth Rosenberger, Ramsey                2010       2:18.81

95. Antoinette Bush, Teaneck                                          1979       2:18.7*

96. Hanna Jerome, Dwight-Englewood                           2014       2:18.94

97. Emily Croonquist, River Dell                                     2013       2:19.00

98. Dana Satir, Ramsey                                                     1996       2:18.9

99. Dawn Reis, Lodi                                                           1988       2:19.0

100. Jessica Drew, Westwood                                           1995       2:19.16

1600 METERS (*one mile -1.7)

1. Josette Norris, Tenafly                                                  2013       4:41.61

Norris                                                                                                     4:45.04

2. Margaret Scutro, Ridgewood                                        1985       4:46.4

Norris                                                                                                     4:46.84*

Norris                                                                                                     4:47.01

Norris                                                                                                     4:47.25*

Norris                                                                                                     4:47.34*

Norris                                                                                                     4:47.95

3. Catherine Pagano, Northern Highlands                      2014       4:48.82

Pagano                                                                                                  4:49.42

Pagano                                                                                                  4:50.59

4. Caroline O’Sullivan, Old Tappan                2018       4:50.76

5. Julia Guerra, Indian Hills                                               2014       4:51.56

Guerra                                                                                                    4:52.12

Pagano                                                                                                  4:52.59

Guerra                                                                                                    4:52.69

Scutro                                                                                                    4:52.9

Guerra                                                                                                    4:53.15

6. Patti Mileski, Ridgewood                                              1983       4:53.1*

7. Jasmin Jones, Hackensack                                           1986       4:53.2

(20 performances by 7 performers)

Norris                                                                                                     4:53.37

Norris                                                                                                     4:54.03

8. Corinne Myers, Westwood                                            2014       4:54.36

Mileski                                                                                                   4:54.4

9. Kesley Ramsey, Ramapo                                              2007       4:54.60

C. Pagano                                                                                             4:54.75

C. Pagano                                                                                             4:55.02

10. Colleen Buckley, IHA                                                 2015       4:54.81

11. Toni Ann Angione, Bergenfield                 1984       4:54.9

Jones                                                                                                      4:55.5

Guerra                                                                                                    4:55.82

Scutro                                                                                                    4:55.7

12. Shannon Goria, River Dell                                          2016       4:56.18

Ramsey                                                                                                 4:56.35

Guerra                                                                                                    4:56.51

13. Sarah Pagano, IHA                                                       2008       4:56.56

Myers                                                                                                     4:56.60

Guerra                                                                                                    4:56.82*

Angione                                                                                                 4:56.8*

14. Janine Davis, Queen of Peace                                    2005       4:56.9

C. Pagano                                                                                             4:57.10

15. Julia Emanuel, Tenafly                                               2003       4:57.12*

C. Pagano                                                                                             4:57.35

Ramsey                                                                                                 4:57.54

Jones                                                                                                      4:57.6

16. Erin McKenna, Ramapo                                             2006       4:57.71

Guerra                                                                                                    4:57.82

17. Serena Martinez, Hackensack                                   2016       4:58.33

Scutro                                                                                                    4:58.2

Guerra                                                                                                    4:58.48*

Guerra                                                                                                    4:58.57

Myers                                                                                                     4:58.71

Myers                                                                                                     4:58.79

Mileski                                                                                                   4:58.7

Guerra                                                                                                    4:58.86

Scutro                                                                                                    4:58.8

Angione                                                                                                 4:58.9

C. Pagano                                                                                             4:59.11

18. Mackenzie Hughes, Holy Angels                            2017       4:59.16

Ramsey                                                                                                 4:59.2

Myers                                                                                                     4:59.27*

Myers                                                                                                     4:59.37*

Jones                                                                                                      4:59.3

19. Mary Ellen Mileski, Ridgewood                                1980       4:59.5*

Scutro                                                                                                    4:59.6

Angione                                                                                                

Emanuel                                                                                4:59.81

Angione                                                                                                 4:59.8

Jones                                                                                                      4:59.9

20. Julieanne Fontana, Pascack Hills                               2009       5:00.27

21. Andrea Rovegno, Ramapo                                         2003       5:00.90

22. Lisa Zimmer, Ramapo                                                 2012       5:01.20

23. Mary Ellen McGowan, Pascack Valley                    1980       5:01.3*

24. Cheyenne Ogletree, Garfield                                      2005       5:01.61

25. Sam Halvorsen, Ridgewood                                       2016       5:03.12

26. Jean Hughes, Ridgewood                                            1988       5:03.0*

27. Dana Satir, Ramsey                                                     1996       5:03.27

28. Pattie McCluskey, Dumont                                        1981       5:03.3*

29. Jenna Rogers, Ridgewood                                           1993       5:03.47

30. Julie Sinkovitz, IHA                                                     2009       5:03.62

31. Clair Nowakowski, Ridgewood                                 2001       5:04.28

32. Chris McDonnell, Westwood                                     1979       5:04.4*

33. Caroline Davidson, Ridgewood                                 2011       5:05.05

34. Ariana North, Northern Highlands                            2012       5:05.10

35. Olympia Martin, Ridgewood                                      2016       5:05.11

36. Amy Kempf, Paramus                                                 1988       5:05.0

37. Lisa Sinkovitz, IHA                                                     2005       5:05.12

38. Martina Brosnahan, IHA                                            1993       5:05.15

39. Norine D’Arcy, Ridgewood                                        1986       5:05.1*

40. Corinne Barney, Indian Hills                                  2018       5:05.24

41. Katie Sullivan, Rutherford                                          2014       5:05.28

42. Ashley Strysko, Holy Angels                                      2013       5:05.53

43. Beth Pringle, Ridgewood                                            1983       5:05.5

44. Eileen Fitzgerald, Ridgewood                                    1990       5:05.69

45. Eileen Keyes, Tenafly                                                 1982       5:05.6*

46. Alexandra Clinton, Ramsey                                       2010       5:05.76

47. Michelle Guido, Paramus Catholic                           1978       5:05.7*

48. Jennifer Hughes, Ridgewood                                      1988       5:06.2

49. Carleen Jeffers, Ridgewood                                        2015       5:06.38

50. Diana Lana, Saddle Brook                                          1995       5:06.4

51. Erin Thompson, IHA                                                   2010       5:06.60

52. Stephanie Doyle, Ridgewood                                     1996       5:06.63

53. Maggie Mirkovich, River Dell                2018       5:06.64

54. Caitlin Smyth, IHA                                                      2001       5:06.81

55. Amanda Mircovich, River Dell                               2018       5:07.00*

56. Maggie Loudon, Old Tappan                                    2010       5:07.33

57. Chelsea Lee, Pascack Valley                                      2015       5:07.37

58. Kaitlyn Cooney, IHA                                                   2008       5:07.44

59. Erin Ahearn, IHA                                                         2014       5:07.45

60. Melissa Wyka, Fair Lawn                                           1991       5:07.56

61. Meggie Sullivan, Tenafly                                           2004       5:07.74

62. Megan Brockmeier, IHA                                             2015       5:07.89

63. Monica Hebner, Northern Highlands                        2018       5:07.95

64. Meg McDermott, Ridgewood                                     1999       5:08.04

65. Kerry Moore, Midland Park                                       1993       5:08.14

66. Taylor Lebovich, Old Tappan                                   2004       5:08.24

67. Erin Henry, Glen Rock                                2000       5:08.64

68. Lydon Kersting, Holy Angels                                     2013       5:08.78

69. Madison Holleran, Northern Highlands                   2013       5:08.94

70. Mary Kaye Duff, IHA                                                 2008       5:09.19
71. Janelle McCallum, Teaneck                                       1999       5:09.4
72. Amy Van Alstine, Midland Park                               2006       5:09.89

73. Dianna Russini, Old Tappan                                      2001       5:10.15

74. Kourtney Gallo, IHA                                                   1994       5:10.1

75. Abigail McLaughlin, Bergen Tech                            2016       5:10.39

76. Margaret Schiazza, Ramsey                                       2016       5:10.53

77. Vickee Foy, Paramus                                                  1988       5:10.5

78. Celeste Sedo, Ridgewood                                            1998       5:10.79

79. Isabel Hebner, Northern Highlands                           2018       5:10.94

80. Karen Cannon, Ridgewood                                         1988       5:10.9

81. Mary Watters, Holy Angels                                        2014       5:11.16

82. Dee Keough, Mahwah                                                1990       5:11.17

83. Jess Setless, Paramus                                                  2006       5:11.0

84. Charlotte Tregelles, Northern Highlands 2008       5:11.67

85. Cassie Keyes, Ridgewood                                          2018       5:11.92

86. Monica Biro, Pascack Valley                                     1989       5:11.8*

87. Laura Falci, Saddle Brook                                          1979       5:12.0*

      Stephanie Witt, Pascack Valley                                 1982

89. Melissa Conway, Ramsey                                          2000       5:12.33

90. Emily Croonquist, River Dell                                     2013       5:12.39

91. Jen Narr, Rutherford                                                    1987       5:12.5

92. Michelle Fudge, Hackensack                                     1979       5:12.7*

93. Giavanna Tabbachino, IHA                                        2015       5:12.96

94. Christina Asquith, Ramsey                                         1991       5:13.0

95. Meghan Adams, Ridgewood                                      2017       5:13.46

96. Teresa Gagliostro, Westwood                                    2010       5:13.64

97. Arianna Lopez, Palisades Park                                   2016       5:13.66

98. Sari Weissbard, Fair Lawn                                         2002       5:13.88

99. Ashley Evans, Pascack Valley                                   2016       5:13.89

100. Vicky Gusciora, Saddle Brook                                1983       5:13.8*

3200 METERS (*two miles -3.7)

1. Josette Norris, Tenafly                                                  2014       10:25.57

Norris                                                                                                     10:29.13

2. Sarah Pagano, IHA                                                         2008       10:29.79

3. Carleen Jeffers, Ridgewood                                          2015      10:29.97

4. Sam Halvorsen, Ridgewood                                          2016       10:30.75

Norris                                                                                                     10:32.05

5. Shannon Goria, River Dell                                             2016       10:32.51

6. Jenna Rogers, Ridgewood                                             1994       10:33.9

7. Catherine Pagano, Northern Highlands                      2014       10:34.60

8. Patti Mileski, Ridgewood                                              1983       10:34.5

S. Pagano                                                                                              10:35.42

9. Jasmin Jones, Hackensack                                           1986       10:36.5

Mileski                                                                                                   10:37.0

Norris                                                                                                     10:38.14

C. Pagano                                                                                             10:39.88

10. Margaret Scutro, Ridgewood                                      1985       10:40.0

Jones                                                                                                      10:40.3

Rogers

Norris                                                                                                     10:42.08

Rogers                                                                                                    10:42.96

(20 performances by 10 performers)

11. Monica Hebner, Northern Highlands                        2018       10:43.52

12. Jean Hughes, Ridgewood                                            1988       10:43.8

13. Julia Guerra, Indian Hills                                             2014       10:44.34

14. Karen Cannon, Ridgewood                                         1988       10:46.4

15. Amy Kempf, Paramus                                                 1988       10:51.18

16. Abigail McLaughlin, Bergen Tech                            2016       10:51.46

17. Lydon Kersting, Holy Angels                                     2014       10:51.57

18. Isabel Hebner, Northern Highlands                           2017       10:51.65

19. Olympia Martin, Ridgewood                                      2016       10:52.36

20. Corinne Barney, Indian Hills                                  2017       10:54.59

21. Chris MacDonnell, Westwood                                   1979       10:54.7*

22. Alexandra Clinton, Ramsey                                       2010       10:55.56

23. Erin McKenna, Ramapo                                             2006       10:55.70

24. Jennifer Hughes, Ridgewood                                      1987       10:56.4

25. Michelle Kubasek, Bergen Tech                                2015       10:56.79

26. Amy Van Alstine, Midland Park                               2006       10:57.0

27. Daisy Liljegren, Northern Highlands                    2017       10:58.49

28. Norine D’Arcy, Ridgewood                                        1987       10:58.6

29. Toni Anne Angione, Bergenfield                               1983       11:01.0

30. Erin Henry, Glen Rock                                2001       11:02.93

31. Ariana North, Northern Highlands                            2012       11:04.99

32. Erin Thompson, IHA                                                   2009       11:05.19

33. Melissa Conway, Ramsey                                          2000       11:05.66

34. Mackenzie Hughes, Holy Angels                            2017       11:06.62

35. Kesley Ramsey, Ramapo                                           2006       11:06.5

36. Ashley Strysko, Holy Angels                                      2012       11:06.67

37. Mary Watters, Holy Angels                                        2014       11:07.58

38. Celeste Sedo, Ridgewood                                            1998       11:08.14

39. Andrea Rovegno, Ramapo                                         2003       11:08.85

40. Terri Grivas, Dumont                                                  1987       11:10.0

41. Amy Smith, Ridgewood                                              1996       11:10.60

42. Laura Falci, Saddle Brook                                          1978       11:10.5*

43. Giavanna Tabbachino, IHA                                        2015       11:10.83

44. Violetta Josevska, Garfield                                         1979       11:11.1*

45. Veronica Rocco, Tenafly                                            2014       11:12.12

46. Julia Emanuel, Tenafly                                               2003       11:12.0

47. Dianna Russini, Old Tappan                                      2001       11:12.7

48. Kourtney Gallo, IHA                                                   1996       11:12.83

49. Meg McDermott, Ridgewood                                     1999       11:12.8

50. Caitlin Smyth, IHA                                                      2001       11:12.9

51. Dee Keough, Mahwah                                                1987       11:13.0

52. Erin Ahearn, IHA                                                         2014       11:13.51

53. Clair Nowakowski, Ridgewood                                 2001       11:13.59

54. Beth Pringle, Ridgewood                                            1983       11:13.6

55. Barbara Gradley, Westwood                                       1982       11:14.0

56. Jen Narr, Rutherford                                                    1986       11:14.6

57. Mary Kay Duff, IHA                                                   2008       11:16.0

58. Arianna Lopez, Palisades Park                                   2016       11:16.82

59. Lisa Sinkovitz, IHA                                                     2005       11:17.36

60. Michelle Guido, Paramus Catholic                           1978       11:17.5*

61. Emily Dunne, Holy Angels                                         2010       11:17.68

62. Ashley Evans, Pascack Valley                                   2016       11:18.12

63. Briana Bayersdorfer, River Dell                 2001       11:18.0

64. Sue Ellen McSweeney, Old Tappan                         1983       11:18.1

65. Beth Androski, Hackensack                                       1999       11:18.45

66. Mary Ellen Mileski, Ridgewood                                1983       11:19.5

67. Kathy Greaney, Ridgefield Park                                1982       11:19.7

68. Karen Petouvis, Paramus                                            1995       11:20.0

69. Tracy Kirk, Ramsey                                                    1998       11:20.54

70. Tara Quinn, Teaneck                                                   1995       11:20.64

71. Kelly Neilan, Fort Lee                                                 1977       11:20.6*

72. Olivia Mandella, Holy Angels                                 2018       11:20.84

73. Vickee Foy, Paramus                                                  1988       11:20.8

74. Danielle Breuel, Hackensack                                     1995       11:21.0

75. Madeline Barney, Indian Hills                                2017       11:21.20

76. Ginger Pojednic, River Dell                                        2015       11:21.37

77. Kelly Behan, Ridgewood                                            1997       11:22.61

78. Cheryl Wagner, Pascack Valley                1982       11:22.8

79. Andrea Rothschild. Demarest                                    2006       11:23.2

80. Patty Martin, Hackensack                                          1997       11:23.9

     Liz Bissell, Indian Hills                                                2005

82. Maritza Alvarez, Hackensack                                    1984       11:24.3

      Meggie Sullivan, Tenafly                                           2005

84. Dana Satir, Ramsey                                                     1995       11:24.4

85. Carli Gallo, Mahwah                                                   1992       11:24.88

86. Taylor Lebovich, Old Tappan                                   2004       11:24.94

87. Beth Vesey, Ramsey                                                   2000       11:24.9

88. Amanda Tosi, Pascack Hills                                       2014       11:25.06

89. Colleen Wright, Ridgewood                                       1982       11:25.5

90. Carol Dickstein, IHA                                                   1979       11:25.6*

91. Kathy Duffy, Ridgewood                                            1979       11:26.4*

100 METER HURDLES

1. Michelle Smith, Teaneck                                              2005       13.8

2. Grace O’Shea, Ramapo                                               2018       14.05

Smith                                                                                                     14.12

O’Shea                                                                                                   14.16

O’Shea                                                                                                   14.19

Smith                                                                                                     14.30

3. Chelsea Townes, Hackensack                                      2005       14.1

Smith                                                                                                    

O’Shea                                                                                                   14.25

4. Renee Carter, Englewood                                              1981       14.2

Townes 

5. Carlene Cummings, Englewood                                   1998       14.37

    Jamie Lilien, Pascack Valley                                        2000

7. Isabelle Dely, Paramus Catholic                               2018

Dely                                                                                                        14.40

Smith                                                                                                     14.42

Townes                                                                                                 

O’Shea                                                                                                   14.43

Smith                                                                                                     14.2

Dely                                                                                                        14.44

Dely                                                                                                        14.47

Dely

Dely

(21 performances by 7 performers)

8. Justine Diana, Saddle Brook                                         2001       14.53

9. Lara-Jane Que, Ridgewood                                           2007      14.54

10. Sarah DeVita, Ridgewood                                           2010       14.55

     Liz Garcia, Holy Angels                                               2016      

12. Dana Lynch, Hackensack                                           2015       14.60

13. Melene Thomas, Garfield                                            1995       14.63

14. Alex Cimino, Westwood                                             2012       14.64

15. Kim Baumbach, Pascack Valley                               1986       14.4

16. Veronica Davi, IHA                                                     1992       14.65

17. Evana Edwards, Hackensack                                     2007       14.67

18. Vonetta Williams, Teaneck                                        1991       14.5

19. Katherine Brzozowski, Ramapo                2015       14.6 (14.98)

20. Ebony Forbes, River Dell                                            2015       14.85

21. Marissa Jackson, Hackensack                                   1997       14.94

     Debbie McDonald, Teaneck                                        1987       14.7

     Jill Turner, Pascack Hills                                              2001

24. Mia Martinez, Ridgewood                                          2008       14.95

25. Mariah Fede, Paramus Catholic                            2017       14.96

26. Christina Welzer, Demarest                                       2015       15.03

      Lauren Stern, Mahwah                                 2017

28. Judy Palmer, Teaneck                                                 1982       14.8

29. Kirsten Bowens, Mahwah                                          2009       15.09

Iveya Slavova, Cresskill                                                     2017

31. Whitney Bailey Hicks, Ridgefield Park                   2018       15.10

32. Roxanne McBean, Teaneck                                       2001       15.11

33. Amanda Simms, Teaneck                                           2012       15.12

34. Mary Samori, Cliffside Park                                      1982       14.9

   Eileen O’Connor, Dumont                                             1983

   Allison Scarpa, Indian Hills                                           1984

   Joy Pelka, Indian Hills                                                     1986

   Beth Mayland, Northern Highlands                              1988

   Tara Cassidy, Ramapo                                                   1991

   Kerry Frazer, Demarest                                                  1995

   Katie Hanley, Glen Rock                                               1997

   Kristin Kern, Indian Hills                                               2006       (15.47)
   Shenise Halsey, Old Tappan                                         2006

44. Emily Grubb, Ramsey                                               2018       15.15

45. Stephanie Carnevale, River Dell                                2010       15.16

46. Lindsay May, Dumont                                                 2003       15.17

47. Julie Burrell, Hackensack                                          2002       15.18

48. Beth Packman, Pascack Hills                                     1998       15.22

49. Allison Tell, Demarest                                2012       15.23

50. C.J. Jacob, Ridgefield Park                                         2007       15.24

51. Sheryl Vander Schyff, Ridgewood                            1988       15.0

      Jessica Jenco, Indian Hills                                           1993

      Julie Denisenko, Fair Lawn                                        1994

54. Gina Carlino, IHA                                                        2011       15.25

55. Mel Lewis, Midland Park                                           2011       15.28

      Taryn DeLeon, Old Tappan                                       2014

57. Hannah Vanderwall, Glen Rock                2017       15.30

58. Whitney Awaru, Fort Lee                                           2006       15.32

Christian Rasnake, IHA                                                     2017

60. Kim Lehmann, Garfield                                              1983       15.1

      Lesley Hodgson, Glen Rock                                       1994

      Kate Watson, Leonia                                                   2006       (15.98)

63. Noreen Byrne, River Dell                                            2015       15.38

64. Zorinah Figueroa, Teaneck                                        1997       15.40

65. Asher Beasley, Paramus Catholic                             2010       15.41

66. Nancy Larena, Saddle Brook                                     1983       15.2

      Gerri Brennan, Dumont                                              1986

      Shannon Dillon, New Milford                                    1993

69. Olivia Pandolfo, Tenafly                                            2014       15.45

70. Arianna Pomo, Saddle Brook                                     2007       15.47

      Shaye Wisse, IHA                                                        2014

72. Bridgette Atkinson, Hackensack                               1999       15.51

      Krista Forbes, River Dell                                             2015

74. Stacy Smith, Old Tappan                                           2002       15.53

75. Danielle Hadnot, Teaneck                                          1985       15.3

      Dina DeFrancesco, Saddle Brook                              1986

      Karin Boman, Demarest                                             1998

78. Shannon Casey, IHA                                                   2010       15.60

79. Angela Talucci, Indian Hills                                       1998       15.61

      Jenna Zauk, Ramapo                                                   2007

     Quincy Kersbergen, Ramsey                                       2014

     Kerry Callaghan, Ridgewood                                      2016

83. Erin Racano, Ramapo                                                 2016       15.63

84. Breonah Toon, Garfield                                               2012       15.64

85. Donna Neil, Englewood                                              1982       15.4

      Regina Weinpahl, Westwood                                     1983

      Noreen King, Bergenfield                                           1983

      Faith Ninivaggi, Ridgewood                                       1994

      Sue Farley, Immaculate Heart Academy                 1995

      Shana Don, Fort Lee                                                    2001

     Cherilyn Marfino, Hasbrouck Heights                       2003

     Brie-Ann Forhecz, Northern Highlands                    2004

    Christina Nardini, North Arlington                              2014                                       (15.85)

94. Nicole Brown, Teaneck                                              1999       15.65

95. MaryElizabeth Pfund, Tenafly                                   2011       15.66

96. Sophia Luppino, Fort Lee                                           2012       15.68

97. Jackie Kaminski, Saddle Brook                                 2002       15.69

      Gina Salmins, Ramapo                                2013

99. Christine Woods, River Dell                                       2016       15.70

100. Chris Siebold, Demarest                                           1999       15.71

      Jordan Zaikov, Cresskill                                               2015

 

AUTO TIMING

1. Grace O’Shea, Ramapo                                               2018       14.05

2. Michelle Smith, Teaneck                                              2004       14.12

O’Shea                                                                                                   14.16

O’Shea                                                                                                   14.19

O’Shea                                                                                                   14.25

Smith                                                                                                     14.30

3. Carlene Cummings, Englewood                                   1998       14.37

    Jamie Lilien, Pascack Valley                                        2000

    Isabelle Dely, Paramus Catholic                               2018

Smith                                                                                                     14.42

6. Chelsea Townes, Hackensack                                      2005

7. Justine Diana, Saddle Brook                                         2001       14.53

8. Lara-Jane Que, Ridgewood                                           2007       14.54

9. Sarah DeVita, Ridgewood                                             2010       14.55

Liz Garcia, Holy Angels                                                     2016      

11. Dana Lynch, Hackensack                                           2015       14.60

12. Melene Thomas, Garfield                                            1995       14.63

13. Alexandra Cimino, Westwood                                   2012       14.64

14. Veronica Davi, IHA                                                     1992       14.65

15. Evana Edwards, Hackensack                                     2007       14.67

16. Ebony Forbes, River Dell                                            2015       14.85

17. Marissa Jackson, Hackensack                                   1997       14.94

18. Mia Martinez, Ridgewood                                          2008       14.95

19. Mariah Fede, Paramus Catholic                            2017       14.96

20. Katherine Brzozowski, Ramapo                2015       14.98

21. Christina Welzer, Demarest                                       2015       15.03

Lauren Stern, Mahwah                                                      2017

23. Kirsten Bowens, Mahwah                                          2009       15.09

Iveya Slavova, Cresskill                                                     2017

25. Whitney Bailey Hicks, Ridgefield Park                   2018       15.10

26. Roxanne McBean, Teaneck                                       2001       15.11

27. Amanda Simms, Teaneck                                           2012       15.12

28. Stephanie Carnevale, River Dell                                2010       15.16

29. Lindsay May, Dumont                                                 2003       15.17

30. Julie Burrell, Hackensack                                          2002       15.18

31. Beth Packman, Pascack Hills                                     1998       15.22

32. Jill Turner, Pascack Hills                                             2001       15.23

      Allison Tell, Demarest                                2012

34. C.J. Jacob, Ridgefield Park                                         2007       15.24

35. Gina Carlino, IHA                                                        2011       15.25

36. Mel Lewis, Midland Park                                           2011       15.28

      Taryn DeLeon, Old Tappan                                       2014

38. Hannah Vanderwall, Glen Rock                2017       15.30

39. Whitney Awaru, Fort Lee                                           2006       15.32

Christian Rasnake, IHA                                                     2017

41. Noreen Byrne, River Dell                                            2015       15.38

42. Zorinah Figueroa, Teaneck                                        1997       15.40

43. Katie Hanley, Glen Rock                                            1996       15.41

     Asher Beasley, Paramus Catholic                              2010

45. Olivia Pandolfo, Tenafly                                            2014       15.45

46. Kristin Kern, Indian Hills                                            2006       15.47

      Arianna Pomo, Saddle Brook                                     2007

48. Bridgette Atkinson, Hackensack                               1999       15.51

      Krista Forbes, River Dell                                             2015

50. Stacy Smith, Old Tappan                                           2002       15.53

51. Emily Grubb, Ramsey                                               2018       15.59

52. Shannon Casey, IHA                                                   2010       15.60

53. Angela Talucci, Indian Hills                                       1998       15.61

     Jenna Zauk, Ramapo                                                    2007

     Quincy Kersbergen, Ramsey                                       2014

     Kerry Callaghan, Ridgewood                                      2016

57. Erin Racano, Ramapo                                                 2016       15.63

58. Breonah Toon, Garfield                                               2012       15.64

59. Nicole Brown, Teaneck                                              1999       15.65

60. MaryElizabeth Pfund, Tenafly                                   2011       15.66

61. Sophia Luppino, Fort Lee                                           2012       15.68

62. Jackie Kaminski, Saddle Brook                                 2002       15.69

      Gina Salmins, Ramapo                                2013

64. Christine Woods, River Dell                                       2016       15.70

65. Chris Siebold, Demarest                                             1999       15.71

      Jordan Zaikov, Cresskill                                               2015

67. Julia Marshall, Northern Highlands                          2006       15.72

      Jocelyn Kaselow, Glen Rock                                     2012

69. Tiffany Evangelou, IHA                                              2008       15.73

      Gena Pickett, Mahwah                                2012

71. Sharla Boland, Ridgefield Park                                  2008       15.74

72. Monika Lucic, Hasbrouck Heights                            2018       15.75

73. Katie McKeon, Ridgewood                                        2014       15.77

74. Jennifer Sant Anna, Pascack Hills                             2008       15.79

      Emily Rogan, Glen Rock                                            2013

76. Jamie Woods, River Dell                                             2012       15.80

77. Dana Blom, Mahwah                                                  2000       15.81

      Maura Nestor, Northern Highlands                           2011

      Jordan Zaikov, Cresskill                                               2014

80. Alison Price, Teaneck                                                 2010       15.86

81. Carly Gossard, Old Tappan                                       2007       15.87

82. Madison Holleran, Northern Highlands                   2012       15.91

      Natalie Negroni, Queen of Peace                              2013

84. Shenise Halsey, Old Tappan                                      2005       15.93

      Sirai Ramirez, Ridgewood                                          2013

86. Natalie Negroni, Queen of Peace                              2015       15.94

87. Eilis McGovern, Northern Highlands                       2010       15.95

88. Nicole Weingartner, Hasbrouck Heights                  2007       15.96

89. Brie-Ann Forhecz, Northern Highlands                   2005       15.97

      Desire Bermudez, Lodi                                                2016

91. Deshadiya Spearman, Teaneck                                 2005       15.98

      Kate Watson, Leonia                                                   2006

93. Sarah Sutnick, Demarest                                             2017       15.99

400 METER HURDLES

1. Alex Cimino, Westwood                                               2013       60.08

2. Michelle Smith, Teaneck                                              2005       60.43

Cimino                                                                                                   60.87

Cimino                                                                                                   60.94

Smith                                                                                                     61.09

Smith                                                                                                     61.26

Cimino                                                                                                   61.28

3. Jillian DiGiacinto, Hasbrouck Heights                       2016       61.31

4. Micaela McPadden, Ridgewood                                  2013       61.36

Smith                                                                                                     61.3

5. Judy Palmer, Teaneck                                                    1982       61.4

DiGiacinto                                                                                             61.58

6. Christina Welzer, Demarest                                          2015       61.71

Cimino                                                                                                   61.73

DiGiacinto                                                                                             61.76

Cimino                                                                                                   61.79

7. Grace Smiechowski, Northern Highlands              2018       61.83

8. Catherine Muccio, Ridgewood                                  2017       61.87

9. Grace O’Shea, Ramapo                                               2018       61.91

10. Veronica Davi, IHA                                                     1992       61.94

(20 performances by 10 performers)

11. Cristina Law, Ridgewood                                            2007       61.97

12. Kim Mineo, Glen Rock                                               2002       61.98

13. Allison Tell, Demarest                                2012       62.19

14. Alex Rosenberger, Ramsey                                        2007       62.23

15. Renita Terry, Hackensack                                          1981       62.1

   Kim Baumbach, Pascack Valley                                   1987

17. Katelyn Ary, Demarest                                                2011       62.28

      Madison Holleran, Northern Highlands                   2013

19. Noreen Byrne, River Dell                                            2015      

20. Hilary McElwain, Northern Highlands                     2015       62.31

      Kelsey Larkin, Ramsey                                               2016

22. Jennifer Sant Anna, Pascack Hills                             2008       62.62

23. Katie Hanley, Glen Rock                                            1997       62.63

24. Mel Lewis, Midland Park                                           2011       62.96

25. Erin Racano, Ramapo                                                 2016       63.08

26. Chelsea Townes, Hackensack                                   2004       63.0

27. Monika Lucic, Hasbrouck Heights                            2018       63.17

28. Amanda Pook, Northern Highlands                          2014       63.22

29. Mariah Fede, Paramus Catholic                            2018       63.23

30. Marissa Jackson, Hackensack                                   1996       63.30

31. Jackie Babbini, Cliffside Park                                    1999       63.33

32. Mahasin Pegeise, Rutherford                                     1998       63.36

      Diane Bain, Ramsey                                                    2010

34. Christine Woods, River Dell                                       2016       63.38

35. Zorinah Figueroa, Teaneck                                        1995       63.39

36. Rachel Spagnola, Park Ridge                                     2016       63.71

37. Faith Sutton, Paramus Catholic                                 2017       63.82

38. Heather Gearity, Rutherford                                       2009       63.83

39. Lynn Degelmann, Ridgewood                                    1987       63.7

40. Paige Fernandez, River Dell                                        2012       63.86

41. Caitlin Wittreich, Tenafly                                           1995       63.8

       Liz Ross, Ridgewood                                                  1985

43. Tyra Jamison, Garfield                                2011       63.97

44. Caitlin Sherry, River Dell                                            2001       64.00

45. Claudia Moodie, Westwood                                       1982       63.9

      Carolyn Sonzogni, Paramus Catholic                       1982

      Carolyn Ballan, Fair Lawn                                         1983

      Bry Bonavita, River Dell                                             2007       64.04

49. Cat McQuade, River Dell                                            2010       64.10

50. Kelsey Burnett, Holy Angels                                      2011       64.13

51. Heather Parrish, Old Tappan                                     1991       64.0

      Cheryl Burdick, Ramsey                                             1999       64.14

53. Natalie Negroni, Queen of Peace                              2015       64.26

54. Eve Schoenberg, River Dell                                        2018       64.32

55. Rachel Wronko, Rutherford                                    2016       64.33

56. Kim Lehmann, Garfield                                              1983       64.2

      Maria Nordberg, Bergenfield                                      1983

      Ebony Ramos, Hackensack                                        2001       64.34

59. Phoebe Hersh, Tenafly                                                 2012       64.35

60. Virginia Morley, Ridgewood                                   2018       64.36

61. Ani Sarkasian, Cresskill                                               2011       64.39

62. Julia Kelly, Glen Rock                                                 2015       64.41

63. Christine Siebold, Demarest                                       1999       64.49

64. Kyla Krawczyk, Northern Highlands                   2017       64.53

65. Jennifer Powell, Teaneck                                            1989       64.4

      Natasha Bernard, Teaneck                                         1994

     Janna Kohout, Glen Rock                                            1998

      Tara Connelly, Pascack Valley                                  2003

      Jamie Zavardino, Old Tappan                                   2007

70. Lizzie O’Connor, Mahwah                                         2012       64.56

      Natalie Negroni, Queen of Peace                              2012

72. Hannah Figueroa, Pascack Hills                 2017       64.63

73. Sabrina Luciano, Glen Rock                                      1994       64.5

      Melissa Harris, Old Tappan                                       1984

75. Katie Vernon, Ramsey                                                2013       64.72

76. Jane Siebold, Demarest                                               2006       64.73

77. Jessica Failace, Lyndhurst                                          2015       64.7

78. Shana Thayer Don, Fort Lee                                       2001       64.75

79. Victoria Davis, Demarest                                            2011       64.78

80. Victoria Purritano, Ridgewood                               2018       64.80

81. Betsy Delia, Leonia                                                      1984       64.7

82. Allison Torsiglieri, Tenafly                                        2010       64.88

83. Renee Pavelski, Ridgewood                                       1993       64.93

84. Anne Karach, Cresskill                                                 2017       64.97

85. Beth Packman, Pascack Hills                                     1998       65.02

86. Alice Wisener, Ridgewood                                         2006       64.9

     Lindsay Nygren, Glen Rock                                        2007

88. Erin Oliver, Ramsey                                                    1996       65.07

89. Kate Michel, Ridgewood                                             2008       65.11

90. Christine Spilka, Old Tappan                                    2010      

91. Mary Samori, Cliffside Park                                      1982       65.0

      Karen Van Steenburgh, Bergenfield                          1986

      Michelle Ribustello, Pascack Valley                         2002

94. Lisa Corey, Demarest                                                  2002       65.1

95. Kelly Berkanish, River Dell                                        2005       65.2

      Hanako Shigenobu, Ridgewood                                 2012

97. Jamie Barna, Ramapo                                                 2012       65.41

98. Sara Kirkpatrick, Pascack Hills                                  2005       65.3

99. Allison Desir, Dwight-Englewood                             2002       65.52

100. Georgia Markham, Demarest                                  2018       65.4

SHOT PUT

1. Amarys Berry, Hackensack                                          2016       48-10 ½

2. Jessica Molina, Westwood                                            2016       48-4 ¾

Molina                                                                                                   48-0

3. Teresa Picciallo, IHA                                                     2011       47-5 ½

Molina                                                                                                   47-3 ¾

Molina                                                                                                   47-2 ¼

Picciallo                                                                                                 47-1 ½

Berry                                                                                                      47-0

Molina                                                                                                   46-10

Molina                                                                                                   46-9

Molina                                                                                                   46-7 ½

4. Jessica Fazekas, Demarest                                            2002       46-7 ¼

    Kelly Fazekas, Demarest                                               2003

Picciallo

K. Fazekas                                                                                            46-1 ¼

Molina                                                                                                   46-0

Berry                                                                                                      45-11

Picciallo                                                                                                 45-9 ¾

Picciallo                                                                                                 45-8 ¾

Molina                                                                                                   45-8 ½

Berry                                                                                                      45-7 ½

(20 performances by 5 performers)

Molina                                                                                                   45-7

J. Fazekas                                                                                             45-6 ¼

Picciallo

K. Fazekas                                                                                            45-5 ½

K. Fazekas                                                                                            45-5 ½

J. Fazekas                                                                                             45-3

K. Fazekas

Molina                                                                                                   45-1

6. Apresha Hampton, Teaneck                                         2010       44-8 ¾

7. Nikolia Kanaris, Demarest                                            2015       44-3

8. Jenn Flinchum, Demarest                                              1999       44-2 ¼

9. Kathryn Hirsch, Demarest                                            2010      

10. Cheyenne Bellerand, Emerson                                   2014       43-3

11. Kirsten Christiansen, Rutherford                               1987       42-8

12. Regina Weinpahl, Westwood                                     1983       42-6 ½

13. Olivia Wade, Paramus Catholic                 2009       42-4 ¾

14. Stacey Price, Westwood                                              1988       42-1

15. Kassie Ketcho, Hasbrouck Heights                           2018       41-8 ¾

16. Lexi Uzoaru, Ridgewood                                            2018       41-6 ¼

17. Lisette Zachgo, Pascack Valley                                 1984       41-3 ¼

18. Lisa Sesink-Clee, Holy Angels                                   2013       41-2 ¼

19. Shannon Sullivan, IHA                                                2009       41-1 ¾

20. Elethia Graham, Bergenfield                                      2002       40-11 ½

21. Ashley Sims, Paramus Catholic                                2008       40-11

22. Tanya Elshahawi, Indian Hills                                    2006       40-8 ¼

23. Catherine Light, Demarest                                          2018       40-8

24. Maritsa Christoudias, Ramsey                                   2000       40-2 ¼

25. Jenicka Carter, Westwood                                           1995       40-2

26. Keelan Craw, Waldwick                                              1988       40-1

27. Chelsea Schiffman, Demarest                                    2006       39-11 ½

28. Laura Oh, River Dell                                                    2013       39-9

29. Andrea Cerbie, Old Tappan                                       2004       39-8 ½

30. Rachel Pena, Ridgefield Park                                     2010       39-8

Jada Sewell, Demarest                                                     2018      

32. Janaya Mclenny, Teaneck                                          2016       39-6

33. Ann Wellington, Teaneck                                           1988       39-5 ½

34. Kim Grein, Ridgefield Park                                        2001       39-4 ½

35. Nicole Lowenstein, Lyndhurst                                   2005       39-3 ½

36. Celia Mistretta, Park Ridge                                         1982       39-3

      Sam Ferrero, Demarest                                                2015

38. Sheena Schuler, Hasbrouck Heights                         2000       39-2

      Irene Cedano, Hasbrouck Heights                             2013

40. Jennifer Siegfried, Ramapo                                       1986       39-0 ½

41. Lindsay Renna, Hasbrouck Heights                          2004       39-0

     Danielle Bach, Northern Highlands                           2012

43.  Danielle Dabaghian, Garfield                                    2003       38-10 ½

44. Young Park, Dwight-Englewood                                1988       38-9 ½

45. Jessica Reuveni, Paramus                                           2012       38-8

46. Lisa Glidewell, Ridgewood                                        1980       38-6 ¾

47. Yvonne Sheard, Demarest                                          1980       38-6

48. Heather Scelfo, Rutherford                                         1980       38-5 ½

49. Alysha Menzies, Garfield                                            2013       38-5 ¼

50. Pascale Barrau, Paramus Catholic                             1983       38-5

      Lynne Haywood, Dumont          `                               2001

52. Lynn Greene, Englewood                                            1981       38-3 ½

53. Taylor Martin, Hackensack                                        2012       38-3 ¼

54. Tarah Davis, Demarest                                1995       38-3

55. Chardonnay Elliott, Teaneck                                     2012       38-2 ¼

56. Nikki Uzelac, Midland Park                                       2001       38-1 ¼

57. Lisa Sicinski, Fair Lawn                                             1984       37-11 ¾

58. Monique Mighty, Hackensack                                  2002       37-11 ¼

59. Jen Dougherty, Ramsey                                              1994       37-10 ¾

60. Teresa Kirkpatrick, Pascack Hills                              2009       37-9 ½

61. Delisa Riddick, Teaneck                                             2005       37-8 ½

62. Aretah Ettarh, Fort Lee                                                2009       37-8

      Megan Swords, IHA                                                    2016

64. Lila Lee, Demarest                                                       1999       37-7 ¼

65. Kristy Potts, Ridgefield Park                                      2000       37-7

     Julie Haledjian, Pascack Hills                                      2006
     April Kaiser, Park Ridge                                              2007

     Brianna Hayes, Paramus Catholic                              2017

69. Michelle Castagnetti, Lyndhurst                               1985       37-6 ½

70. Renee Wilson, Hasbrouck Heights                            2000       37-6 ¼

71. Beth Crusius, Hackensack                                          1993       37-4 ½

72. Laura Cowan, Cresskill                                                2008       37-4

73. Sharell Harris, Hackensack                                        2011       37-3 ¾

74. Regina Hand, Demarest                                              1985       37-3 ½

75. Sophie Downey, Old Tappan                                    2018       37-3 ¼

76. Cardrienne McDonald, Hackensack                         1985       37-2 ½

77. Laura Rizik, River Dell                                                2017       37-1 ¾

78. Heather Krause, Mahwah                                           2002       37-1 ½

      Angela Acosta, Bergenfield                                        2007

80. Jennifer Beyea, Bergenfield                                        1988       37-1

      Catherine Henny, Northern Highlands                     2002

      Haley Hirsch, Demarest                                              2012

83. Rose Desics, Fair Lawn                                               1983       37-0 ½

      Leonora Paul, Hackensack                                         2010

85. Christina Bonkalski, Demarest                                  2007       37-0

86. Bridget Kenny, Ridgefield Park                                 2004       36-11

87. Erika Czujko, Garfield                                 1997       36-10 ¾

      Kristine Josef, Paramus Catholic                              2001

89. Jamala Morrison, Hackensack                                   2005       36-10 ½

90. Cara Czvekus, Holy Angels                                        2018       36-10

91. Kristen McKinney, St. Mary’s                                   2001       36-9 ½

92. Paula Wright, Hackensack                                         1982       36-9

93. Sade Henry, Teaneck                                                   2005       36-8 ½

94. Janice Welte, Ridgefield Park                                    1980       36-8 ¼

95. Anya Skae, Holy Angels                                              2018       36-8

96. Debbie Ivancich, Pascack Valley                              1983       36-7 ¾

97. Lauren McManus, Teaneck                                        1982       36-7

98. Alyssa Connors, Hasbrouck Heights                        2009       36-6 ½

99. Victoria Martinez, Fort Lee                                        2015       36-6 ¼

100. Holly Wright, Waldwick                                           2001       36-6

      Taylor Stever, Rutherford                                           2010

DISCUS

1. Jenn Flinchum, Demarest                                              1999       143-4

Flinchum                                                                                               140-10

2. Jessica Fazekas, Demarest                                            2002       140-8

3. Jessica Molina, Westwood                                            2015       139-5

Flinchum                                                                                               137-11

J. Fazekas

4. Amiynah Campbell, Teaneck                                       2015

5. Linda Clayton, Demarest                                              1978       137-2

6. Cheyenne Bellerand, Emerson                                     2014       136-10

7. Christine Coppola, River Dell                                       2008       136-6

Molina

Flinchum                                                                                               136-0

8. Kelly Fazekas, Demarest                                               2003       135-4

K. Fazekas                                                                                            135-0

Molina                                                                                                   134-2

Flinchum                                                                                               134-1

Clayton                                                                                                 133-1

9. Tiffany Phoenix, Cresskill                                             2003       132-7

Campbell

K. Fazekas                                                                                            132-5

 (20 performances by 9 performers)

10. Catherine Light, Demarest                                          2018       132-2

11. Sarah Ahmed, Demarest                                             2016       130-11

12. Monique Mighty, Hackensack                                  2001       130-8

13. Kailee Oakes, Westwood                                            2014       130-5

14. Nancy Van Dyke, Midland Park                                1985       128-9

15. Tania Pabon, Cresskill                                  2013       128-7

16. Karina Roze, Glen Rock                                           2018       128-6

17. Apresha Hampton, Teaneck                                       2011       127-10

18. Tammy Jones, Teaneck                                               1991       127-4

19. Theresa Picciallo, IHA                                2011       126-6

20. Karen Smith, Park Ridge                                             1975       126-5 ½

21. Felicia Lee, Teaneck                                                    1979       126-0

22. Janice Welte, Ridgefield Park                                    1980       125-10

23. Lexi Uzoaru, Ridgewood                                            2018       125-9

24. Julie Haledjian, Pascack Hills                                    2005       125-4

25. Young Park, Dwight-Englewood                                1990       125-1

26. Nikki Uzelac, Midland Park                                       2001       124-9

27. Regina Weinpahl, Westwood                                     1983       123-9

28. Liz Pendleton, Wood-Ridge                                        2001       123-4

29. Jessica Sokolik, Ridgewood                                       1997       123-3

30. Jessica Lehmann, Park Ridge                                     2005       122-10
Maria Bravo, Ridgefield Park                                           2017

Angelina Tapia, Tenafly                                                  2018

33. Sue Zak, Rutherford                                                    1978       122-6 ½

34. Sheila Brock, Englewood                                            1983       122-5

      Natalia Arias, Tenafly                                                 2006

36. Kyra Threlfell, Demarest                                            1977       122-4

37. Noreen Velten, Palisades Park                                   1978       122-2 ½

38. Sarah Cervone, Demarest                                           2015       122-1

39. Anne Wellington, Teaneck                                         1988       121-10

40. Lisa Welch, Midland Park                                          2001       121-9

      Delisa Riddick, Teaneck                                             2005

42. Chelsea Schiffman, Demarest                                    2006       121-8

43. Amy Lomauro, Fair Lawn                                          1986       121-3

      Jen Dougherty, Ramsey                                              1994

45. Sharren Bates, Pascack Hills                                       1992       121-2

      Haley Hirsch, Demarest                                              2013

47. Kathryn Hirsch, Demarest                                          2010       120-9

48. Shannon Sullivan, IHA                                                2009       120-8

49. Maritsa Christoudias, Ramsey                                   2000       120-7

50. Amy Hiller, Pascack Hills                                           1982       120-2

51. Colette Kloetz, Ramsey                                              1977       119-11

52. Kim Ferranti, Glen Rock                                             1995       119-8

53. Pascale Barrau, Paramus Catholic                             1983       119-6

54. April Kaiser, Ridgewood                                             2008       119-0

55. Tammy Rayevich, Ridgewood                                   1988       118-11

56. Beth Crusius, Hackensack                                          1994       118-10

57. Kirsten Christiansen, Rutherford                               1987       118-8

58. Lindsay Renna, Hasbrouck Heights                          2004       118-7

59. Chaya Tasker, Old Tappan                                        1996       118-6

60. Kristin Jakob, Dumont                                2005       118-5

61. Laura Rizik, River Dell                                                2018

62. Nicole Barsa, Pascack Hills                                        1989       118-4

63. Bridgette Welch, Park Ridge                                      1980       118-2

64. Breana Dunn, Palisades Park                                      2014       118-1

65. Jeanine DeSocio, Old Tappan                                   1988       118-0

66. Amarys Berry, Hackensack                                       2016       117-10

Fernanda Maldonado, River Dell                                      2017

68. Jessica Reuveni, Paramus                                           2012       117-9

69. Lisa Glidewell, Ridgewood                                        1980       117-7

70. Laura Cowan, Cresskill                                                2008       117-6

71. Ashley Wade, Paramus Catholic                               2007       117-2 ½

72. Lynn Greene, Englewood                                            1981       117-1

     Christina Eyl, Indian Hills                                            2006

74. Linda Lang, Indian Hills                                              1986       116-11

75. Renee Wilson, Hasbrouck Heights                            2000       116-10

76. Kassie Ketcho, Hasbrouck Heights                           2017       116-8

77. Patti Bubar, Dumont                                                    1978       116-7

     Celia Mistretta, Park Ridge                                          1981

79. Jill Hudson, River Dell                                 2011       116-6

80. Najran Stephens, Cliffside Park                 1999       116-4

      Nicole Robinson, Hackensack                                   2004

82. Andrea Cerbie, Old Tappan                                       2004       116-3

83. Kirsten Teschauer, Old Tappan                                1983       116-2

      Alyssa Connors, Hasbrouck Heights                        2009

      Leonora Paul, Hackensack                                         2010

86. Shaniek Easley, Hackensack                                     2002       115-8

87. Adwoa Asa-Awuku, New Milford                             1993       115-5

88. Melanie Odatalla, Garfield                                          2012       115-3

89. Jeanine Stankiewicz, Fair Lawn                1989       115-0

Maya VandenLinden, Old Tappan                                  2017

91. Janet Sauerman, Ridgewood                                      1980       114-8

     Cardrienne McDonald, Hackensack                          1984

JAVELIN (OLD)

1. Jenn Austin, Garfield                                                      2000       150-9

Austin                                                                                                    148-10

Austin                                                                                                    145-3

Austin                                                                                                    145-3

Austin                                                                                                    144-4

Austin                                                                                                    144-0

Austin                                                                                                    142-8

Austin                                                                                                    141-11

Austin                                                                                                    141-10

Austin                                                                                                    141-4

2. Barbara Wolff, Tenafly                                                 1983       141-0

Austin                                                                                                    139-0

Austin                                                                                                    137-5

Austin                                                                                                    136-9

Austin                                                                                                    136-6

Wolff                                                                                                     135-0

3. Elena Primerano, Lyndhurst                                         1988       134-10

4. Tracy Larmer, Dumont                                                  1981       134-6

Wolff                                                                                                     134-0

Primerano

(20 performances by 4 performers)

5. Trish Neuner, New Milford                                           1984       133-9

6. Christina Labocki, Garfield                                           2001       133-4

7. Regina Weinpahl, Westwood                                       1982       131-0

8. Jackie Babbini, Cliffside Park                                      1999       130-10

9. Jessica Sarubbi, Cliffside Park                                     1996       130-5

10. Carla Cusate, North Arlington                                    1980       130-2

11. Kristi Nukk, Mahwah                                                  1993       129-8

12. Chris Bradley, Ridgefield                                            1981       128-10

13. Liz Wahler, Saddle Brook                                          1979       128-7

14. Sue Esposito, New Milford                                         1987       128-6

15. Tammy Rayevich, Ridgewood                                   1988       128-5

16. Paula DiMeglio, Ridgefield Park                               1982       128-3

17. Diane Maro, New Milford                                           1986       128-0

18. Tina Gennat, Fair Lawn                                              1993       127-9

19. Dawn Johnson, Lyndhurst                                          1990       126-11

      Debbie Chadwick, Rutherford                                   1995       126-11

21. Sue Parker, Pascack Valley                                        1982       126-10

22. Medeana Steidl, Garfield                                             1992       126-2

23. Nancy Belbo, Hasbrouck Heights                             1993       124-6

24. Gwen Scanel, Hackensack                                         1999       124-2

25. Maritsa Christoudias, Ramsey                                   2000       123-6

26. Daina Pucurs, Demarest                                              2001       123-4

27. Jessica Fazekas, Demarest                                          2001       123-1

28. Emilie Chang, Ridgewood                                          1993       122-10

29. Diane Cebulski, Cliffside Park                                   1980       121-10

30. Michelle Martin, Dumont                                           1991       121-3

31. Kristy Potts, Ridgefield Park                                      2000       121-2

32. Krystle Buczynski, Paramus Catholic                      1997       120-0

33. Shannon Doremus, New Milford                               1994       119-4

34. Lauren Miller, Glen Rock                                           1994       119-1

35. Jodi Porro, Rutherford                                                 1985       118-10

36. Betty Morrison, Dumont                                             1979       118-9

37. Sue Bennett, Dumont                                                  1978       118-3

38. Janet Luce, Westwood                                                 1998       117-9

39. Lindsey Reggo, Ridgefield                                          2000       117-6

40. Tracy Engell, Dumont                                                 1983       117-5

41. Barbara Gradley, Westwood                                       1981       116-10

42. Danica Miller, Rutherford                                          2001       116-8

43. Leonora Colon, Ridgefield Park                1998       116-4

44. Courtney Reggo, Ridgefield                                        2001       116-3

45. Doreen Sullivan, Cresskill                                           1984       116-2

      Lauren Mazurkiewicz, Queen of Peace                    1994

47. Kathy Powers, Pascack Valley                                   1982       116-1

48. Marci Capitani, Ridgewood                                        1985       116-0

      Karen Schaeffer, Wallington                                      1987

50. Paige Fuller, Hasbrouck Heights                               1992       115-11

JAVELIN (NEW)

1. Daina Pucurs, Demarest                                2004       155-8

2. Jamie Klein, Paramus Catholic                                    2011       155-0

Pucurs                                                                                                    152-9

Pucurs                                                                                                    151-10

Pucurs                                                                                                    150-10

3. Shaunteriah Douglas, Garfield                                     2012       150-5

Douglas                                                                                                 150-3

4. Lisa Sesink-Clee, Holy Angels                                     2013       149-10

Pucurs                                                                                                    149-4

5. Hannah Mayer, Northern Highlands                           2010       149-3
6. Shannon Sullivan, IHA                                                  2009       149-1

Pucurs                                                                                                    148-7

Douglas

Sesink-Clee                                                                                           148-3

Pucurs                                                                                                    148-0

7. Rebecca Skovira, Park Ridge                                        2012       147-10

Mayer                                                                                                    147-9

Mayer                                                                                                    147-1

Douglas                                                                                                 147-0

Pucurs                                                                                                    146-11

(20 performances by 7 performers)

8. Jesse Geller, Demarest                                                   2017       145-8

9. Samantha Gioiosa, Bogota                                           2017       143-11

10. Shannon Spafford, Old Tappan                                 2004       143-9

11. Thalia Ghalam, Midland Park                                    2016       141-10

12. Alianna Eucker, Bergen Tech                 2018       140-3

13. Kelly Fazekas, Demarest                                            2002       139-9

14. Nicole Sacchinelli, Fair Lawn                                    2018       139-6

15. Karina Roze, Glen Rock                                           2018       139-0

16. Jaclyn Wypler, Ridgewood                                         2006       135-11

17. Camila Alonso, Lyndhurst                                          2013       133-4

18. Stacy Anning, Ridgefield Park                                   2014       132-6

19. Theresa Kirkpatrick, Pascack Hills                            2009       132-2

20. Jackie Reyneke, Northern Highlands                        2013       132-0

21. Kristen DiRenzo, Lodi                                                 2015       131-10

22. Gina Yannette, Dumont                                              2013       130-2

23. Julia Cohan, Northern Highlands                              2006       129-6

24. Mary King, Paramus                                                   2007       127-3
25. Annie Moccia, Wood-Ridge                                       2009       127-1

26. Julia Kissel, Ramsey                                                   2016       126-9

27. Audrey O’Donnell, IHA                                              2005       126-5

28. Erin McHugh, Waldwick                                             2015       126-0

29. Courtney Reggo, Ridgefield                                        2003       125-10

       Veronica Pantale, Midland Park                               2016      

31. Alex Hunsberger, Mahwah                                        2009       125-9

32. Sydney Stith, Pascack Hills                                         2018       125-6

33. Taylor Condal, Hasbrouck Heights                           2008       125-2
34. Julia Lagregni, Ramsey                                               2008       124-10
35. Dara Schwam, Demarest                                             2007       124-7

36. Kassie Ketcho, Hasbrouck Heights                           2017       124-6

37. Christine Spilka, Old Tappan                                    2010       123-6

38. April Kaiser, Park Ridge                                             2007       123-5

Alicia Iafrate, Demarest                                                  2018

40. Guiliana Mondoro, Indian Hills                 2007       123-3

41. Jessica Molina, Westwood                                          2014       122-9

42. Caitlyn Blake, Lyndhurst                                            2017       122-7

43. Angela Cristofolo, Hasbrouck Heights                     2009       122-5

44. Jessica Fazekas, Demarest                                          2002       122-3

45. Jess Kotlowski, Wood-Ridge                                      2006       121-8

46. Gina Pettigano, Elmwood Park                                  2009       121-7

47. Brynn Rosser, Hackensack                                        2005       121-6

48. Courtney Cantwell, Holy Angels                               2013       121-2

49. Laura Wall, Emerson                                                   2008       121-1

      Danielle Bach, Northern Highlands                          2012

51. Hope Yi, Bergen Tech                                                 2012       121-0

52. Jill Hudson, River Dell                                 2011       120-10
53. Michelle Uberbacher, Dumont                                  2008       120-7
54. Laura Bruno, Tenafly                                                  2010       120-5

55. Esmeralda Reyes, New Milford                                 2016       120-4

56. Arianna Gomez, Garfield                                            2011       120-3

57. Tori Elefther, Pascack Valley                                     2011       120-1

      Nina Messery, Hasbrouck Heights                            2012

59. Alison Weinberg, Tenafly                                          2003       119-11

      Ashley Castillo, Ridgefield Park                               2015

61. Brittany Lissemore, Dumont                                      2010       119-6

62. Liz Vargas, Midland Park                                           2017       119-5

63. Gwen Moore, Teaneck                                                2004       118-7

      Jasmine Daniels, Lodi                                                  2010

65. Ann Behrens, River Dell                                              2006       118-2

66. Melissa Pesce, Demarest                                             2012       117-8

67. Demi McEntee, Northern Highlands                         2012       117-7

68. Jessica Lehmann, Park Ridge                                     2005       116-9

69. Jessica Costeniuc, Dumont                                         2010       116-8

70. Chelsea Schiffman, Demarest                                    2006       115-9

71. Megan Swords, IHA                                                    2015       115-7

72. Alex Negron, Waldwick                                              2005       115-4

      Melissa Terpstra, Midland Park                 2013

74. Laura Van Eerde, IHA                                 2009       115-2

      Jeanine Callahan, Garfield                                          2011

76. Allison Coughlin, Dumont                                         2004       115-0

77. Agnes Kotwica, Garfield                                             2002       114-8

78. Rachel Diaz-Granada, Bergen Tech                          2013       114-5

      Kristen Direnzo, Lodi                                                  2013

80. Sophia Caride, Ramapo                                              2014       114-3

Sophia Sheehy, Ridgewood                                               2017

82. Jen Rau, Midland Park                                2008       114-2

83. Nicole Sinatra, Wood-Ridge                                       2011       113-11

84. Chelsea Hayes, Demarest                                           2008       113-7

85. Courtney Burnett, Holy Angels                                  2011       113-6

86. Danielle Kedzierski, Waldwick                                  2006       113-5

      Melanie Odatalla, Garfield                                          2012      

88. Jen Hodges, IHA                                                          2002       113-4

      Lauren Pincus, Holy Angels                                        2010      

90. Dannie Griffin, Paramus Catholic                             2014       113-3

Michelle Bond, Northern Highlands                                2017

92. Kristen Policastro, Lodi                                               2006       113-2

93. Vanessa Vargas, New Milford                                   2011       112-11

94. Elena Montgomery, Ramapo                                     2018       112-9

95. Annie Lent, Glen Rock                                                2002       112-7

      Rachel Pena, Ridgefield Park                                     2010

      Tina Messery, Hasbrouck Heights                            2014

98. Jaclyn DeMais, Pascack Valley                                 2004       111-8

99. Jackie Kelly, Old Tappan                                         2018       111-7

100. Juliana Campiglia, Hackensack                              2008       111-6

HIGH JUMP

1. Jenna Rogers, Rutherford                                          2017       6-0 ¾

2. Cheryl Burdick, Ramsey                                               1998       5-10

    Tiffany Bautista, Paramus Catholic                        2018

Bautista

Rogers

Burdick                                                                                                  5-9 ¼

4. Becky Deetz, Ridgewood                                              1975       5-9

Rogers                                                                                                    5-8 ¾

Bautista

5. Amy Nehls, Indian Hills                                                1986       5-8

Burdick

Burdick

Rogers

Rogers

Rogers

Rogers

Rogers

Rogers

6. Nancy Larena, Saddle Brook                                        1983       5-7

    Alex Rosenberger, Ramsey                                          2008

     Taryn DeLeon, Old Tappan                                        2013

Deetz

Burdick

(23 performances by 8 performers)

9. Deneen Steiner, Ridgefield                                            1981       5-6

   Jane Farrell, River Dell                                                    1982

   Kelly Barrett, Westwood                                1984

   Lauren Singleton, Teaneck                                            1987

   Lisa Considine, Rutherford                                            1996

   Julianna Camargo, Dumont                                           2006

   Shenise Halsey, Old Tappan                                         2006      

   C.J. Jacob, Ridgefield Park                                            2007

   Kaela Monte, Ramsey                                                   2018

18. Dawn Reis, Lodi                                                           1988       5-5

       Tyler Teaton, IHA                                                       2006

20. Leslie Woytowicz, Fort Lee                                       1978       5-4

   Lauren McManus, Teaneck                                           1981

   Kathy Harmel, Wallington                                             1982

   Kathy Granata, Ridgewood                                            1982

   Sylvia Battista, Rutherford                                            1985

   Debbie McDonald, Teaneck                                          1987

   Mary Beth Glowacki, Queen of Peace                         1989

   Lawanda Shepherd, Teaneck                                        1991

   Ami Racich, Cresskill                                                      1991

   Kerry Wasser, Saddle Brook                                         1993

   Julie Denisenko, Fair Lawn                                           1994

   Lesley Hodgson, Glen Rock                                          1994

   Delcita Russell, Hackensack                                         1996

   Ann Woetzel, Paramus Catholic                                   1997

   Jamie Lilien, Pascack Valley                                         1998

    Bridgette Atkinson, Hackensack                                 1998

    Nicole Brown, Teaneck                                                 1998

    Kristin Kern, Indian Hills                                              2004

    Jessica Malacrida, Paramus                                          2005

    Chelsea Townes, Hackensack                                      2005

    Jamie Sacco, Park Ridge                                                2006

    Heather Gearity, Rutherford                                         2009

    Rae Corbo, Paramus Catholic                                      2010

    Taylor Clarkson, Indian Hills                                        2010

    Khyla Bailey, Paramus Catholic                                  2010

    Steph Encarnacion, Ridgefield Park                            2011

    Meghan Dolan, Demarest                                             2011

    Lisa Carle, Midland Park                                              2013

    Nicole Miller, Pascack Valley                                      2014

    Taylor Parcells, Old Tappan                                        2015

    Miku Okada, River Dell                                 2016

    Hannah Figueroa, Pascack Hills                                   2016

Iveya Slavova, Cresskill                                                     2017

Ellie Veenhof, Ridgewood                                               2018

54. Stephanie Bembridge, Northern Highlands             1979       5-3

      Dunja Hinrichs, Old Tappan                                      1979

      Annette Van Duersen, Demarest                               1980

      Marie Greaux, Ridgefield Park                                  1994

      Janet Andrews, Bergenfield                                        1997

      Erin Piscetta, River Dell                                              2001

      Lia Torre, Northern Highlands                                   2002

     Tatyianna Sanders, Paramus Catholic                       2012

     Jenna Phillips, Ramapo                                2013

     Lisa Sesink-Clee, Holy Angels                                    2013

    Kayla Adams, Paramus Catholic                                 2014

65. Laurie Miranda, Lyndhurst                                         1978       5-2

      Doreen Mey, New Milford                                          1979

      Mary Cullen, Saddle Brook                                        1979

      Doreen Sullivan, Cresskill                                           1980

      Debbie Pagan, Old Tappan                                        1980

      Kathi Cochran, Westwood                                          1981

      Ellen Larena, Saddle Brook                                        1981

      Monica Richter, Ridgewood                                       1981

      Sharon Roeske, Ridgewood                                        1981

      Claudia Moodie, Westwood                                       1982

      Betsy Delia, Leonia                                                      1983

      Cindy Hallstrom, Dumont                                          1983

      Kim Lehmann, Garfield                                              1983

      Wendy Hawthorne, Ridgewood                                 1984

      Maureen Shanahan, Saddle Brook                            1985

      Ingrid Loewrigkeit, Ramapo                                      1986

      Lynn Petrolia, New Milford                                        1986

      Janice Meyer, Midland Park                                       1987

      Marybeth Glowacki, Queen of Peace                       1988

      Melinda Hyer, Fair Lawn                                            1989

      Jennifer Wilson, Midland Park                                  1990

      Brandy Jefferies, Englewood                                      1991

      Renee Pavelski, Ridgewood                                       1992

      Jean Readie, Queen of Peace                                      1992

      Shannon Dillon, New Milford                                    1993

      Jessica Ramirez, Mahwah                                          1993

      Jen Maxfield, Tenafly                                                 1995

      Quanette Jester, Indian Hills                                       1996

      Kerry Frazer, Demarest                                               1997

      Lauren Donahue, Westwood                                      1998

      Gwen Gobbo, Palisades Park                                     1999

      Dara Jemmott, Teaneck                                              2000

      Jen Barthelemy, Bogota                                              2001

      Corinne Hyslop, Ridgewood                                      2001

      Jill Turner, Pascack Hills                                             2001

      Serika Thomas, Hackensack                                      2001

      Cherilyn Marfino, Hasbrouck Heights                     2003

      Alex Paslawsky, Ramsey                                            2002

      Tahirah Williams, IHA                                                2002

      Neomie Rothmie, Tenafly                                          2004

      Erika Koop, Ridgefield Park                                      2004

      Mallory Longfield, Indian Hills                 2005

      Jess Kotlowski, Wood-Ridge                                      2006

      Lizzie Faust, Northern Highlands                              2006

      Ali Singer, Ramsey                                                      2007

      Diana Smusz, Garfield                                 2007

     Allie Ritchards, Mahwah                                             2009

      Rachel Watkins, Indian Hills                                      2009

      Magdalena Pietrzak, Bergen Tech                             2010

      Deirdre Kane, Rutherford                                           2010

      Sarah DeVita, Ridgewood                                           2010

      Melissa Notis, Tenafly                                                 2010

      Maura Nestor, Northern Highlands                           2010

      Elaina White, Leonia                                                   2011

      Lisa Sesink-Clee, Holy Angels                                   2011

     Ali Giordano, Waldwick                                               2011

     Carolyn Edler, Mahwah                                               2012

     Talasiah Balgoban, Teaneck                                       2012

     Amanda Simms, Teaneck                                            2012

     Kerianne Conner, Dumont                                           2012

     Sophie Montgomery, Ridgewood                               2013

    Jordan Even-Chen, Ramapo                                         2014

    Amber Redmond, Hackensack                                    2015

    Christine Woods, River Dell                                         2015

    Jordan Zaikov, Cresskill                                                 2015

    Lauren Chamberlin, Ramsey                                        2015

Liz Garcia, IHA                                                                   2016

Jazzin Clark, Old Tappan                                                  2016

Colette Petric, IHA                                                             2016

Liz Granger, River Dell                                                      2016

Kayla Pituras, Paramus                                                      2016

Alexandra Ruocco, Demarest                                           2017

Victoria Elek, Emerson                                                   2018

Julia Monaco, Demarest                                                  2018

Marisa DiGia, Old Tappan                                             2018

TRIPLE JUMP

1. Carlene Cummings, Englewood                                   1998       42-5

Cummings                                                                                            42-2 ¾

Cummings                                                                                            40-10 ½

2. Tiffany Bautista, Paramus Catholic                        2018       40-6 ¼

Cummings                                                                                            40-4

Bautista                                                                                                 40-3 ½

Bautista                                                                                                 40-2

Cummings                                                                                            40-0 ½

Bautista                                                                                                 40-0 ¾

3. Gena Pickett, Mahwah                                                  2012       39-9

Pickett                                                                                                    39-8 ¾

Bautista

4. Jen McDermott, Ridgewood                                         1989       39-8

    Consandria Walker, Hackensack                                2006

Cummings                                                                                            39-6 ½

6. Lauren Stern, Mahwah                                  2018       39-4 ¾

7. Tatiyanna Sanders, Paramus Catholic                        2014       39-3 ¾

8. Rosie Menyhart, Paramus Catholic                             2015       39-3 ½

Cummings                                                                                            39-3 ¼

Pickett

(20 performances by 8 performers)

(Emma Cunningham, Ramsey                                       2018       39-2

9. Zia Barr, Teaneck                                                           2018       38-9 ¾

10. Amanda Fields, Holy Angels                                      2013       38-6 ¾

11. Maryam Hassan, Cresskill                                           2015       38-5

12. Margaret Rottkamp, Indian Hills                               1986       38-4 ¼

13. Rae Corbo, Paramus Catholic                                    2010       38-4
14. Kirsten Bowens, Mahwah                                          2009       38-3 ¼

15. Rayn Moses, Hasbrouck Heights                               2012       38-3

16. Liz Garcia, Holy Angels                                              2016       38-1

17. Alyssa Maier, River Dell                                             2006       37-10 ½

Amanda Katz, Ramapo                                                     2018      

19. Megan Burke, Glen Rock                                           1989       37-10 ¼

20. Lizzie Faust, Northern Highlands                              2006       37-9 ¾

21. Karen Gaines, Teaneck                                               1980       37-8 ½

    Trish McGowan, Ridgewood                                        2003      

23.  Shenise Halsey, Old Tappan                                     2006       37-8

24. Ana Atkinson, Teaneck                                               2013       37-7

25. Isabelle Dely, Paramus Catholic                             2018       37-6 ½

26. Mallory Longfield, Indian Hills                                 2005       37-5 ¼

27. Brooke Kristensen, Mahwah                                      2008       37-5

28. Deneen Steiner, Ridgefield                                         1982       37-4 ¾

      Kristen Brown, Englewood                                         2009

30. Shenee Clarke, Ridgefield Park                                 2000       37-4 ¼

31. Briana Setnitzky, Pascack Hills                                  2012       37-4

32. Lynn Petrolia, New Milford                                        1987       37-3
33. Thatcha DaCosta, Englewood                                    2001       37-2 ¾
      Jessica Molosh, Indian Hills                                       2008

35. Kim Baumbach, Pascack Valley                               1987       37-1 ¾

36. Erika Ostrove, Cresskill                                               2004       37-1 ½

37. Noreen Byrne, River Dell                                            2015       37-1 ¼

38. Marie Minasi, Holy Angels                                         2009       37-0

39. Monika Lucic, Hasbrouck Heights                            2017       36-10 ½

Britney Del Mundo, Fair Lawn                                        2017

41. Shaena Wizzard, Teaneck                                          2010       36-9 ¾

42. Charnie Carter, Lyndhurst                                          1998       36-9 ½

43. Kim Giordano, Waldwick                                           1988       36-9 ¼

    Tammi Jordan, Englewood                                           1997

45. Olivia Stinson, Westwood                                           2006       36-9

46. Quanette Jester, Indian Hills                                       1995       36-8 ¾

47. Sheena Strachan, Englewood                                     2003       36-8 ½

48. Michaela Steiner, Bergenfield                                    1987       36-7 ½

      Kerry Frazer, Demarest                                               1996

      Danielle Kroll, Indian Hills                                         2005

51. Jesse Geller, Demarest                                                2017       36-6 ¾

52. Brittany Brooks, Garfield                                            2003       36-6 ½

53. Shaunteriah Douglas, Garfield                                   2012       36-6

54. Daphne Blick, Teaneck                                               1989       36-5 ½

       Marina Reilly, River Dell                                           2014

56. Shanelle Cross, Garfield                                              2005       36-4 ¾

57. Lynda Blake, Northern Highlands                             1988       36-4 ½

      Christine Woods, River Dell                                       2016

59. Keirsten Wallace, Westwood                                     1990       36-3 ¾

60. Ebony Ramos, Hackensack                                        2001       36-3 ½

61. Kathy Granata, Ridgewood                                        1983       36-3 ½

      Marissa Romano, Hasbrouck Heights                      2011

63. Michelle Erli, Ramsey                                                2007       36-3

64. Eileen O’Connor, Dumont                                          1983       36-2 ½

      Pam Birchett, Teaneck                                1987

      Melissa Esposito, Saddle Brook                2011

67. Devon Hudson, Hackensack                                      1998       36-2

68. Julia Kelly, Glen Rock                                                2015       36-1 ¼

69. Kristen Kern, Indian Hills                                           2005       36-1

70. Teri Martin, Hackensack                                            1992       36-0 ½

      Ashley Marquard, Glen Rock                                    1994

      Evana Edwards, Hackensack                                     2007

73. Dara Seidman, Ramsey                                               2001       36-0 ¼

74. Renee Carter, Englewood                                            1981       36-0

      Brooke Bogart, Ridgewood                                        2007
     Amanda Duggan, Waldwick                                        2008

77. Erika Jungblut, Teaneck                                             1998       35-11 ¾

Julia Healy, Northern Highlands                                      2017

79. Danna Wasserman, Demarest                                    2010       35-11 ½

      Nia Van Brackle, Teaneck                                          2015

81. Katie Hanley, Glen Rock                                            1996       35-11

      Tiffany Evangelou, IHA                                              2009

      Taylor Clarkson, Indian Hills                                     2011

84. Christina Withers, Teaneck                                        1984       35-10 ¾

85. Lauren Clarke, Paramus Catholic                              1983       35-10 ½

      Hajara Abubakar, Garfield                                          2015

87. Shalissa Burgess, Englewood                                     2001       35-10 ¼

88. Donna Gooden, Teaneck                                            1986       35-10

     Danielle Holmes, Holy Angels                                    2003

90. Kelly Barrett, Westwood                                             1985       35-9 ½

      Jen Barthelemy, Bogota                                              2001

      Amanda Pollifrone, Rutherford                                 2006

93. Stacia Palahnuk, Old Tappan                                    1983       35-9

      Jazzin Clark, Old Tappan                                           2016

Whitney Bailey Hicks, Ridgefield Park                          2018

96. Kim Lehmann, Garfield                                              1983       35-8 ¾

      Aileen Trendler, Old Tappan                                     1984

98. Chrissy Procopio, Indian Hills                                    2001       35-8 ½

99. Jackie Kaminski, Saddle Brook                                 2003       35-8 ¼
      Anita Rogers, Ramapo                                2008

LONG JUMP

1. Tatyianna Sanders, Paramus Catholic                        2014       19-5 ¾

2. Jen McDermott, Ridgewood                                         1989       19-4

3. Lauren Stern, Mahwah                                                  2018       19-3 ¼

4. Tiffany Bautista, Paramus Catholic                        2018       19-2 ½

5. Carlene Cummings, Englewood                                   1997       19-1 ½

McDermott                                                                                           19-0 ¾

McDermott                                                                                           19-0 ¼

McDermott                                                                                           19-0

Sanders

6. Megan Burke, Glen Rock                                              1991       18-11 ¾

McDermott                                                                                           18-11

McDermott

Bautista                                                                                                

Sanders                                                                                                  18-10 ½

Bautista                                                                                                 18-10

McDermott                                                                                           18-9

Cummings

7. Margaret Rottkamp, Indian Hills                 1986       18-8 ½

McDermott

(20 performances by 7 performers)

8. Amanda Fields, Holy Angels                                        2013      

9. Consandria Walker, Hackensack                                2006       18-7 ½

10. Caroline Morris, Hackensack                                    1981       18-7 ¼

    Willie Mae Washington, Lodi                                      1996

12. Danna Wasserman, Demarest                                    2010

13. Whitney Bailey Hicks, Ridgefield Park                   2018       18-6 ¼

       Kennedee Cox, Paramus Catholic                        2018      

15. Kristen Brown, Englewood                                         2009       18-5 ½

     Faith Sutton, Paramus Catholic                                  2017

17. Sarah Hutchins, Glen Rock                                     2018       18-5

(Emma Cunningham, Ramsey)                                     2018       18-4 ¾ (jo)

18. Deb Majkowicz, IHA                                                   2015       18-4 ¼

19. Tammy Jones, Teaneck                                               1991       18-4

20. Kirsten Bowens, Mahwah                                          2009       18-2 ½

21. Karen Gaines, Teaneck                                               1980       18-2

22. Shanelle Cross, Garfield                                              2005       18-1

      Gena Pickett, Mahwah                                2012

24. Teri Martin, Hackensack                                            1991       18-0 ¾

25. Taylor Clarkson, Indian Hills                                     2011       18-0 ½

26. Evana Edwards, Hackensack                                     2007       18-0 ¼

27. Shenise Halsey, Old Tappan                                      2006       18-0

     Alexis Trott, Paramus Catholic                                   2015

28. Erika Albies, Pascack Valley                                     1994       17-11 ¾

29. Kim Baumbach, Pascack Valley                               1986       17-11 ¼

30. Katie Hanley, Glen Rock                                            1997       17-11

     Jamie Lilien, Pascack Valley                                       2000

     Thatcha DaCosta, Englewood                                     2000

      Maryam Hassan, Cresskill                                           2016

34. Isabelle Dely, Paramus Catholic                             2018       17-10 ½

35. Iveya Slavova, Cresskill                                              2017       17-10

36. Olivia Salamone, Holy Angels                                   2015       17-9 ¾

37. Kathy Harmel, Wallington                                          1982       17-9 ¼

     Krystal Wyche, Hackensack                                       2007

     Briana Setnitzky, Pascack Hills                                   2011

40. Sue Frazier, Rutherford                                               1984       17-9

      Carmen Matteis, Cliffside Park                                 1988

      Michaela Steiner, Bergenfield                                    1988

      Brooke Bogart, Ridgewood                                        2005

44. Eileen O’Connor, Dumont                                          1983       17-8 ½

     Rae Corbo, Paramus Catholic                                     2010

      Marina Reilly, River Dell                                            2015

47. Jen Hettel, Wallington                                                  1993       17-8 ¼

48. Carolyn Moore, Indian Hills                                       1979       17-8

      Marie McVeagh, Demarest                                        1982

     Jill Turner, Pascack Hills                                              2001
     Marie Minasi, Holy Angels                                          2008

     Marissa Romano, Hasbrouck Heights                       2011

53. June Longernecker, Dumont                                      1983       17-7 ½

      Kim Lehmann, Garfield                                              1983

      Melissa Bochiaro, Glen Rock                                    1997

56. Judy Wong, Wood-Ridge                                            2004       17-7 ¼

57. Gina Carlino, IHA                                                        2011       17-7

Mya Drayton, Fair Lawn                                                   2017

59. Renee Carter, Englewood                                            1981       17-6 ½

      C.J. Jacob, Ridgefield Park                                         2007

Nicole Owens, Cresskill                                                     2017

Julia DeBenedetto, River Dell                                        2018

63. Tammi Jordan, Englewood                                         1997       17-6 ¼

     Brie-Ann Forhecz, Northern Highlands                    2004      

      Julianna Camargo, Dumont                                        2006

66. Danielle Kroll, Indian Hills                                         2004       17-6

      Jackie Geitz, Old Tappan                                           2009

      Talasiah Balgoban, Teaneck                                      2012

      Liz Garcia, Holy Angels                                              2016

70. Stephanie Bembridge, Northern Highlands             1978       17-5 ¾

      Courtney Cubicciotti, IHA                                          1999

      Amanda Simms, Teaneck                                           2013

Britney Del Mundo, Fair Lawn                                        2017

74. Lisa Filippone, Old Tappan                                       1984       17-5 ½

      Erika Ostrove, Cresskill                                               2004

      Shaena Wizzard, Teaneck                                          2010

77. Kim Giordano, Waldwick                                           1989       17-5 ¼

      Patty McHugh, Waldwick                                           2012

79. Becky Deetz, Ridgewood                                            1976       17-5

      Dara Seidman, Ramsey                                               2001

      Alyssa Fanucci, Old Tappan                                      2005

      Cristina Law, Ridgewood                                            2007

      Hana Shapiro, Pascack Valley                                   2016

84. Jenn Pierce, Northern Highlands                               2006       17-4 ½

      Kelly Redl, Ramsey                                                     2013

      Krista Forbes, River Dell                                             2015

87. Kim Taylor, New Milford                                           1986       17-4 ¼

88. Debbie Pagan, Old Tappan                                        1980       17-4

      Andrea Sellitti. Glen Rock                                          1997

      Shenee Clarke, Ridgefield Park                                 2000
     Asher Beasley, Paramus Catholic                              2008

     Daequanna Owen, Hackensack                                  2009

Angela Brooks, Saddle Brook                                          2017

94. Beverly Terry, Hackensack                                        1982       17-3 ¾

      Rosemary Menyhart, Paramus Catholic                   2014

96. Gerri Brennan, Dumont                                              1986       17-3 ½

      Pam Birchett, Teaneck                                1987

      Lynn Petrolia, New Milford                                        1987

      Aquansa Garth, Westwood                                         1987

      Jackie Kasen, Pascack Valley                                    2002

      Arianna Pomo, Saddle Brook                                     2005

      Katherine Brzozowski, Ramapo                2015

Nicole Vadon, Pascack Hills                                           2018

 

POLE VAULT

1. Melissa Purcell, Pascack Valley                                  2018       12-7

2. Sydney Woods, Demarest                                           2018       12-6 ½

Woods                                                                                                   12-6 ¼

3.  Michelle Rubinetti, Demarest                                     2017       12-6

    Jessica Ippolito, Fair Lawn                                           2017

Rubinetti

Purcell

Woods

Purcell

5. Kayla Polcari, Ridgewood                                             2011       12-5 ½

6. Catherine Rozalski, Queen of Peace                           2014       12-3

Rubinetti

Ippolito

Polcari                                                                                                    12-2 ¾

Rozalski                                                                                                12-1 ½

7. Michelle Favre, Saddle Brook                                      2008       12-1

Favre                                                                                                      12-0

8. Chelsea Hartigan, Ramapo                                           2009

    Nicole Lester, Ridgewood                                             2018

Ippolito

Polcari

Polcari

Ippolito

Rubinetti

Ippolito

Rubinetti

Rubinetti

Rubinetti

Purcell

Purcell

Woods

 (31 performances by 9 performers)

10. Caroline McGann, Holy Angels                 2017       11-9

11. Ann Polcari, Ridgewood                                             2008       11-8 ½

12. Cassie Wong, Ridgewood                                           2006       11-7

    Carolyn Edler, Mahwah                                2012

14. Caitlin Reverand, Demarest                                       2016       11-6

    Ariana Cavalli, Old Tappan                                         2017

Marissa DiGia, Old Tappan                                           2018

17. Maxine Earl, Ridgewood                                             2016       11-4

18. Kerry Norton, Ridgewood                                           2004       11-0

    Trisha Murphy-Kennelly, Mahwah                            2006

    Tiffany Tencza, Wallington                                          2012

    Jordan Evan-Chen, Ramapo                                         2013

    Megan Gambuti, Ramapo                                            2012

    Vanessa Virgens, Mahwah                                           2013

    Mimi DeVita, Ridgewood                                             2013

    Alexandra Paspalas, Demarest                                     2013

    Bridget Brindley, River Dell                                         2013

    Lauren Bilali, Old Tappan                                            2015

    Bridgette Muller, Mahwah                                           2015

    Jackie Helm, Paramus                                                   2016

    Amanda Katz, Ramapo                                                 2017

    Grace Gardella, Ramsey                                               2017

    Samantha Cioppio, Glen Rock                                     2018

33. Michelle Rozalski, Queen of Peace                          2013       10-10

34. Kyra Muller, Mahwah                                               2018       10-9

35. Ashley Walker, Mahwah                                            2009       10-8

    Danielle Wankmuller, Pascack Hills                           2011

37. Ashlyn Llerandi, Ridgewood                                      2006       10-6

    Melissa Davila, Hackensack                                        2007
    Giana Abballe, Old Tappan                                         2010
  . Emily Mino, River Dell                                                  2008

    Melinda Rothman, Mahwah                                         2011

    Nicole Piccinich, Emerson                                            2012

    Jenna Braun, Mahwah                                                   2014

    Erin Yuder, Demarest                                                    2017

    Marisa Entrup, Mahwah                                2017

Alyssa Fico, Ramsey                                                         2017

    Adrianna Gobin, Emerson                                             2018

48. Anne Kavalerchik, Fair Lawn                                    2011       10-4

49. Jenny Galgano, Ramapo                                             2005       10-0
    Hilary Felice, River Dell                                                2010

    Kaila Fasano, Westwood                                               2010

    Julia Bogaenko, Ramsey                                               2012

Alexandria Davis, Demarest                                             2013

    Madison Lucas, Old Tappan                                        2011

    Alexis Doucette, Pascack Valley                                 2012

    Christina Masciale, Pascack Hills                                2013

    Maggie Schultz, Mahwah                                             2014

    Morgan Guarino, Lodi                                                   2014

    Julie Weismiller, IHA                                                    2015

    Nina Lucibello, Cresskill                                                2015

    Juliana Schraer, Pascack Valley                                   2017

    Julia Entrup, Mahwah                                                   2017

Jamie Rossig, Pascack Hills                                            2018

Kaia Becker, Northern Highlands                                    2018

Alex Eckert, Holy Angels                                                  2012

66. Evann Borgmann, Ridgewood                                   2003       9-9

    Julia Kralik, Ramsey                                                     2013

68. Stephanie Rozalski, Queen of Peace                         2009       9-7 ½

69. Jessica Hatton, Ridgefield Park                                 2003       9-6
    Stacey Duchak, Mahwah                                              2006

    Kristin Spafford, Old Tappan                                      2006

    Robin Lee, Ridgewood                                                  2008

    Gina Germinaro, Old Tappan                                      2008
    Vicky Stefanelli, Fair Lawn                                          2008

    Nina Silverstein, Pascack Hills                                     2008

    Ramelle Brown, Ridgewood                                         2008
    Nicole Hernandez, Cresskill                                          2009

    Ilana Brown, Ridgewood                                               2011

    Taylor Sisti, Pascack Valley                                         2011

    Sam Pincus, Pascack Valley                                         2011

    Danielle Cannici, Hasbrouck Heights                         2013

    Kara Monaco, Dumont                                                  2014

    Nikki Shaner, Tenafly                                                   2014

    Kristen Delcalzo, Hasbrouck Heights                         2014

    Abby Taylor, Ridgewood                                              2015

     Natalie Leon, Old Tappan                                           2016

     Taylor Dolan, Old Tappan                                        2016

Victoria Hill, Mahwah                                                       2017

Ellie Veenhof, Ridgewood                                               2018

Allison Sumerau, Pascack Valley                                 2018

91. Alyssa Milazzo, Westwood                                        2011       9-3

BOYS

100 METERS

1. Joe Dawkins, Hackensack                                            1995       10.31

    Chris Charles, Park Ridge                                             2000       10.2

3.  Michael Ray Garvin, Don Bosco                2005       10.46

Garvin                                                                                                    10.50

4. Jabrill Peppers, Paramus Catholic                               2013       10.51

Peppers                                                                                                  10.52

Garvin                                                                                                    10.3

Garvin                                                                                                    10.4

Charles                                                                                                  10.53

Peppers

Peppers                                                                                                  10.55

Garvin                                                                                                    10.56

Charles                                                                                                  10.59

Peppers

Garvin                                                                                                    10.61

Peppers

5. Chris Estrella, Ridgefield Park                                     2014       10.62

6. Javon Turner, Paramus Catholic                                  2016       10.63

Peppers                                                                                                  10.64

Estrella

(21 performances by 6 performers)

Dawkins                                                                                10.4

7. Ben Davis, Old Tappan                                                 2013

8. David Butler, Teaneck                                                   2008

9. Wankeith Akin, Don Bosco                                          2016       10.73

10. Darius Pemberton, Hackensack                                1993       10.5

    Rashad White, Teaneck                                                 2007
12. Conroy Walker, Hackensack                                     2010       10.75

13. Deandre Jennings, Hackensack                                 2012       10.76

14. Miles Austin, Garfield                                                 2002       10.77

15. Kendall Williams, Bergen Tech                 1993       10.78

16. Cooper Rego, St. Joseph Regional                            1995       10.79

      Peter Guerriero, Lyndhurst                                         2016      

18. Rahmir Johnson, Bergen Catholic                         2017       10.80

19. Brandon Fronjian, Palisades Park                              2002       10.81

      Joe Jones, Englewood                                                  2008

21. Lamont Brown, Demarest                                           1986       10.6

    Derrick Horner, Don Bosco                                          1988

    Kawesi Darby, Hackensack                                         1998

    Leslie Bonsu, Bergen Tech                                           2005

25. Jahmel Johnson, Bergen Catholic                              2016       10.85

26. Michael Jackson, Hackensack                                   1999       10.87

27. Marvin Whilby, Don Bosco                                       2008       10.88

      Conor Davidson, River Dell                                        2014

29. Ackeme Brown, Englewood                                       2008       10.89

      Dalton Friend, Don Bosco                                          2013

      Tahj Martin, Fort Lee                                                   2017

32. Chris Ziegler, Ridgewood                                           2007       10.90
33. Sam Smith, Pascack Hills                                            2008       10.92

34. Kyle Ellerson, Bergen Catholic                                 2014       10.93

35. Matt Bieszard, Midland Park                                     2008       10.94

      Corey Crawford, Indian Hills                                     2010

      Zack Bazile, St. Joseph Regional                               2014

38. Rashidi Brown, Hackensack                                      1994       10.7

      Ulysses Encarnacion, Ridgefield Park                      2003                       (11.02)

      Brian Gilbert, Teaneck                                2005

      Rameik Jackson, Westwood                                       2005

      Raldaine McDonald, Englewood                               2009                       (10.99)

      Barry Bradley, Elmwood Park                                   2009

      Patryk Najbar, Lodi                                                      2010                       (10.97)

      Al Artesona, Glen Rock                                              2010                       (11.14)

46. Zadique Whyte, Teaneck                                            2010       10.95

47. JoJo Robinson, Leonia                                                 2016       10.96

48. Josh Enriquez, Paramus                                              2011       10.97

49. Lomie Cunningham, Bergen Tech                            2008       10.98

      Michael Huertas, Fort Lee                                          2017

51. Stan Finney, Hackensack                                           1988       10.99

      Dusty Thomas, Ridgewood                                         1998

      Donovan Bolden, Leonia                                            2008

     Leonte Carroo, Don Bosco                                          2011

55. Tarique Gray, Bergen Catholic                                  2011       11.00

56. Alden Shorter, Teaneck                                              1995       11.01

      Greg Stripe, Mahwah                                                  2008

      Jordan Fuller, Old Tappan                                         2015

59. Dimar Labega, Rutherford                                          2002       11.02

    Garrett Kroner, Indian Hills                                          2005

61. Tony Yamasaki, Englewood                                       2000       11.03

62. Mark Wiley, Cresskill                                                  1981       10.8

    Peter Reno, Hasbrouck Heights                                   1981

   Joe Johnson, Hackensack                                              1986

   Jeff  Somma, Lyndhurst                                                 1990

   Fred Campbell, Emerson                                1991

   Chris Hewitt, Englewood                                                1992

   Tim McDermott, Ridgewood                                         1993

   Mikkel Brown, Glen Rock                                             1996

   Sterling Wynn, Hackensack                                          1998                       (11.12)

   Charles Benson, Hackensack                                        2000

   Adrian Durant, Teaneck                                                 2000
    Mark Lumsden, Englewood                                          2001
   Ofori Koram, Ridgefield Park                                       2001

   Brian Toal. Don Bosco                                                   2003

   Charles Christopher, Queen of Peace                           2004

    Sullivan Parker, Bergenfield                                         2004                       (11.09)
    Matt Schiuerer, Demarest                                             2005

    Khaled El Sayed, Garfield                                             2008

    Anthony Ferla, St. Joseph Regional                            2006       11.04

     Kobi Grant, Ridgewood                                                2016

     Jemel Carter, Paramus Catholic                             2018

83. Devin Fuller, Old Tappan                                          2011       11.05

      Jake Sabatini, Ridgewood                                           2013

85. Abdul Neblett, Paramus Catholic                              2014       11.06

      Max Baker, Ramapo                                                  2017

87. Kevin Shim, Ridgefield                                               2006       11.07

88. Da’mon Merkerson, St. Mary’s                                 2007       11.08

    Damian Miles, Teaneck                                2007

    Calvin Vaughn, Bergen Tech                                       2008

    Mike Florio, Northern Highlands                2015

    Matt Tai, Ridgewood                                                      2016

93. Casey Pleasants, Teaneck                                           2010       11.10

94. Matt Beausoleil, Ridgewood                                      2011       11.11

      Juwann Winfree, Englewood                                      2014

     Dejohn Rogers, Paramus Catholic                             2016

97. Ken Partyka, Hasbrouck Heights                              2013       11.12

      Darnell Jackson, Teaneck                                           2018

99. Donald Lee, St. Mary’s                                               2006       11.13

      Daryian Miles, Teaneck                                              2010

99. Mustafa Lawrence, Queen of Peace                          2010       11.14

      Kevin Condal, Hasbrouck Heights                            2011

      Devante Foxworth, Lodi                                              2014

      Jarrett Minien, Paramus Catholic                              2017

      Dexter Hairston, Teaneck                                           1983       10.9

      Cliff  Duncan, Englewood                                           1983

      Andrew Gordon, Teaneck                                          1985

      Ron Blauvelt, Hasbrouck Heights                             1985

      Rob Mosley, Don Bosco                                             1988

      Rommel Chatman, Midland Park                              1993

      John Mabry, Hackensack                                           1994

      John Deschamps, Ridgefield Park                             1994

      Greg Meletta, Bergen Catholic                                  1996

      Mike Sabato, Wood-Ridge                                         1996

      LeYonne DeFreese, Mahwah                                    1997

      Dan Cooper, Ridgewood                                             2000

      Tarant Anderson, Bergen Tech                                  2003

       Rob Richardson, Garfield                                           2003

       Ryan Lindsay, Don Bosco                                         2004 (11.20)

       Anthony Pomo, Saddle Brook                                  2005

       Matt St. Germain, Queen of Peace                           2005

       Jake Stass, Westwood                                                 2005

       Chris DeGannes, St. Joseph Regional                      2005

       Tinashe Kitchen, Fort Lee                                          2006

       Ausar Walcott, Hackensack                                      2007

      Andrew Sargeant, Englewood                                    2010

     Angel Lora, Garfield                                                     2010       (11.15)

     Luke Lyons, Westwood                                                2013

     Brian Moran, Hasbrouck Heights                               2014       (11.40)

 

AUTO TIMING

1. Joe Dawkins, Hackensack                                            1995       10.31

2.  Michael Ray Garvin, Don Bosco                2005       10.46

Garvin                                                                                                    10.50

3. Jabrill Peppers, Paramus Catholic                               2013       10.51

Peppers                                                                                                  10.52

Charles                                                                                                  10.53

Peppers

Peppers                                                                                                  10.55

Garvin                                                                                                    10.56

Charles                                                                                                  10.59

Peppers 

4. Chris Estrella, Ridgefield Park                                     2014       10.62

5. Javon Turner, Paramus Catholic                                  2016       10.63

6. Ben Davis, Old Tappan                                                 2013       10.68

7. David Butler, Teaneck                                                   2008

8. Wankeith Akin, Don Bosco                                          2016       10.73

9. Rashad White, Teaneck                                                 2007       10.74

10. Conroy Walker, Hackensack                                     2010       10.75

11. Deandre Jennings, Hackensack                                 2012       10.76

12. Miles Austin, Garfield                                                 2002       10.77

13. Kendall Williams, Bergen Tech                 1993       10.78

14. Cooper Rego, St. Joseph Regional                            1995       10.79

     Peter Guerriero, Lyndhurst                                          2016

16. Rahmir Johnson, Bergen Catholic                         2017       10.80

17. Brandon Fronjian, Palisades Park                              2002       10.81

    Joe Jones, Englewood                                                    2008

19. Jahmel Johnson, Bergen Catholic                              2016       10.85

20. Michael Jackson, Hackensack                                   1999       10.87

21. Marvin Whilby, Don Bosco                                       2008       10.88

      Conor Davidson, River Dell                                        2014

23. Ackeme Brown, Englewood                                       2008       10.89

      Dalton Friend, Don Bosco                                          2013

      Tahj Martin, Fort Lee                                                   2017

26. Chris Ziegler, Ridgewood                                           2007       10.90

27. Sam Smith, Pascack Hills                                            2008       10.92

28. Kyle Ellerson, Bergen Catholic                                 2014       10.93

29. Matt Bieszard, Midland Patk                                     2008       10.94

      Corey Crawford, Indian Hills                                     2010

      Zack Bazile, St. Joseph Regional                               2014

32. Zadique Whyte, Teaneck                                            2010       10.95

33. JoJo Robinson, Leonia                                                2016       10.96

34. Patryk Najbar, Lodi                                                      2010       10.97

      Josh Enriquez, Paramus                                              2011

36. Lomie Cunningham, Bergen Tech                            2008       10.98

      Michael Huertas, Fort Lee                                          2017

38. Stan Finney, Hackensack                                           1988       10.99

      Dusty Thomas, Ridgewood                                         1998      

      Raldaine McDonald, Englewood                               2009

      Leonte Carroo, Don Bosco                                         2011

42. Tarique Gray, Bergen Catholic                                  2011       11.00

43. Alden Shorter, Teaneck                                              1995       11.01

      Greg Stripe, Mahwah                                                  2008

      Jordan Fuller, Old Tappan                                         2015

46. Ulysses Encarnacion, Ridgefield Park                      2003       11.02

      Dimar Labega, Rutherford                                          2002

      Garett Kroner, Indian Hills                                          2005

49. Tony Yamasaki, Englewood                                       2000       11.03

50. Anthony Ferla, St. Joseph Regional                          2006       11.04

      Kobi Grant, Ridgewood                                               2016

      Jemel Carter, Paramus Catholic                            2018

53. Devin Fuller, Old Tappan                                          2011       11.05

      Jake Sabatini, Ridgewood                                           2013

55. Abdul Neblett, Paramus Catholic                              2014       11.06

      Max Baker, Ramapo                                                  2017

57. Kevin Shim, Ridgefield                                               2006       11.07

58. Da’mon Merkerson, St. Mary’s                                 2007       11.08

      Mike Florio, Northern Highlands                              2015

      Matt Tai, Ridgewood                                                   2016

61. Sullivan Parker, Bergenfield                                       2004       11.09

62. Calvin Vaughn, Bergen Tech                                     2008       11.10

      Casey Pleasants, Teaneck                                           2010

64. Rameik Jackson, Westwood                                       2005       11.11

      Matt Beausoleil, Ridgewood                                      2011

      Juwann Winfree, Englewood                                      2014

      Dejohn Rogers, Paramus Catholic                            2016

68. Sterling Wynn, Hackensack                                       1998       11.12

      Damien Miles, Teaneck                                              2007

      Ken Partyka, Hasbrouck Heights                              2013

      Darnell Jackson, Teaneck                                           2018

72. Donald Lee, St. Mary’s                                               2006       11.13

       Daryian Miles, Teaneck                                             2010

74. Al Artesona, Glen Rock                                              2010       11.14

      Mustafa Lawrence, Queen of Peace                          2010

      Kevin Condal, Hasbrouck Heights                            2011

     Devante Foxworth, Lodi                                               2014

     Jarrett Minien, Paramus Catholic                               2017

79. Rob Richardson, Garfield                                            2002       11.15

      Angel Lora, Garfield                                                    2010

     Andrew Jones, Englewood                                           2017

82. Anthony Cinelli, Paramus Catholic                          2002       11.16

     Michael Reillo, Ridgefield Park                                 2002

     Jamie Eckmayer, Old Tappan                                     2008

    Cameron Shaw, Ridgefield Park                                  2017

86. Andrew Drabick, Bergen Catholic                            1999       11.17

      Jabari Garvin, St. Joseph                                             2012

88. Damion Lawrence, Wallington                                 1998       11.18

      Leslie Bonsu, Bergen Tech                                         2005      

      Ruben Santos, North Arlington                                  2008

      Hayden Lyons, Tenafly                                               2012

92. T.J. O’Hanlon, Indian Hills                                         2002       11.19

      AJ Scoppa, New Milford                                             2009

      Andrew Sargeant, Englewood                                    2010

      John Sanford, St. Joseph Regional                            2011

      Kenny Clarke, Ramapo                                              2013

     Wellington Ventura, Cresskill                                      2018

98. Kiyon Harley, Paramus Catholic                               1999       11.20

      Ky Scott, Teaneck                                                        2002

      Ryan Grant, Don Bosco                                              2001

      Brian Toal, Don Bosco                                2003

      Ryan Lindsay, Don Bosco                                          2004

     Max Witt, Ridgewood                                                   2009

     Selwyn Maxwell, Don Bosco                                      2010

     Jamal Williams, Teaneck                                             2012

    Tyler Johnson, Fair Lawn                                             2015

    Brandon Hospie, Paramus Catholic                            2018

    Chris Feurtado, Lyndhurst                                            2018

200 METERS (*220 yards -.1)

1. Bill Walker, Englewood                                1965       20.8*

2. Jabrill Peppers, Paramus Catholic                               2013       21.13

Peppers

Walker                                                                                                   20.9*

3. Jack Mostyn, Bergen Catholic                                     1958       *

Peppers                                                                                                  21.22

4. Michael Ray Garvin, Don Bosco                                 2005       21.31

Walker                                                                                                   21.1*

Peppers                                                                                                  21.37

5. Cucchiara, Bergenfield                                                   1962       21.2*

Peppers                                                                                                  21.41

6. Chris Charles, Park Ridge                                             2000       21.45

Garvin                                                                                                    21.46

7. Rahmir Johnson, Bergen Catholic                           2017

Peppers                                                                                                  21.48

8. Chris Estrella, Ridgefield Park                                     2014      

Peppers                                                                                                  21.51

9. Dom Gratale, Don Bosco                                              1971       21.3*

   Bob Hauk, St. Joseph Regional                                     1968       *

   Vic Amoruso, Garfield                                                    1968       *

Hauk                                                                                                      *

Walker                                                                                                   *

(22 performances by 11 performers)

12. Damien Miles, Teaneck                                              2008       21.57

13. Joe Dawkins, Hackensack                                          1995       21.58

14. Dan Wigart, Tenafly                                                    1965       21.4*

      Garrett Kroner, Indian Hills                                        2006

16. Len Byrd, Leonia                                                          1961       21.5*

      Bill Madden, Bergen Catholic                                   1964       *

18. Corey Crawford, Indian Hills                                     2010       21.78

19. Conroy Walker, Hackensack                                     2010       21.79

       Peter Guerriero, Lyndhurst                                        2016      

21. Rashad White, Teaneck                                              2007       21.82

22. Dalton Friend, Don Bosco                                          2013       21.84

23. Dennis Hicks, Hackensack                                         1957       21.6*

   John Williams, Englewood                                             1959       *

   John Maxson, Northern Valley                                      1960       *

   Dwight Peck, Pascack Valley                                        1963       *

   Walt Doerig, River Dell                                                  1967       *

   Bill Hoppe, River Dell                                                     1969       *

   Dave Liskin, Englewood                                 1969       *

   Fred Nance, Englewood                                                  1971       *

   Bob Mood, River Dell                                                     1959       *

32. Ross McRonald, Tenafly                                            1959       21.7*

      Bruce Byrne, Pascack Valley                                     1961       *

      Carl Bachmann, North Arlington                               1962       *

      Rob Kerr, Tenafly                                                        1967       *

      Jim Gatens, Elmwood Park                                        1969       *

      Joe Johnson, Hackensack                                           1986

     Damon Merkerson, St. Mary’s                                    2007       (22.24)

39. Tahj Martin, Fort Lee                                                   2017       21.85

40. Michael Huertas, Fort Lee                                          2017       21.93

41. Matt Bieszard, Midland Park                                     2008       21.95

      Casey Pleasants, Teaneck                                           2010

43. Leonte Carroo, Don Bosco                                         2011       21.98

44. Mark Filandro, Indian Hills                                         2010       22.04

45. Herb Hollon, Teaneck                                                 1954       21.8*

      George Patterson, Leonia                                            1962       *

      Doug Jackson, Hackensack                                        1980

      Derrick Horner, Don Bosco                                        1988

      Stan Finney, Jr., Hackensack                                     1989

     Marvin Whilby, Don Bosco                                         2009       (22.08)

     Rameik Jackson, Westwood                                        2005       (22.11)

     Raldaine McDonald, Englewood                2009

53. Chris Ziegler, Ridgewood                                           2007       22.05

54. Javon Turner, Paramus Catholic                                2016       22.08

55. Adrian Durant, Teaneck                                              2001       22.13

56. Roger Caruso, Demarest                                             1960       21.9*

      Al Dobritch, Paramus                                                  1962       *

      Gil Finney, Hackensack                                             1963       *

      Frank Nigro, Wood-Ridge                                           1964       *

      Rich Berlin, Teaneck                                                   1965       *

      Lamont Brown, Demarest                                           1986

      Greg Horner, Don Bosco                                            1986

      Mike Rios, Bergen Catholic                                       1987

      Walter McCall, Hackensack                                      1988

      James Whiting, Hackensack                                      1993

     Sullivan Parker, Bergenfield                                        2004

     Kevin Condal, Hasbrouck Heights                             2010

68. Dusty Thomas, Ridgewood                                         1998       22.15

      Wankeith Akin, Don Bosco                                        2015

70. Devin Fuller, Old Tappan                                          2012       22.16

71. Donald Lee, St. Mary’s                                               2006       22.17
      Ackeme Brown, Englewood                                       2008

      Patryk Najbar, Lodi                                                      2010

74. Tarique Gray, Bergen Catholic                                  2011       22.18

75. Tom Rienas, Old Tappan                                           2016       22.19

76. Ben Davis, Old Tappan                                              2012       22.20

77. Donovan Bolden, Leonia                                            2008       22.22

78. Chris Hewitt, Englewood                                            1992       22.23

79. Mike Henderson, Ridgewood                                     1961       22.0*

      Mike McGuiness, Bergen Catholic                           1962       *

      Walt Arneman, Old Tappan                                       1967       *

      Gerry O’Dowd, Don Bosco                                        1968       *

      Rich Kelly, Cresskill                                                     1971       *

      Howie Michel, Dumont                                               1971       *

      Jerry Wyche, Hackensack                                          1974       *

      Jim Lordeman, Tenafly                                               1974       *

      Tom Sikorski, Indian Hills                                          1984

      Fred Campbell, Emerson                                             1990

     Cooper Rego, St. Joseph Regional                             1997

      Ky Scott, Teaneck                                                        2003

400 METERS (*440 yards -.3)

1. Walter McCall, Hackensack                                        1988       47.18

2. Joe Bryant, Englewood                                                  1966       47.1*

McCall                                                                                                   47.69

McCall                                                                                                   47.81

3. Garrett Kroner, Indian Hills                                          2006       47.84

4. Damon Merkerson, St. Mary’s                                     2007       47.89

5. Kevin Condal, Hasbrouck Heights                              2010       47.94

6. John Wimmer, Bogota                                                   1968       47.9*

Wimmer                                                                                *

Merkerson                                                                                             48.07

7. Leonte Carroo, Don Bosco                                           2011       48.09

8. Joe Velazquez, Paramus                                1999       48.12

9. Dave Stanley, Glen Rock                                              1964       48.0*

    Don Davies, Tenafly                                                      1957       *

    Corey Caidenhead, Bergenfield                                   2009       48.14

Wimmer                                                                                *

12. Roger Caruso, Demarest                                             1960       48.1*

   Dan Wigart, Tenafly                                                       1965       *

   Mike Tyson, Englewood                                                 1972       *

Velazquez                                                                                            

Caidenhead                                                                                          48.24

 (21 performances by 14 performers)

15. George Jenkins, Teaneck                                            2014       48.28

16. Jaleel Felton, Pascack Valley                                     2014       48.33

17. Dalton Friend, Don Bosco                                          2014       48.35

18. Tom Rienas, Old Tappan                                           2016       48.37

19. Wellington Ventura, Cresskill                                     2018       48.42

20. Bryan Murphy, Teaneck                                             2011       48.44

21. Adrian Durant, Teaneck                                              2001       48.61

22. Brandon Gregory, Old Tappan                                  2012       48.64

23. Bill Jordan, St. Cecilia’s                                              1964       48.5*

      David Haines, Tenafly                                                1967       *

      John Brennan, Ramsey                                1977

     Gene Pratt, Englewood                                                 1958       *

27. John Sanford, St. Joseph Regional                            2011       48.66

28. Justin Hodge, Teaneck                                                 2010       48.69

29. Tim Hamlett, Don Bosco                                            2012       48.74

30. George Patterson, Leonia                                            1962       48.6*

     Rameik Jackson, Westwood                                        2004

32. Sharif Webb, Don Bosco                                            2007       48.83

      Brad Paternostro, Ramapo                                         2011

34. Jerry Wyche, Hackensack                                          1974       48.7*

    Jim Woods, River Dell                                                   1984

    Tim Geckeler, Ridgewood                                            1989

    John D’Izzia, Bergen Catholic                                     1999

    Courtney Davis, Hackensack                                       1993

    Stan Finney, Hackensack                                             1988

40. Tarique Gray, Bergen Catholic                                  2011       48.87

41. Evan Bonfield, Mahwah                                             2017       48.89

42.  Neil Concepcion, Demarest                                       1995       48.93

      Elvis Cake, Lodi                                                           2009

      Mark Filandro, Indian Hills                                         2010

45. Walter King, Hackensack                                          1995       48.94

       Ben Malone, Pascack Valley                                     2013

47. Jake Hubschman, Demarest                                       2009       48.8

48. Ebner Edwards, Mahwah                                           2017       49.00

49. George McLoof, Ramapo                                           1969       48.9*

      Pete Hauck, Don Bosco                                               1967       *

      Hayden Duffy, Emerson                                             2009
52. Kyle Mack, Ridgewood                                               2017       49.05

      Tahj Martin, Fort Lee                                                   2017

54. Michael Thurston, Ridgewood                                   2016       49.06

55. Noah Lartigue, Don Bosco                                         2013       49.10

56. Andrew Schumacher, Old Tappan                            2015       49.12

57. Bob Smith, Hackensack                                             1962       49.0*

      Dwight Peck, Pascack Valley                                     1962       *

      Jeff Adams, Englewood                                               1968       *

      Doug Stewart, Cresskill                                                1969       *

      Rick Bassett, Bergenfield                                            1970       *

      Pete Luongo, Paramus Catholic                 1970       *

      John Beemer, Hasbrouck Heights                             1970       *

      Gene Russell, Queen of Peace                                   1972       *

      Clayton Lloyd, Hackensack                                       1978       *

      Jim Froehlich, Rutherford                                          1984

67. Devin Fuller, Old Tappan                                          2012       49.16

68. Damien Elliot, Teaneck                                              2012       49.20

69. Ausar Walcott, Hackensack                                       2008       49.22

70. Willie Best, Hackensack                                            1990       49.1

      Stan Finney, Hackensack                                           1971       *

      Lomie Cunningham, Bergen Tech                            2008

73. Will Rienas, Old Tappan                                            2016       49.24

74. Patrick Rono, Lyndhurst                                             2011       49.25

75. Ernest Simmons, Englewood                                      1992       49.30

      Will Van Thunen, Don Bosco                                    2002

77. Dimar Labega, Rutherford                                          2002       49.33

      James Whiting, Hackensack                                      1993      

79. Joe Hurley, Don Bosco                                                1975       49.2*

      Mike Geraghty, Don Bosco                                        1980

      Bob Arvidson, Don Bosco                                          1984

      Anthony Hampton, Englewood                                 1993

      Chris Hall, Teaneck                                                     1994

      Jason Kelsey, Don Bosco                                            2007

85. Hector Carter, Hackensack                                        1985       49.34

86. Johnny Malespina, Park Ridge                                   2012       49.38

87.  Josh Kauke, Ridgewood                                             1999       49.41

88. Rich Knaack, Dumont                                                 1966       49.3*

      Gil Torres, Demarest                                                   1969       *

      Jim Nepola, Ridgewood                                              1970       *

      Jim Lordeman, Tenafly                                               1974       *

      Carmine Bailey, Paramus                                           1975       *

      Paul Casey, Bergen Catholic                                      1976       *

94. Andrew Giannotti, Westwood                                    1997       49.52

     Tinashe Kitchen, Fort Lee                                            2006

96. Calvin Knox, Indian Hills                                            2012       49.53

97. Mike Henderson, Ridgewood                                     1960       49.4*

     Chris Charles, Park Ridge                                            2000
     Gary Gagliardi, Hasbrouck Heights                           2001

     Steve Mele, Ramapo                                                    1967

     Matt Grundy, Ridgewood                                             2010

800 METERS (*880 yards -.7)

1. Patrick Rono, Lyndhurst                                               2011       1:50.10

2. Josh Kauke, Ridgewood                                                2000       1:50.19

Kauke                                                                                                    1:50.39

3. Roger Jones, Ramsey                                                    1977       1:50.3

4. Ben Malone, Pascack Valley                                        2012       1:50.70

5. Brad Paternostro, Ramapo                                           2011       1:50.74

Paternostro                                                                                           1:51.05

6. Sharif Webb, Don Bosco                                               2007       1:51.07

7. Marc Rienas, Old Tappan                                             2015       1:51.08

Malone                                                                                                  1:51.10

8. Michael Thurston, Ridgewood                                     2016       1:51.17

Thurston                                                                                                1:51.21

Rono                                                                                                      1:51.28

Kauke                                                                                                    1:51.34

Thurston                                                                                                1:51.51

Jones                                                                                                      1:51.52*

9. Chris Rae, Ridgewood                                                   1987       1:51.61

10. Mark Bednarz, Paramus Catholic                              1988       1:51.74

Paternostro                                                                                           1:51.84

Paternostro                                                                                           1:51.86

(20 performances by 10 performers)

11. Kevin Byrne, Paramus Catholic                1976       1:52.01

12. Ken Sinkovitz, Bergen Catholic                2003       1:52.17

13. Rich Rothschild, Paramus                                          1975       1:52.3*

14. Andy Artola, Paramus Catholic                                 1972       1:52.4*

15. Joe Hurley, Don Bosco                                                1976       *

16. Ryan McCann, Glen Rock                                          2004       1:53.01

17. Jeff Weicksel, Ramapo                                               1971       1:53.0*

18. Justin Hodge, Teaneck                                                2010       1:53.22

19. Danny Cordeiro, North Arlington                              2014       1:53.37

20. Rick Devine, Westwood                                              1976       1:53.4*

      Bob Keino, Ridgewood                                               1994

      Corey Caidenhead, Bergenfield                                 2009       1:53.54

23. Dan Lynch, Bergen Catholic                                      2014       1:53.57

24. Rob LaViolette, Saddle Brook                                   1970       1:53.5*

      Jim McIntyre, Queen of Peace                                   1973       *

      Frank Moran, Bergen Catholic                                  1974       *

27. Willie Best, Hackensack                                            1991       1:53.64

28. Mike Belgiovine, Don Bosco                                     2010       1:53.79

29. Bob Lustberg, Paramus                                               1977       1:53.7*

30. Jack Kerin, Indian Hills                                               2016       1:53.90

31. Chris Eltringham, Ramsey                                         2012       1:54.03

32. Mike Saletta, Don Bosco                                            1977       1:53.9*

33. John Parisi, Ridgewood                                               1983       1:54.0

      John Pedati, Queen of Peace                                      1981

      Jim Siedliski, Pascack Hills                                        1984

36.  Max Bruno, Indian Hills                                             2006       1:54.16

37. Tom Redmond, Bergen Catholic                               1997       1:54.20

38. Noah Osterhus, Westwood                                          2015       1:54.23

39. Mike Higgins, Don Bosco                                          2013       1:54.25

40. Levi Jennings, Ridgewood                                          2011       1:54.31

      Storm Dublirer, Ridgewood                                        2012      

42. Tom Rae, Ridgewood                                                  1971       1:54.2*

      Ron Sicoli, Ramapo                                                    1965       *

      Harry Hamilton, Hackensack                                    1961       *

45. George Jenkins, Teaneck                                            2014       1:54.44

46. Matt Morano, Bergen Catholic                                  2014       1:54.49

47. Owen Davitt, Glen Rock                                             2016       1:54.53

48. John Lander, Ridgewood                                             1985       1:54.4

49. Luke Dublirer, Ridgewood                                         2014       1:54.73

50. Andy Mosney, Glen Rock                                          1968       1:54.6*

      Craig Boyd, Tenafly                                                    1965       *

52. Tom O’Shea, St. Joseph Regional                             1976       1:54.7*

      Byron Williams, Ridgewood                                      2005

54. Hayden Duffy, Emerson                                             2009       1:54.85

55. James Buser, Mahwah                                                 2013       1:54.88

56. Bob Cassavell, Northern Highlands                          1985       1:54.8

      Niall Buckley, Ridgewood                                          2007
58. Matt Lingam, Park Ridge                                            2008       1:54.96

59. Courtney Davis, Hackensack                                     1992       1:55.00

60. Paul Casey, Bergen Catholic                                      1976       1:54.9*

61. Mark Chiusano, Indian Hills                                       1973       1:55.0*

      Rich Wallace, Hasbrouck Heights                             1975       *

      John Mueller, Midland Park                                       1982

      Don Corbo, Saddle Brook                                           1970       *

Caleb Shaia, Bergen Catholic                                           2017       1:55.14

66. Brian Barry, Don Bosco                                              1992       1:55.15

67. Josh Munoz, Demarest                                2018       1:55.20

68. Will Daly, River Dell                                                   2016       1:55.23

69. Halstine Lee, Hackensack                                          1976       1:55.1

70. Kyle Davidson, Old Tappan                                      2012       1:55.27

71. Sean Sullivan, Rutherford                                           2016       1:55.28

72. Bob Kaczka, Don Bosco                                             1967       1:55.2*

      Dan McNeilly, St. Mary’s                                           1977       *

      Steve Patterson, Ramapo                                            1977       *

     Marquise Singletary, Hackensack                             2000

76. Frank Courtney, Bergen Catholic                              1971       1:55.3*

      George Mackay, Pascack Hills                                  1973       *

      Mike Rice, Bergen Catholic                                       1975       *

      Chris Sullivan, Ridgewood                                         1985

      Eric Berntsen, Ridgewood                                          1987

       Ryan Madrid, Paramus Catholic                              2005

82. Jim Wozny, Bergen Catholic                                     1974       1:55.4

83. Cavrel Silvera, Fort Lee                                              1997       1:55.58

      Brian Burns, River Dell                                               2000

85. AJ Hall, Pascack Valley                                              2015       1:55.62

86. Steve Huganir, Pascack Valley                                  1965       1:55.5*

      Frank Stanton, Bergen Catholic                 1977       *

      Bob Arvidson, Don Bosco                                          1985

      Doug Palmadessa, Bergen Catholic                          1986

      Dayne Mosconi, Tenafly                                            2009

90. Connor Secora, Bergen Catholic                               2017       1:55.65

91. Sean Degnon, Demarest                                              2012       1:55.74

92. Maurice Hobson, Englewood                                     1959       1:55.6*

      Ralph Bolognese, Paramus Catholic                         1973       *

1600 METERS (*mile – 1.5)

1. Ben Malone, Pascack Valley                                        2013       4:04.09*

Malone                                                                                                  4:05.52*

Malone                                                                                                  4:06.02*

2. Roger Jones, Ramsey                                                    1977       4:06.6*

3. Kevin Byrne, Paramus Catholic                                  1977       4:07.8*

4. Steve Schadler, Bergenfield                                          1984       4:07.85*

Jones                                                                                                      4:08.1*

Malone                                                                                                  4:08.23*

5. Bob Keino, Ridgewood                                                  1994       4:09.35

Schadler                                                                                                4:09.36

6. Patrick Rono, Lyndhurst                                               2011       4:10.01

7. Chris Sullivan, Ridgewood                                           1985       4:10.54*

Malone                                                                                                  4:10.74*

Byrne                                                                                                     4:11.0*

8. Rick Devine, Westwood                                                1976       4:11.2*

Keino                                                                                                     4:11.42

9. Mike Belgiovine, Don Bosco                                       2010       4:11.45

10. Will Daly, River Dell                                                   2016       4:11.50

11. Sean Sullivan, Rutherford                                           2016       4:11.81

12. Colin Daly, River Dell                                                 2016       4:11.88

(20 performances by 12 performers)

W. Daly                                                                                                 4:11.89

13. Chris Rae, Ridgewood                                                 1987       4:12.0*

14. Rob Molke, Don Bosco                                               2009       4:12.52

15. Marc Rienas, Old Tappan                                          2015       4:12.67

16. Byron Williams, Ridgewood                                      2005       4:12.71

17. George MacKay, Pascack Hills                                  1973       4:12.6*

18. Kevin Conheeney, Hackensack                                 1971       4:13.0*

19. John Malone, Bergen Catholic                                   1978       4:13.2*

20. Kyle Levermore, Don Bosco                                      2014       4:13.37

21. Mike Higgins, Don Bosco                                          2014       4:13.91

22. Jerry Carney, Paramus Catholic                1973       4:14.0*

23. Brad Paternostro, Ramapo                                         2010       4:14.12

24. Domenic D’Agostino, Wallington                             2012       4:14.22

25. Tim Conheeney, Paramus Catholic                           1973       4:14.1*

26. Bob McDermott, Paramus Catholic                          1973       4:14.3*

27. Levi Jennings, Ridgewood                                          2011       4:14.48

28. Chris Elliott, Ramapo                                                 1970       4:14.8*

29. Harry Carle, Bergen Catholic                                     1985       4:14.9

30. Christian Costello, Don Bosco                                   2012       4:15.10

31. Kevin Walsh, St. Joseph Regional                             1973       4:15.1*

32. David Rosas, Don Bosco                                            2017       4:15.35

33. Moses Mekbeb, Cliffside Park                                   1991       4:15.3

34. Bill Leonard, Bergen Catholic                                   1978       4:15.4*

      John Jacobus, Saddle Brook                                       1978       *

      Joe LeMay, Ridgewood                                               1985

37. Ari Zamir, Ridgewood                                                 2004       4:15.5

38. Eric Berntsen, Ridgewood                                          1987       4:15.7

39. John Loeschhorn, Ramapo                                         1962       4:15.9*

40. Kevin Rogovich, Demarest                                         2014       4:16.35

41. Nick Carapezza, Don Bosco                                       2011       4:16.45*

42. Frank Baldassare, Ramapo                                         1992       4:16.50

43. Clark Woods, Pascack Valley                                    1974       4:16.5*

      Rick Granquist, Northern Highlands                         1984

      Rick Rothschild, Paramus                                          1975       *

46. Wayne Chiusano, Indian Hills                                    1973       4:16.7*

47. Ron Speirs, Paramus                                                   1969       4:16.8*

48. Mike Cator, Ridgewood                                              2006       4:17.10

49. Tom Tomai, Ridgewood                                              1975       4:17.1*

      Craig Venskus, Demarest                                           1975       *

      Barry Scanlan, Emerson                                              1976       *

      Rich Stukey, Teaneck                                                  1974       *

      Jim McIntyre, Queen of Peace                                   1973       *

54. Leighton Spencer, Don Bosco                                    2009       4:17.37

55. Thomas Baldwin, Hackensack                                  1999       4:17.43

56. John Bahnsen, Bogota                                                 1975       4:17.4*

       Caiphus Vilakazi, Pascack Hills                                1984

58. Norbert Berenyi, Old Tappan                                    1986       4:17.5

59. Rob Reeder, Northern Highlands                              1992       4:17.6

60. Jeff Rolf, Park Ridge                                                    1974       4:17.7*

61. Matt Cohane, Indian Hills                                           2016       4:17.86

62. Matt Tuohy, Indian Hills                                             2015       4:17.98

63. Frank Noto, Bergen Catholic                                     1972       4:17.9*

      Greg Bloom, Queen of Peace                                     1979       *

65. Andreas Kellas, Bergen Tech                                     2011       4:18.13

66. Brian Byrne, Bergen Catholic                                    1975       4:18.0*

67. Bill Duffy, Bergen Catholic                                       1973       4:18.1*

68. Mark Bednarz, Paramus Catholic                              1988       4:18.3

69. Patrick Rynkowski, Ridgewood                                 2011       4:18.60

70. Rob Schwartz, Demarest                                             1983       4:18.5

71. Jeff Roberts, Pascack Valley                                      2016       4:18.69

72. Ryan Tucker, Don Bosco                                            2012       4:18.72

73. Rich Byrne, Ridgefield Park                                      1982       4:18.6

      Kevin Clark, St. Joseph Regional                              1968       *

75. Chris Mascetti, Hackensack                                       2014       4:18.80

76. Gary Riley, Queen of Peace                                       1972       4:18.7*

77. Andrew Lagattuta, Glen Rock                                2018       4:18.96

78. Jeremy Bronstein, Dwight-Englewood                  2018       4:18.98

79. Greg Daniels, Hasbrouck Heights                             1975       4:18.9*

80. John Pujols, Hackensack                                            2012       4:19.16

81. Ryan Madrid, Paramus Catholic                                2005       4:19.22

82. Caleb Shaia, Bergen Catholic                                    2017       4:19.23

83. Ben Diestel, Northern Highlands                               2006       4:19.2

84. Conor Sullivan, Don Bosco                                        2007       4:19.36

85. Joe Erskine, Don Bosco                                              2017       4:19.39

86. James LaGreca, Demarest                                          2005       4:19.42

87. David Clayton, Wood-Ridge                                      1987       4:19.3

88. Rod Brunngraber, Dumont                                         1972       4:19.4*

89. Jim Reap, St. Cecilia’s                                 1970       4:19.5*

     Josh Kauke, Ridgewood                                               2000

91. Erik Nygaard, Ridgewood                                           2004       4:19.6

92. Cary Snyder, Demarest                                               1998       4:19.72

      Will Baginski, Ridgewood                                        2016

94. Luke Novak, Don Bosco                                             2016       4:19.74

95. Chris Corcoran, Indian Hills                                       2017       4:19.86

96. John Prizzi, Indian Hills                                               2011       4:19.88

97. Rafael Vargas, Don Bosco                                          2010       4:19.97

98. Gary Rosenberg, Fair Lawn                                       1965       4:19.9*

      Jack Conheeney, Paramus Catholic                          1970       *

      George Gusciora, Saddle Brook                1982

      Frank Lamberti, Mahwah                                           1983

      Eric Boucher, Ridgewood                                           1990

3200 METERS (*2 mile -3.3)

1. Kyle Levermore, Don Bosco                                        2013       8:55.41

2. Tim Conheeney, Paramus Catholic                             1973       8:58.9*

3. George MacKay, Pascack Hills                                    1973       9:02.2*

4. Bob Keino, Ridgewood                                                  1993       9:02.73

5. Eric Berntsen, Ridgewood                                             1987       9:05.7

Keino                                                                                                     9:06.06

6. John Eberle, Bergenfield                                                1979       9:06.9*

7. Harry Carle, Bergen Catholic                                       1985       9:07.6

8. Dan Emont, Ridgewood                                 2007       9:08.82

9. Taro Shigenobu, Ridgewood                                        2009       9:08.91

10. Frank Lamberti, Mahwah                                           1983       9:08.8

Levermore                                                                                            9:09.39

11. Rob Reeder, Northern Highlands                              1992       9:09.87

Berntsen                                                                                9:09.9

12. Robert Molke, Don Bosco                                          2008       9:10.41

13. Roger Jones, Ramsey                                                  1977       9:10.3*

14. Kevin Conheeney, Hackensack                                 1971       9:10.4*

15. Kevin Byrne, Paramus Catholic                1976       9:11.3*

16. Leighton Spencer, Don Bosco                                    2009       9:11.45

17. Patrick Sullivan, Don Bosco                                      2016       9:11.48

(20 performances by 17 performers)

18. Bill Mahon, Bergen Catholic                                     1971       9:11.6*

19. Rich Byrne, Ridgefield Park                                      1982       9:12.0

20. Rob Townsend, Don Bosco                                        2013       9:12.32

21. Greg Miller, Northern Highlands                              1973       9:12.5*

22. Joe LeMay, Ridgewood                                               1985       9:12.8

23. David Rosas, Don Bosco                                            2017       9:13.29

24. Rafael Vargas, Don Bosco                                          2010       9:13.33

25. Ken Flynn, Ramsey                                                     1990       9:14.1

26. Will Daly, River Dell                                                   2015       9:14.59

27. Caiphus Vilakazi, Pascack Hills                 1984       9:14.5

28. Colin Daly, River Dell                                                 2015       9:14.66

29. Bob Heller, River Dell                                                 1976       9:14.7*

30. Mike Flanagan, Don Bosco                                        2013       9:15.16

31. Matt Tuohy, Indian Hills                                             2015       9:15.33

32. Chris Corcoran, Indian Hills                                       2017       9:15.89

33. Frank Noto, Bergen Catholic                                     1972       9:15.8*

34. Rich Hubbard, Hackensack                                        1983       9:16.0

35. Scott Sarnoski, Bergen Tech                                      1978       9:16.4*

      Russ Stevenson, Ramapo                                           1976       *

37. Eric Boucher, Ridgewood                                           1990       9:17.29

38. Christian Costello, Don Bosco                                   2012       9:17.40

39. Ryan Tucker, Don Bosco                                            2012       9:18.09

40. Ari Zamir, Ridgewood                                                 2004       9:18.10

      Mike Mitchell, Bergen Tech                                       2008

42. Greg Bloom, Queen of Peace                                     1979       9:18.3*

      Paul Marzan, Park Ridge                                             1976       *

44. Michael Cator, Ridgewood                                         2006       9:18.65

45. J.R. Meloro, Bergen Catholic                                     1990       9:19.9

46. Matt Illian, Pascack Valley                                         1995       9:20.27

47. Bill Leonard, Bergen Catholic                                   1978       9:20.2*

      Jason Kaplan, Westwood                                            1987

49. Norbert Berenyi, Old Tappan                                    1987       9:20.3

50. Steve Schadler, Bergenfield                                        1983       9:20.8

51. Travis Spicer, Ridgewood                                           2012       9:21.49

52. Larry Connolly, Bergen Catholic                              1967       9:21.6*

53. Danny Daurio, Bogota                                                2016       9:22.21

54. Ian Leavesley, Mahwah                                              1979       9:22.1*

55. Sean Durkin, Don Bosco                                             1993       9:22.3

56. Kevin McCabe, Ridgewood                                        1987       9:22.4

     Rick Devine, Westwood                                               1976       *

58. Howie Rosas, Don Bosco                                           2010       9:22.56

59. Rich Stukey, Teaneck                                                  1974       9:22.7*

60. Chris Langan, Don Bosco                                           1992       9:23.2

61. Cary Snyder, Demarest                                               1997       9:23.74

62. George Gusciora, Saddle Brook                                1982       9:23.9

63. Nick Ward, Indian Hills                                               2011       9:24.10

64. Jim Bates, Pascack Hills                                              1977       9:24.1*

65. Mike Belgiovine, Don Bosco                                     2010       9:24.32

66. Kevin McOwen, Mahwah                                          1986       9:24.3

67. Domenic D’Agostino, Wallington                             2012       9:24.62

68. Bruce Mason, Ridgewood                                           1972       9:24.9*

69. Conor Sullivan, Don Bosco                                        2007       9:25.6

70. Jerry Carney, Paramus Catholic                1973       9:25.7*

71. Mike Higgins, Don Bosco                                          2014       9:25.96

72. Patrick Rono, Lyndhurst                                             2009       9:26.06

73. Jim Connor, Dumont                                                   1973       9:26.0*

74. Bill Wraga, Northern Highlands                                1975       9:26.3*

75. Matt Klypka, Indian Hills                                            2004       9:26.41

76. Mark Jaeckel, Saddle Brook                                       1974       9:26.5*

77. George Crosby, St. Joseph Regional                         1967       9:26.7*

78. Barry Nelson, Pascack Hills                                        1976       9:26.9*

79. Peter Marzan, Park Ridge                                            1976       9:27.0*

80. Dave Greenblatt, Teaneck                                          1986       9:27.2

81. Ed Quinn, Ridgewood                                                  1976       9:27.4*

      Rob Schwartz, Demarest                                             1983

      Rick Granquist, Northern Highlands                         1983

84. Justin Touhey, Don Bosco                                          2017       9:27.80

110 METER HIGH HURDLES (also 120 yards)

1. Darius Pemberton, Hackensack                                   1992       13.96

2. Greg Horner, Don Bosco                                               1985       13.8

   Jerome Pemberton, Hackensack                                   1986

4. Dan Oquendo, Hackensack                                          2005       14.06

5. John Bykowsky, St. Joseph Regional                          1969       13.9

   Anthony Pomo, Saddle Brook                                       2005       (14.43)

D. Pemberton

7. Rasheed Goodlowe, Teaneck                                       1989       14.0

   Monty Mason, Paramus Catholic                                 1993

J. Pemberton

Horner

D. Pemberton

D. Pemberton

Goodlowe                                                                                              14.25

9. Mark Jones, Hackensack                                              2012       14.27

Jones                                                                                                      14.30

10. Joe Swasey, Bergen Catholic                                     1990       14.31

     Anthony DiCosmo, Paramus Catholic                       1995

12. Len Corn, Ramapo                                                      1965       14.1

   Bill Duren, Hackensack                                                 1974

   Ken Thorpe, Indian Hills                                                1978

   Andy Paraison, Don Bosco                                            1994

   Anthony Hampton, Englewood                                     1994

Corn

Bykowsky

J. Pemberton

Paraison

(26 performances by 16 performers)

17. Selwyn Maxwell, Don Bosco                                     2011       14.36

18. Al-Tariq Dunson, Paramus                                         2016       14.38

19. Ken Leeson, North Arlington                                      1965       14.2

      Ken Clarke, New Milford                                            1969

      Brian Hart, Paramus Catholic                                    1975

      Mike Stansfield, Garfield                                            1999

23. Joe Jordan, Old Tappan                                              2016       14.47

24. Jermaine Boyd, Hackensack                                      2008       14.48

25. Jeremy Perussi, Demarest                                           2003       14.49

26. Brent Hobbs, Don Bosco                                            2001       14.53

27. Mark Doykos, Fort Lee                                               1968       14.3

      Ken Stokes, New Milford                                            1974

      John Mounger, Northern Highlands                          1970

      Rich Cirner, Paramus                                                  1965

      Curtis Green, Teaneck                                                 1984

      Nick Garrett, Saddle Brook                                        1999

      Ted Lesher, Northern Highlands                               2006

34. Ernest Wingate, Bergen Catholic                              2010       14.57

35. Dennis Calacione, New Milford                2002       14.58

      Roland Gamez, Hasbrouck Heights                          2013

37. Greg Molnar, Mahwah                                2002       14.59

38. In Soo Hwang, Ridgewood                                         2011       14.60

39. Brandon Hambric, Teaneck                                       2009       14.62

40, Hank Anderson, Indian Hills                                  2018       14.64

41. Neil Tarulli, St. Joseph Regional                               1968       14.4

      Teddy Walker, Englewood                                          1967

      Ray Henry, Bergenfield                                               1969

      Jerry Karson, Fair Lawn                                              1970

      Eric Huettinger, New Milford                                    1971

      Jedd Hauck, St. Joseph Regional                               1971

      John Ercolani, New Milford                                       1972

      Tony Ciccone, Fort Lee                                               1975

      Mike Rogers, Ridgewood                                            1975

      Greg Carney, St. Joseph Regional                             1981

      Doug Miller, Tenafly                                                   1981

      Dave Schuman, Saddle Brook                                    1992

      David Meyer, Ramsey                                                 1996

      David Stein, Glen Rock                                               1996

      Mike D’Angelo, Ramsey                                            1996

      Jeff Berland, Glen Rock                                              2005

      Dan Chediak, Fort Lee                                 2009       (14.69)

58. Fernando Almonte, Lodi                                             2013       14.65

59. Aaron Richardson, Hackensack                                2001       14.66

     Dan White, Glen Rock                                                 2008

61. Rishi Prabhu, Glen Rock                                             2000       14.67

      Matt Beausoleil, Ridgewood                                      2011      

63. Mike Santise, St. Joseph Regional                             1995       14.68

     Donovan Bolden, Leonia                                             2007

65. Steve Pawlowski, Ridgewood                                    2001       14.70

66. Rich Ambrose, Northern Valley                1962       14.5

      Brad Baecht, Tenafly                                                   1968      

      Tom Walsh, Indian Hills                                              1969

      Scott Randall, Tenafly                                                 1972

      Joe Ancona, Mahwah                                                  1974

      Rawn Lindsay, Teaneck                                              1975

      Jeff Lane, Ridgewood                                                  1975

      Rich Wankmuller, Ridgewood                                   1976

      Darryl McFarlane, Teaneck                                       1982

      Jeff Fedorchak, Lyndhurst                                          1989

      Chris Boyle, Becton                                                     1994

      Simon Wu, River Dell                                                  1996

 

AUTO TIMING

1. Darius Pemberton, Hackensack                                   1992       13.96

2. Dan Oquendo, Hackensack                                          2005       14.06

3. Rasheed Goodlowe, Teaneck                                       1989       14.25

4. Mark Jones, Hackensack                                              2012       14.27

Jones                                                                                                      14.30

5. Joe Swasey, Bergen Catholic                                       1990       14.31

Oquendo                                                                                               14.36

6. Selwyn Maxwell, Don Bosco                                       2010       14.36

Maxwell                                                                                                14.37

Maxwell                                                                                                14.38

7. Al-Tariq Dunson, Paramus                                           2016

8. Anthony Pomo, Saddle Brook                                      2005       14.43

9. Joe Jordan, Old Tappan                                                2016       14.47

10. Jermaine Boyd, Hackensack                                      2008       14.48

11. Jeremy Perussi, Demarest                                           2003       14.49

12. Brent Hobbs, Don Bosco                                            2001       14.53

13. Ernest Wingate, Bergen Catholic                              2010       14.57

14. Dennis Calacione, New Milford                2002       14.58

      Roland Gamez, Hasbrouck Heights                          2013

16. Greg Molnar, Mahwah                                2002       14.59

17. InSoo Hwang, Ridgewood                                          2011       14.60

18. Mike Stansfield, Garfield                                            1999       14.61

19. Brandon Hambric, Teaneck                                       2009       14.62

20. Hank Anderson, Indian Hills                                  2018       14.64

21. Fernando Almonte, Lodi                                             2013       14.65

22. Aaron Richardson, Hackensack                                2001       14.66

      Dan White, Glen Rock                                2008

24. Rishi Prabhu, Glen Rock                                             2000       14.67

      Matt Beausoleil, Ridgewood                                      2011

26. Mike Santise, St. Joseph Regional                             1995       14.68

     Donovan Bolden, Leonia                                             2007

28. Dan Chediak, Fort Lee                                 2009       14.69

29. Steve Pawlowski, Ridgewood                                    2001       14.70

30. Akira Monri, Ridgewood                                            2008       14.75

31. Chris Castro, Bergen Tech                                          2007       14.77

400 METER HURDLES

1. Anthony Hampton, Englewood                                    1994       51.92

Hampton                                                                                              52.01

Hampton                                                                                              52.07

Hampton                                                                                              52.08

Hampton                                                                                              52.33

Hampton                                                                                              52.37

Hampton                                                                                              52.68

Hampton                                                                                              52.76

2. John Porteous, Wood-Ridge                                          2011       52.93

Hampton                                                                                              52.8

Hampton                                                                                              53.1

3. Dave Lado, Ridgefield                                                   2003       53.24

Lado                                                                                                      53.38

Hampton                                                                                              53.3

4. P.J. Mastro, Paramus Catholic                                     1976       53.46

Lado                                                                                                     

Hampton                                                                                              53.52

5. Darryl McFarlane, Teaneck                                          1982       53.4

Mastro                                                                                                   53.5

Hampton                                                                                              53.54

(20 performances by 5 performers)

6. Doug Miller, Tenafly                                                     1984

7. Brandon Gregory, Old Tappan                                    2012       53.58

8. Mark Filandro, Indian Hills                                           2010       53.60

9. InSoo Hwang, Ridgewood                                            2010       53.64

10. Sean Rhinehart, Hackensack                                     1991       53.67

11. Rob Porter, Mahwah                                                   1980       53.6

12. Lou Mastro, Paramus Catholic                                  1975       53.8

     Jeremy Perussi, Demarest                                            2004

14. Erik Moutenot, Mahwah                                             2011       53.99

15. John Parisi, Ridgewood                                               1983       53.9

16. Carmen Pizzuto, Saddle Brook                                  1988       54.16

17. Greg Horner, Don Bosco                                            1985       54.1

   Doug Jackson, Hackensack                                           1980

19. Kevin Ervin, Bergen Catholic                                    1992       54.24

20. Tony Long, Teaneck                                                    1984       54.2

      Mike Stansfield, Garfield                                            1999

     Andrew Peterson, Demarest                                        2017       54.40

23. Joe Jordan, Old Tappan                                              2015       54.42

24. Joe Swasey, Bergen Catholic                                     1990       54.3

      Mike D’Angelo, Ramsey                                            1997

26. Anthony Salemo, Ramsey                                          2014       54.45

27. David Stein, Glen Rock                                               1996       54.49

28. Brian Burns, River Dell                                               2000       54.51

29. Dan Dooner, Glen Rock                                              2014       54.52

30. Anthony Crews, Mahwah                                           1997       54.53

31. Bob Howard, Old Tappan                                          1989       54.4

     Greg Horn, River Dell                                                   2003

33. Andrew Schumacher, Old Tappan                            2016       54.55

34. Rob McKay, Don Bosco                                             2002       54.57

35. Chris Stowers, Hackensack                                        1999       54.58

36. Dave Mullane, Bergen Catholic                1976       54.5

      Earl Griffin, Teaneck                                                   1989

      Sharif Webb, Don Bosco                                            2007

39. Dylan Scallo, Dumont                                                 2016       54.66

40. Mark Jones, Hackensack                                            2012       54.67

41. Jermaine Boyd, Hackensack                                      2008       54.68

42. Will Rienas, Old Tappan                                            2016       54.70

43. Javier Montalvo, Demarest                                         2012       54.80

44. Fred Forcellati, Don Bosco                                         1984       54.7

      Doug Shultz, Ridgewood                                            1987

      Joe Ancona, Mahwah                                                  1974       *

47. Dan Oquendo, Hackensack                                        2004

48. Simon Wu, River Dell                                                  1996       54.91

49. Mark Psaltes, Fair Lawn                                             1986       54.8

      Jerome Pemberton, Hackensack                1986

      David Schuman, Saddle Brook                                  1992

52. Steve Wexler, Don Bosco                                           2008       54.96

53. George Alexandris, Fair Lawn                                   2013       54.97

54. Fernando Almonte, Lodi                                             2012       55.02

55. Kevin Serrao, Bergen Tech                                         2014       55.04

56. Joe Johnson, Paramus                                                 2004       55.05

57. Tony Mignon, Fort Lee                                               1983       55.0

      Joe Russomanno, Indian Hills                                    1985

     Johnny Sylvain, Hackensack                                      2000       55.14

     Mo Headley, Hackensack                                            2012

61. John Lohrer, Old Tappan                                           2018       55.22

62. Kevin Halloran, Indian Hills                                       2013       55.24

63. Phil Bazzini, Dumont                                                  1988       55.1

      Paul Von Dohlen, Tenafly                                          1990

      Pat Hyppolite, Don Bosco                                          1994

      Tom McCabe, Don Bosco                                          1995

67. Vin Gareffa, Hasbrouck Heights                               2005       55.25

68. Jim McGarvey, Mahwah                                            1990       55.32

      Louis Kang, Pascack Hills                                           2012

70. Billy Leonard, Bergen Catholic                                 2010       55.34

71. Jamie Bucher, Tenafly                                                1984       55.2

      Joe Robinson, River Dell                                             2000

73. Greg Hazell, Don Bosco                                             2010       55.35

74. Daquan Huffin, Palisades Park                                  2004       55.38

75. Kevin Momnohin, Queen of Peace                           2014       55.41

76. Wilmer Jovel, Demarest                                              2013       55.42

77. Christian DeSanctis, River Dell                  2013       55.43

78. Derrick Osborne, Hackensack                                   1982       55.3

      Paul Zeuke, New Milford                                            1985

      John O’Keefe, Dumont                                               1989

      Niall Buckley, Ridgewood                                          2007

      Evan Shaker, Paramus Catholic                 2007

     Marc Fulson, Paramus Catholic                                  1998       55.44

84. Kevin DeLoughry, Bergen Catholic                         2017       55.45

85. Tim Kelley, Ridgewood                                              1982       55.4

     Ken Ebeling, Mahwah                                                  2005

     Rob Gebhard, Northern Highlands                             2012      

88. Anthony Tripodi, Cliffside Park                2010       55.59

89. Bob Arvidson, Don Bosco                                          1985       55.5

      S.Y. Kim, Bergen Catholic                                         1983

      Preston Young, Indian Hills                                        1992

92. Keith Brunner, River Dell                                            2005       55.65

93. Jon Levis, River Dell                                                    1997       55.68

      Carlo Antonelli, River Dell                                         2017

SHOT PUT

1. Andy Papathanassiou, Emerson                                   1985       68-3

Papathanassiou                                                                                    66-6

Papathanassiou                                                                                    66-2 ½

2. Steve Adams, St. Joseph Regional                               1970       66-0 ½

Papathanassiou                                                                                    65-8 ½

Adams                                                                                                   65-6 ½

Papathanassiou                                                                                    65-3

Papathanassiou                                                                                    64-7

Adams                                                                                                   64-1 ½

3. Ron Kort, Mahwah                                                        1976       63-10

4. Stephen Mozia, Hackensack                                        2011       63-8 ¼

5. Dave Laube, Fair Lawn                                                 1979       63-7

Adams

6. Bob Brady, St. Joseph Regional                                   1970       63-6

Papathanassiou                                                                                    63-4 ½

Laube                                                                                                    63-1

Adams

Adams

Adams                                                                                                   63-0

Adams                                                                                                   62-11

Papathanassiou                                                                                    62-9

7. Giovanni Gutierrez, Saddle Brook                              2017       62-8 ¾

(21 performances by 6 performers)

8. Mike Theuerkauf, Demarest                                         1988       62-6 ½

9. Mark Saner, St. Joseph Regional                                 1975       62-6

10. Frank Chamberlin, Mahwah                                      1996       61-9 ½

11. Ray Sahadi, Tenafly                                                    1974       61-9

12. Scott Miller, Elmwood Park                                       1986       61-7 ½

13. Kevin Quinn, Cresskill                                 1990       61-3 ½

14. Scott DeCandia, St. Joseph Regional                        1974       61-3

15. Hatch Rosdahl, Ridgefield Park                                 1959       61-2

16. Bruce Hedendahl, Paramus                                        1965       61-1 ½

17. John Farrell, Teaneck                                                  1980       61-0

18. Connor Scaglione, Demarest                                      2018       60-8 ½

19. Randy Sokolik, New Milford                                     1968       60-6

20. Spencer Ross, Mahwah                                               2014       60-5 ½

21. Andrew Trumbetti, Demarest                                     2013       60-2 ¼

22. Jason Miller, Elmwood Park                                      1988       60-1

23. Drew Tummino, River Dell                                         2015       59-9

24. Connor Mathis, Don Bosco                                      2018       59-8 ¼

25. Geoff Goidell, Pascack Hills                                       2007       59-4

26. Conrad Coye, Hackensack                                         1979       59-2 ¾

27. Marcus Thomas, Hackensack                                    1982       59-2 ½

28. Lou Kertesz, Ramsey                                                  1981       59-1

      Jon Lampert, Demarest                                               1982

30. Mike Alberts, Paramus Catholic                               1969       58-11 ½

      Matt Elkas, Ramsey                                                     2000

32. Jeff Sokolik, New Milford                                          1973       58-6 ½

33. Dave Cassens, Demarest                                             1984       58-5

      Jim Munier, Hackensack                                            1976

35. Mark Thalasinos, Rutherford                                     1976       58-2

36. Tom Stripe, Mahwah                                                   2006       58-1 ¾

37. Len Haak, River Dell                                                    1972       58-1 ½

      Steve Saner, St. Joseph Regional                               1967

39. Frank Ahearn, Ramsey                                2015       57-11 ¼

40. Tom Lanzalotto, Paramus Catholic                          1977       57-9 ½

41. Rai Schultz, Indian Hills                                              1969       57-8 ½

42. Bob Celentano, Demarest                                           1977       57-8

43. Dom Ragueso, Dumont                                               1972       57-7

      Mike Murphy, New Milford                                       1999

45. Bill Mowery, Indian Hills                                            1971       57-5 ½

46. Paul Comarato, River Dell                                           1969       57-5 ¼

47. Robert Mompoint, Teaneck                                       1993       57-5

      Shaun McGregor, Bergen Catholic                           1996

49. Mike Burke, Bergen Catholic                                    1971       57-4 ½

50. Steve Ratz, Indian Hills                                               1983       57-4

51. Bob Kratch, Mahwah                                                  1984       57-3 ¾

52. Joe Addis, Bergen Catholic                                        1966       57-3 ½

53. Nick Carrelle, Fort Lee                                                1970       57-3

      Wesley Walton, Demarest                                          1982

      Patrick Cole, Hasbrouck Heights                               2010

56. Jim Van Mansart, Northern Highlands                     1971       57-2 ¼

57. Tony Ruggeri, Bergen Catholic                                 1972       57-1 ½

     Bill DeBoer, Glen Rock                                               1964

59. Matt Fuchs, Saddle Brook                                          1977       57-0 ¾

60. Marquise Wright, Paramus Catholic                         2011       57-0 ½

61. Valbert Wyche, Hackensack                                      2002       57-0

62. Randy Stalter, Saddle Brook                                      1975       56-11 ½

63. Jeff Lucas, Hackensack                                              1982       56-11

DISCUS

1. Mike Buncic, Fair Lawn                                                1980       189-2

2. Stephen Mozia, Hackensack                                        2011       187-11

3. Scott Hersh, Fort Lee                                                     1975       187-10

4. Gio Gutierrez, Saddle Brook                                        2017       187-8

Hersh                                                                                                     187-0

Hersh                                                                                                     186-9

5. Bruce Hedendal, Paramus                                            1965       186-5

6. Steve McGovern, Dumont                                            2002       185-0

Hersh                                                                                                     184-9

Buncic                                                                                                   183-9

7. Steve Adams, St. Joseph Regional                               1970       181-9

McGovern                                                                                             181-5

McGovern                                                                                             181-2

8. Andy Papathanassiou, Emerson                                   1985       181-1

Mozia                                                                                                    181-0

Mozia                                                                                                    180-11

9. Dave Laube, Fair Lawn                                                 1979       180-9

Hedendal                                                                                              180-7

McGovern                                                                                             180-6

Mozia                                                                                                    180-2

Hersh                                                                                                     180-0

(20 performances by 8 Performers)

10. Neil Socha, Paramus                                                   1965       179-9

11. Scott Miller, Elmwood Park                                       1986       178-9

12. Andrew Trumbetti, Demarest                                     2013       177-4

13. Terrance Mosley, Hackensack                                  1981       176-7

14. Dana Ellis, Ramapo                                                     1981       176-2

      Kyle Patel, Glen Rock                                                2018

16. Tom Lanzalotto, Paramus Catholic                          1977       175-7

17. Jong-Min Youn, Old Tappan                                     2012       175-0

18. Kevin Quinn, Cresskill                                 1990       174-11

19. Dave Nowacki, Hackensack                                      1976       174-9

20. Chuck D’Amico, Bergen Catholic                            1974       174-8

21. Hatch Rosdahl, Ridgefield Park                                 1959       174-0

      Jim Quinn, Paramus Catholic                                    1974

23. John Farrell, Teaneck                                                  1980       173-11

24. Shaun McGregor, Bergen Catholic                           1995       173-9

25. Bruce Carlson, Paramus                                              1969       172-0

      Mel Landis, Pascack Hills                                           1983

27. Larry Jansson, Demarest                                             1977       171-8

28. Patrick Cole, Hasbrouck Heights                               2011       171-5

29. John Farelli, River Dell                                                2010       171-3

30. Nick Carelle, Fort Lee                                                 1970       170-8

31. Charles Yalovister, North Arlington                          2000       170-4

32. Luis Castillo, Garfield                                                  2001       169-7

      Frank Ahearn, Ramsey                                2015

34. Jack Vigneron, River Dell                                           2015       169-4

35. Tom Kaiser, Old Tappan                                            1977       169-2

      Bob Kratch, Mahwah                                                  1984

37. Anthony Seidel, Hasbrouck Heights                         2013       168-6

38. Rich Civil, Fort Lee                                                     1964       168-4

39. George Ennis, Paramus Catholic                               1974       168-0

40. Jim Fischer, Bergen Catholic                                     1998       167-11

41. Frank Casella, Leonia                                                  1977       167-10

42. Brendan Gareffa, Hasbrouck Heights                       2007       167-7

43. Marcus Thomas, Hackensack                                    1981       167-6

44. John Camper, Ramapo                                1986       167-5

45. Randy Hooks, River Dell                                             1968       167-4

46. Steve Saner, St. Joseph Regional                               1967       166-7

47. Bob Brady, St. Joseph Regional                                 1970       166-5

48. Larry Biggs, Saddle Brook                                         1976       166-4

49. Marquise Wright, Paramus Catholic                         2011       166-3

      Andrew Tummino, River Dell                                    2015

51. Paul Cronin, Indian Hills                                             1979       165-11

52. Wesley Walton, Demarest                                          1982       165-10

      Mike Murphy, New Milford                                       1999

54. Dave Cassens, Demarest                                             1984       165-5

55. Bob Ellis, Ramapo                                                       1976       165-4

56. Adam White, Bogota                                                   1987       165-0

57. Bob Celentano, Demarest                                           1978       164-10

58. Mike Alberts, Paramus Catholic                               1969       164-4

59. Chris Onorato, Hasbrouck Heights                           2005       164-1

60. Dimitri Jacotin, Don Bosco                                        1990       163-11

61. Mark Saner, St. Joseph Regional                               1974       163-10

62. Keith Woetzel, Waldwick                                           1978       163-9

63. Adam Scholze, Ramapo                                             1998       163-7

      Connor Scaglione, Demarest                                   2017

65. Randy Stalter, Saddle Brook                                      1975       163-5

66. Ken Miller, Tenafly                                                     1963       163-4

JAVELIN (OLD)

1. Mike Collins, Don Bosco                                              1978       222-6

2. Bruce Bacchiocchi, Dumont                                         1982       222-5

Collins                                                                                                    220-11

3. Bob Erskine, North Arlington                                       1982       220-8

4. John Dixon, Ridgefield Park                                        1997       219-3

Bacchiocchi                                                                                          218-5

Bacchiocchi                                                                                          216-8

5. Bill Parisi, Ridgefield Park                                           1985       216-4

Collins                                                                                                    216-1

Bacchiocchi                                                                                          214-2

Bacchiocchi                                                                                          213-11

Parisi                                                                                                      213-2

Collins                                                                                                    213-0

6. Justin Schwartz, Glen Rock                                          1995       212-8

Bacchiocchi                                                                                          212-6

Bacchiocchi                                                                                          211-10

Erskine                                                                                                   211-5

Collins                                                                                                    211-1

7. Anthony Hayne, Ridgefield Park                                 1993       210-7

Bacchiocchi                                                                                          209-6

(20 performances by 7 performers)

8. Andy Soltes, Dumont                                                    1982       208-2

    Steve Bay, Dumont                                                        2001

10. Rich Kyasky, River Dell                                              1988       206-9

11. Greg Munier, Hackensack                                          1979       203-10

12. Miles Austin, Garfield                                                 2001       203-7

13. Pablo Mariano, Demarest                                           1984       203-0

14. Frank Bellini, Becton                                                  1982       202-0

15. Bill Hoy, Don Bosco                                                    1976       201-9

16. Craig Paskas, Rutherford                                            1987       201-0

17. Will Arroyo, Ridgefield Park                                     1999       200-11

18. Carl Von Tobel, Dumont                                            1992       199-8

19. Steve Roseme, Demarest                                            1983       198-11

20. J.D. Murdock, Ridgewood                                          1998       198-8

21. George Buxman, Mahwah                                         1964       198-5

22. Ed Baisley, Tenafly                                                     1985       196-7

23. Dwayne Rivera, Demarest                                          1989       196-1

24. Tom Healy, Queen of Peace                                       1978       196-0

25. Rich Hauck, Don Bosco                                              1984       193-9

26. Jerry Cawley, Saddle Brook                                       1981       193-0

27. Matt Fuchs, Saddle Brook                                          1977       192-10

28. Chris Klapsis, Cliffside Park                                      1990       192-4

29. Howie Bergstwin, Tenafly                                          1985       192-2

      Bob Pilsbury, Demarest                                              1985

31. Matt Bauer, Don Bosco                                               1978       191-10

32. Ian Sample, Westwood                                                2000       191-5

33. Jim Masker, Ramsey                                                   1974       191-1

34. Chinua Laud, Leonia                                                   1998       190-1

35. John Chance, Rutherford                                            1977       189-8

      Al Krynicki, North Arlington                                      1983

37. Joe Mackey, Paramus Catholic                                  1981       189-7

38. Frank Jesch, Cresskill                                                   1976       189-0

      George Milani, Tenafly                                               1991

40. Jim Hock, Mahwah                                                      1987       188-5

41. Dan Respoli, Queen of Peace                                     1976       188-4

42. Dave Walker, Saddle Brook                                       1987       188-1

43. Carl Straw, Fair Lawn                                                 1986       187-8

44. Bob Donahue, Bergen Catholic                                 1981       187-5

      Eric Lowenstein, New Milford                                   1999

46. Ian Gordon, Garfield                                                    1994       187-4

47. John Grubb, Ridgewood                                              2000       187-2

48. Mike Stansfield, Garfield                                            1999       187-1

49. Joe Hill, Rutherford                                                     1986       186-7

50. John Hanley, Glen Rock                                             1996       186-4

JAVELIN (NEW)

1. Kaleb Zuidema, Midland Park                                     2010       224-1

Zuidema                                                                                220-10

Zuidema                                                                                220-8

Zuidema                                                                                219-10

Zuidema                                                                                216-6

Zuidema                                                                                214-7

Zuidema

Zuidema                                                                                214-1

Zuidema                                                                                213-2

Zuidema                                                                                213-0

Zuidema                                                                                211-10

Zuidema                                                                                210-10

Zuidema                                                                                209-6

2. Kevin Steimle, Mahwah                                2009       209-5

3. Seth Zuidema, Midland Park                                        2014       207-7

4. Erik Heymann, Westwood                                            2005       206-11

5. Mike Brazzel, North Arlington                                     2014       206-1

K. Zuidema                                                                                          206-0

6. Jim Malizia, St. Joseph Regional                 2002       203-7

K. Zuidema                                                                                          203-4

(20 performances by 6 performers)

7. Joe Gingerelli, Wood-Ridge                                          2008       202-6

K. Zuidema                                                                                          202-5

8. Steven Pierce, Ridgewood                                             2006       202-0

Gingerelli                                                                                               201-9

S. Zuidema                                                                                           200-8

Steimle                                                                                   2009       200-6

9. Kyle Elliott, Cresskill                                                     2008       200-2

10. Tyler Yee, Don Bosco                                                 2011       196-10

11. Anthony Seidel, Hasbrouck Heights                         2013       193-5

12. Paul Rosiak, Wood-Ridge                                           2002       192-4

13. Steve Iafrate, Demarest                                               2010       191-8
14. Doug Cerniglia, Ridgefield Park                               2006       191-4
15. Mark Peck, Wood-Ridge                                             2008

16. Bryan Fill, Hasbrouck Heights                                   2006       190-5

17. Paul Sheridan, Paramus Catholic                              2014       190-0

18. Matt Fleck, Becton                                                       2010       187-11

19. Jason Santa Cruz, Old Tappan                               2018       186-6

20. Martin Gumowski, Wood-Ridge                                2004       186-0

21. Anthony Immediate, Rutherford                               2002       185-2

22. Miles Austin, Garfield                                                 2002       185-1

23. Andrew Zuidema, Midland Park                               2004       184-9

     Max Katzner, Bogota                                                    2007

25. Nick Higgins, Ridgewood                                           2014       184-8

26. Chris Molinaro, Paramus Catholic                            2007       184-1

27. Andrew Dagenais, Glen Rock                                    2004       184-0

28. Paul Ippolito, Demarest                                               2015       183-11

29. Pat Thomas, Lodi                                                          2009       183-5

30. Kyle Youmans, Leonia                                                2012       182-7

31. Tyler Potterton, Demarest                                           2009       182-4

32. Mike Begen, Pascack Valley                                      2013       182-3

33. Kyle Jankowski, Lyndhurst                                        2011       181-9

34. James Woods, Demarest                                             2005       181-3

35. Chandler Oliveiri, Ridgefield Park                            2017       181-0

36. John Lee, Demarest                                                    2018       168-8

37. Harry Sullivan, Ramapo                                             2011       180-2

      Bryan Holden, Demarest                                             2016

39. Carl Schnek, Rutherford                                             2009       180-1

40. Garrett Hessman, Bergen Catholic                            2015       179-7

41. Chris Connors, Hasbrouck Heights                           2011       179-5

42. Mike Carrero, Wood-Ridge                                        2002       179-4

43. Mike Bieszard, Midland Park                                    2008       178-7
44. Alex Berberian, Old Tappan                                      2004       178-6

45. Tomasz Dlugozima, Wallington                2009       178-2

46. Michael Connor, Ramapo                                        2018       178-0

47. Adam Whitelaw, Ridgewood                                     2003       177-8

48. Charles Weinfeld, Old Tappan                                  2006       177-7

49. Jeremy Willis, Teaneck                                               2013       177-6

50. Gerard Lanzerotti, Wood-Ridge                 2009       177-0

       Julian DeLao, Pascack Hills                                      2011

52. Derek Anderson, Indian Hills                                     2016       176-8

53. Pat Czernizer, Pascack Valley                                    2012       176-1

54. Sam Becourtney, River Dell                                        2012       176-0

55. Charles Woods, Demarest                                          2010       176-0

56. Ali Metwali, New Milford                                          2009       175-7

57. Blake Geller, Demarest                                               2013       175-5

58. Kurt Von Weisenstein, Indian Hills                           2006       175-4

59. Steve Guzek, Park Ridge                                             2005       175-0

      Chris Luna, Wood-Ridge                                             2009

61. Paul Trass, River Dell                                                  2002       174-7

62. Justin Murphy, Paramus Catholic                             2005       174-6

      Tim Trochanowski, River Dell                                   2010

64. Andrew Trass, River Dell                                            2007       174-2

65. Graham Stewart, Demarest                                         2005       174-0

66. Alex Quintinilla, Ridgefield Park                              2002       173-10

67. Chris Swarctz, Glen Rock                                           2003       173-8

      Gabriel Frias, Bogota                                                  2013

      James Kelly, Old Tappan                                           2016

70. Brian Bovino, Northern Highlands                            2006       173-4

71. Dillon Rodgers, Bogota                                              2009       173-2

72. Mauro Altamura, Hasbrouck Heights                       2015       172-10

73. Nick Regan, Bergen Catholic                                     2013       172-7

74. Jack Mallet, Emerson                                                  2013       172-4

75. Dalton Newman, Fair Lawn                                       2016       172-2

76. Brandon Gareffa, Hasbrouck Heights                      2007       171-10
      Dan Rounds, Mahwah                                                 2009

78. Steele Lombardi, Westwood                                       2016       171-7

79. Nick Cantone, Becton                                                 2002       171-6

80. John Connolly, St. Joseph Reg.                                  2011       171-5

81. Dom Smith, Paramus                                                  2014       171-2

82. Joe Korin, Bergen Catholic                                        2017       171-1

83. Frank Tangerife, Hackensack                                    2004       170-10

84. Kyle Kolich, Rutherford                                             2006       170-8

      Jamal Locke, Ridgewood                                            2013

86. Jedh Downey, Old Tappan                                         2015       170-5

87. Alex Cortes, River Dell                                                2009       170-2

88. Dan Kroner, Indian Hills                                             2004       170-1

89. Darren Iurato, Hasbrouck Heights                             2013       169-10

90. Evan White, Indian Hills                                             2018       169-8

91. Mike Klejmont, Hackensack                                     2004       169-6

92. Allan Fall, Ramapo                                                     2016       169-5

93. Alex Zhang, Mahwah                                                  2013

94. Austin Albericci, Demarest                                        2018       169-2

95. Tom Lester, Ramsey                                                   2006       169-3

96. James Pikowski, Hasbrouck Heights                        2016       169-1

97. Joe Slavik, Rutherford                                                 2003       168-10

98. Connor Bratynski, Saddle Brook                               2009       168-6

99. Alex Zhang, Mahwah                                                  2012       168-5

100. Dan Woods, Demarest                                              2004       168-1

HIGH JUMP

1. Scoot Palmer, Teaneck                                                  1979       6-10

   Darius Pemberton, Hackensack                                    1993

   Godfrey Gordon, Garfield                                              1995

4. Skip Johnson, Hackensack                                           1972       6-9

   Mike Bradley, Teaneck                                                  1994

   Jean Beljour, Hackensack                                              2003

Palmer                                                                                                   6-8 ½

7. Ken Crusius, Hackensack                                             1966       6-8

    Mike Curti, Dumont                                                       1979

    Mike Nelson, Englewood                                              1979

    Tracy Browne, Teaneck                                                1984

    Thanniel Robinson, Englewood                                   1994

    Deke DeFreese, Mahwah                                              1995

    Eumir Rahman, Hackensack                                        1998

    Brent Hobbs, Don Bosco                                               2001
    Kevin Bostick, Bergen Catholic                                  2008

    Tommy DeVita, Ridgewood                                         2010

     Carlos Pepin, Lodi                                                         2018

Curti

Johnson

Johnson

Johnson

Pemberton

Bradley

Gordon

DeVita

(26 performances by 17 performers)

18. Pete Rutherford, Ridgewood                                      1972       6-7

      Doug Boyd, Old Tappan                                            1982

      Anthony Velasquez, Don Bosco                1988

      Rich Robinson, St. Joseph Regional                         1989

     Josh Landsman, Demarest                                           2014

23. Dave Kruse, Tenafly                                                    1992       6-6 ¾

24. Steve Kunze, Saddle Brook                                        1967       6-6 ½

25. Jim Hennessey, Paramus                                            1977       6-6 ¼

26. Ken Leeson, North Arlington                                      1965       6-6

      Jeff Fried, New Milford                                               1968

      Curt LoPresti, Paramus                                               1971

      Don Holmes, Paramus Catholic                 1974

      Mark Kennedy, Paramus Catholic                            1975

      Ken Jones, Ramsey                                                      1979

      Dan Porter, Pascack Valley                                        1980

      Bill Polise, Bergen Tech                                             1981

      Mike Cimilucca, Lyndhurst                                        1983

      Clive Anderson, Ridgefield Park                               1986

      Pat Sanders, Ramapo                                                  1986

      Darryl Roberts, Teaneck                                             1987

      Tom DiBuono, New Milford                                      1987

      Eric Princen, Cresskill                                  1987

      Brian Weis, Old Tappan                                             1988

      Jeff Barat, Bergen Tech                                               1988

      Jeff Heal, New Milford                                                1991

      Willie Best, Hackensack                                            1991

      Tyrone Byers, Mahwah                                              1993

      Matthew Walker, Englewood                                     1993

      Donnel Hatter, Ridgefield Park                                  1994

      Kevin Kirstein, Demarest                                           1994

      Jim Davis, Ridgewood                                                 1995

     James Van Orden, Don Bosco                                     1997

      Mike Stansfield, Garfield                                            1998

      Dario Peynado, Paramus Catholic                            1999

      Ayo Oluwole, St. Joseph Regional                            2000

      Greg Powell, Westwood                                              2002

      Oderick Turner, Teaneck                                            2005

     Dennis Wilson, Ramsey                                               2010

     Evan Bartlik, Ridgewood                                             2011

     Dan Thompson, Indian Hills                                        2012

     Chris Estrella, Ridgefield Park                                    2014

     Aidan O’Malley, Ramsey                                            2018

60. Walt Sinicki, Waldwick                                               1975       6-5 ¾

61. Tyrone Bowens, Mahwah                                           1978       6-5 ½

     Barry Sheppard, Tenafly                                              1967

63. Kurt Von Weisenstein, Indian Hills                           2006       6-5 ¼

64. Steve Finlay, Bergen Catholic                                   1966       6-5

      Bob Planker, Ridgefield Park                                     1968

      Steve Lanzalotto, Paramus                                         1970

      Wayne Purcell, Englewood                                         1970

      Jim Donahue, Queen of Peace                                   1975

      Joe Socha, Garfield                                                       1976

      Dean Lodmell, Indian Hills                                         1977

      Tom DeVita, Bergen Catholic                                   1981

      Mark DeAngelus, Tenafly                                          1988

      Jamie Klein, Mahwah                                                 1988

       Markus Burns, Bergen Catholic                               2002

      Chris Andretta, Glen Rock                                         2004

      Anthony Orovio, North Arlington                              2008

      Roland Gamez, Hasbrouck Heights                          2013

TRIPLE JUMP

1. Chris Phipps, Lodi                                                          2008       50-5

2. Darius Pemberton, Hackensack                                   1992       49-9

Phipps                                                                                                    49-4 ½

Phipps                                                                                                    49-4 ¼

Phipps                                                                                                    49-1 ½

3. Anthony DiCosmo, Paramus Catholic                        1995       49-0 ½

DiCosmo                                                                                               48-10

Phipps                                                                                                    48-5 ¼

DiCosmo                                                                                               48-4 ¾

Phipps                                                                                                    48-3

4. Vernard Hoover, Hasbrouck Heights                          2004       48-2 ¼

5. Craig Halyard, Ridgewood                                            1988       48-2

DiCosmo

Phipps

6. Sean Wimbush, Teaneck                                               2011       48-1 ½

Halyard                                                                                                 48-1 ¼

Halyard                                                                                                 48-1

Wimbush                                                                                               48-0 ¾

7. Ed Alston, Hackensack                                                 1982       48-0 ½

   Gerald Spears, Teaneck                                                  1989

Phipps

Pemberton

(22 performances by 8 performers)

9. Kevin Bostick, Bergen Catholic                                  2008       48-0

10. Greg Hazell, Don Bosco                                             2011       47-11 ¾

11. Harold Blyden, Bergenfield                                        2005       47-10 ½

12. Kwame Collins, Northern Highlands                        2005       47-9 ½

13. Jairus Paul, Mahwah                                                   2015       47-7

14. Rob Gebhard, Northern Highlands                            2012       47-6

15. Dave Frazier, Rutherford                                            1989       47-5 ½

16. John Augustynowycz, Rutherford                             2000       47-4 ½

17. Pete Chamalian, Cresskill                                            2013       47-4 ¼

18. Ted Lesher, Northern Highlands                               2006       47-2 ¼

19. Frankie Richard, Northern Highlands                       2016       47-0 ½

20. Ralph Davis, Paramus                                                 2003       46-9 ½

21. Evan Bartlik, Ridgewood                                            2011       46-9 ¼

22. John Lyons, Don Bosco                                              1985       46-8 ½

23. Mike Pepper. Ramsey                                                 2014       46-8 ¼

24. Joe Johnson, Hackensack                                           1986       46-7 ¼

25. Angel Lora, Garfield                                                    2011       46-7

26. Don Jarvis, Indian Hills                                               1978       46-6 ¾

27. Weston Daniel, Bergenfield                                        2002       46-6 ½

      Val Terebizh, Fort Lee                                 2006

29. Jason Katz, Ramapo                                                    2014       46-6

30. Zack Bazile, St. Joseph                                               2014       46-4 ¾

31. Lamonte Brown, Demarest                                         1987       46-4 ½

32. Brett Henderson, Dumont                                           2002       46-4

33. Sean Gayle, Teaneck                                                   1988       46-3 ¼

34. Phillip Dowell, Englewood                                         2010       46-2 ¾

35. Walter King, Hackensack                                          1996       46-2 ¼

      Conroy Walker, Hackensack                                     2009

37. Mitch Bennett, Paramus Catholic                              2007       46-1 ¾

38. Teslim Olunlade, Lyndhurst                                    2017       46-1

39. Chris Hewitt, Englewood                                            1992       46-0

       Max Bartlik, Ridgewood                                          2018

41. Chris Charles, Park Ridge                                           2000       45-10 ½

42. Mikkel Brown, Glen Rock                                          1996       45-9 ½

43. Neal Okarter, Westwood                                             1998       45-8

      Jeff Sejour, Don Bosco                                                2002

      Gabe Knutson, Ridgewood                                         2004

46. Rowan Clarke, Teaneck                                              2002       45-7 ½

      Chaheen Payne, New Milford                                    2015

48. Sammy Roberts, Mahwah                                          2010       45-6 ¾

49. Jamal Williams, Teaneck                                            2010       45-6

50. Tommy Smith, Hackensack                                       2015       45-5 ½

51. Dan Wu, Tenafly                                                          2008       45-5 ¼

52. Larry Bowens, Mahwah                                             1979       45-5

       Ed Baisley, Tenafly                                                    1985

54. George Trival, Ramsey                                               2013       45-4 ¾

55. Johnathan Profitt, Bogota                                           2014       45-4 ½

      Ramon Bermudez, Lodi                                            2018

57. Nick Garrett, Saddle Brook                                        1999       45-4 ¼

58. Roland Gamez, Hasbrouck Heights                          2013       45-4

59. Christian Torres, Garfield                                           2017       45-3 ½

60. Godfrey Gordon, Garfield                                           1995       45-3

61. Scoot Palmer, Teaneck                                1978       45-2 ½

      Colin Cunningham, Englewood                 2010

63. John Devine, Waldwick                                               1975       45-2

      Marquis Mitchell, Bergenfield                                   2004

65. Matt Wierzba, Garfield                                                2015       45-1 ¾

66. Joe Socha, Garfield                                                       1976       45-1 ½

      DeShawn Washington, Fort Lee                2014

68. Anthony Jacobs, Englewood                                       1993       45-1

      Dan Monchek, Northern Highlands                      2018

70. Chris Robinson, Teaneck                                            1979       45-0 ½

      Steve DuPlessy, Ridgefield                                         1994

72. David Dennis, Hackensack                                        2003       45-0

      Andy Lim, Leonia                                                        2003

      Orestes Medina, Palisades Park                                 2005

75. Shane Smith, Hackensack                                          2007       44-11 ¾

      Chris Wong, Bergen Tech                                           2012

77. Maurice West, Englewood                                          2014       44-11

78. Kevin Edwards, Hackensack                                     1982       44-10 ¾

      Derrick Horner, Don Bosco                                        1988

80. William Winston, Teaneck                                         1976       44-10 ½

      Aaron Finley, Teaneck                                1992

      Tayo Fatiregun, Ridgefield Park                                2015

83. Tevin Ankle, Glen Rock                                             2009       44-10

84. Len Corn, Ramapo                                                      1965       44-9 ¾

85. Paul Berberian, Old Tappan                                      1998       44-9 ½

      Mike Cummings, Hackensack                                   2013

87. Jamal Hayletts, Bergenfield                                        1993       44-9

      Bernie Hayes, St. Joseph Regional                            1998

      Patrick McManus, St. Joseph Regional                    1999

90. Chris Cusumano, Westwood                                      1987       44-8 ¾

      Jacques Brutus, Don Bosco                                        1990

92. Matt Gilbert, Englewood                                             1977       44-8 ½

      Frank Polise, Bergen Tech                                          1978

      Jim McGarvey, Mahwah                                            1990

      Sheldon Smith, Teaneck                                             1999

      Colin Pierce, Northern Highlands                             2003

      Dante Tobler, New Milford                                        2012

98. Mike Stansfield, Garfield                                            1999       44-7 ¾

      Selvin Green, Saddle Brook                                       2010

      Julius Wingate, Englewood                                         2014

LONG JUMP

1. Corey Crawford, Indian Hills                                        2010       25-0 ½

2. Darius Pemberton, Hackensack                                   1993       24-11

Pemberton

Pemberton                                                                                            24-9 ½

Crawford

Crawford                                                                                               24-4 ¾

Crawford                                                                                               24-2 ¾

3. Rich Cirner, Paramus                                                    1965       24-1 ½

   Derrick Horner, Don Bosco                                           1988

Crawford

5. Zachary Bazile, St. Joseph Regional                           2014       24-1

Pemberton                                                                                            24-0 ½

Bazile                                                                                                     23-9 ¼

Crawford                                                                                               23-9

Crawford

6. Dennis Pearson, Englewood                                          1970       23-8 ½

    Conroy Walker, Hackensack                                       2010      

8. Mikkel Brown, Glen Rock                                            1997       23-8

9. Joseph Im, Rutherford                                                   1997       23-7 ½

10. Len Corn, Ramapo                                                      1965       23-6 ¼

Chris Phipps, Lodi                                                               2008      

(21 performances by 11 performers)

12. Chris Hewitt, Englewood                                            1992       23-5 ¼

13. Joe Johnson, Hackensack                                           1986       23-5

14. George Alexandris, Fair Lawn                                   2013       23-3 ¼

15. Quentin Walker, Teaneck                                           1978       23-2 ½

       Phillip Dowell, Englewood                                        2010

       Manny Montoya, Fort Lee                                         2018

18. Roy Carlton, Teaneck                                                  1962       23-2

      Greg Hazell, Don Bosco                                             2011

20. Jairus Paul, Mahwah                                                   2014       23-1

21. Rich Flubacher, Ramapo                                            1959       23-0 ½

22. Kwame Collins, Northern Highlands                        2006       23-0 ¼
      Dan Wu, Tenafly                                                          2008
24. Ackeme Brown, Englewood                                       2009       23-0

      Frankie Richard, Northern Highlands                       2016

26. Gerald Spears, Teaneck                                              1989       22-11

27. Craig Halyard, Ridgewood                                         1989       22-10

      Shawn Samuels, Englewood                                       1996

      Evan Bartlik, Ridgewood                                            2012

30. Pat McManus, St. Joseph Regional                           2000       22-9 ½

31. Jamal Williams, Teaneck                                            2011       22-9 ¼

32. Anthony Pomo, Saddle Brook                                    2005       22-9

33. Roland Gamez, Hasbrouck Heights                          2012       22-8 ¾

      Jordan Fuller, Old Tappan                                         2016      

35. Bob Lewis, Westwood                                                 1954       22-8

       Ausar Walcott, Hackensack                                      2007

37. Don Jarvis, Indian Hills                                               1977       22-7 ½

      Anthony DiCosmo, Paramus Catholic                     1995

      Christian Torres, Garfield                                           2017

40. Jeff Mattner, Pascack Valley                                      1977       22-7

      Andrew Achirem, Hackensack                               2018

42. Vernard Hoover, Hasbrouck Heights                        2003       22-6 ¾

43. Jose Ventoso, Lyndhurst                                             1965       22-6 ½

44. Leslie Bonsu, Bergen Tech                                         2005       22-6 ¼

      Stan Finney Sr., Hackensack                                     1970

46. Eugene Kim, Rutherford                                          2018       22-6

47. Lou Bocage, St. Mary’s                                               1967       22-5 ¾

      Pat Mitchell, New Milford                                          2008

49. Tony Hayes, Hackensack                                           1988       22-5 ½

      Rommel Chatman, Midland Park                              1993

      Orestes Medina, Palisades Park                                 2005

52. John Lyons, Don Bosco                                              1985       22-5 ¼

      Mike Pepper, Ramsey                                                 2014

54. Curtis Green, Teaneck                                                 1984       22-5

      Rob Gebhard, Northern Highlands                            2012

55. John Porteous, Wood-Ridge                                       2011       22-4 ¾

      Dan Monchek, Northern Highlands                          2018

57. Kevin Edwards, Hackensack                                     1982       22-4 ½

     Neal Okarter, Westwood                                              1998

     Miles Austin, Garfield                                                  2002

     Rob Richardson, Garfield                                             2002

      Matt Wierzba, Garfield                                                2016      

62. Brent Hobbs, Don Bosco                                            2001       22-4

      Chris Estrella, Ridgefield Park                                  2014

      Wellington Ventura, Cresskill                                     2017

65. Jim Kelleher, Ramapo                                                1965       22-3 ¾

      Doug Roder                                                                   1967

      Rich Caputo, St. Mary’s                                              1970

      John Deschamps, Ridgefield Park                             1994

69. Ed Whelan, Bergen Catholic                                      1967       22-3 ½

      E.J. Schuck, Westwood                                               2005

      Bob Jacobs, Saddle Brook                                          1970

      Dunlap, Teaneck                                                          1941

73. Richie Lewis, Westwood                                             1959       22-3

      Vince Woolley, Pascack Valley                                 1965

      Ed Alston, Hackensack                                               1982

      Ernest Simmons, Englewood                                      1992

      Dave Lopez, Paramus Catholic                                  1993

      Teslim Olunlade, Lyndhurst                                       2018

79. Lou Mastro, Paramus Catholic                                  1976       22-2 ¾

      Angel Lora, Garfield                                                    2010

81. Bill Hooks, River Dell                                                  1961       22-2 ½

      Matt Fialkoff, Ramsey                                                1989

      Aaron Finley, Teaneck                                1991

      Charley Dzienis, Indian Hills                                      2012

      Anthony DiMaulo, Rutherford                                  2018

85. Tommy Smith, Hackensack                                       2015       22-2 ¼

86. Dave Frazier, Rutherford                                            1989       22-2

     Akeem Thomas, Teaneck                                            2007

88. Al Williams, River Dell                                               1969       22-1 ¾

      Brian Frazer, Demarest                                               1995

90. Dennis Tinsley, Englewood                                        1971       22-1 ½

      Rahmir Johnson, Bergen Catholic                         2017

92. Ralf Stegmann, River Dell                                           1962       22-1

      Justin Everett, Paramus Catholic                               1991

     Chris DeGannes, St. Joseph Regional                        2005

     Peter Guerrero, Lyndhurst                                           2016

96.  Fred Mina, Ridgewood                                               1967       22-0 ¾

      Walter King, Hackensack                                          1996

98. Larry Bowens, Mahwah                                             1979       22-0 ½

     Greg Stripe, Mahwah                                                   2007

     Tyler Olivieri, Ridgefield Park                                   2015

 
John Totaro, Tenafly                                          2006       22-0 ¼

Jeff Mate, Glen Rock                                         2016

Ed Baisley, Tenafly                                            1984       22-0

Leo Viana, Cliffside Park                                  1993

POLE VAULT

1. Liam Landau, Pascack Hills                                      2018       15-7 ½

2. Tyler Hrbek, Old Tappan                                             2018       15-6

Hrbek                                                                                                     15-5

3. Luke Annichiarco, Old Tappan                                   2014       15-4 ½

4. Juan Andres Giglio, Ridgefield Park                          2010       15-4 ¼

Hrbek                                                                                                     15-3 ½

Landau

5. Matt Psaltis, Fair Lawn                                                  1992       15-3

6. Eric Geider, Demarest                                                   2012       15-2 ¼

7. Gabe Knutson, Ridgewood                                           2004       15-1
     Greg Stripe, Mahwah                                                   2007

Psaltis                                                                                                    

Landau

Stripe                                                                                                      15-0

9. Greg Hoffman, Park Ridge                                           2009

Geider

Geider

Geider

Geider

Annichiarico

Annichiarico

Annichiarico

Abbichiarico

Hrbek

Hrbek

(25 performances by 9 performers)

10. Jason Mezhibovsky, Demarest                                   2017       14-9 ½

11. Jake Ricciardi, Ridgewood                                         2005       14-8

12. Mark MacCracken, Tenafly                                       1972       14-7 ½

13. Dan Cooper, Ridgewood                                             2000       14-7

    Tim Blashford, Ramapo                                2007

    Ty Poland, Mahwah                                                       2012

16. Alan Schepps, Teaneck                                               1976       14-6

   Dave Dickey, Teaneck                                                   1981

   Troy Cromwell, Pascack Valley                                    1991

   Adam Sacher, Pascack Valley                                       2004

   Paul Kovach, Ridgewood                                               2006

   Matt Steeg, Don Bosco                                                   2007

   Dan Nyfenger, Demarest                                2010

   Sam Siegel, Demarest                                                     2014

   Keith Gandy, Indian Hills                                               2014

   Joseph Kim, Ridgefield Park                                         2016

   Seth Kricheff, Old Tappan                                            2016

  Adam Stavash, Hasbrouck Heights                            2018

28. Kevin Sofia, Ramsey                                                   2008       14-4

    Brad Hoey, River Dell                                                    2011

30. John Wisener, Ridgewood                                          2010       14-3 ¼

31. Raul Ferreira, Ridgefield Park                                   2014       14-3

32. Steve Natusch, Pascack Valley                                  1973       14-2 ½

33. Rich Miller, Cresskill                                                   1990       14-2

      Eran Peci, Emerson                                                      2017

35. Ken Scheider, Don Bosco                                           1999       14-1 ¼

36. George Vallone, Bergen Catholic                              1972       14-0

   Dean Lodmell, Indian Hills                                            1977

   Ed Rice, Don Bosco                                                        1986

   Mike Bobovnik, Fort Lee                                               1993

   Ryota Uetani, Demarest                                                  1995      

   Colin Mutchler, Old Tappan                                         1995

   Bryan Kiel, Fair Lawn                                                    1995

   Owen Pope, Hackensack                                                2001

   Tom McCormick, Don Bosco                                       2003

   Ed Chin-Lyn, Mahwah                                                   2004

   Austin Schaller, Old Tappan                                         2008

   Mike Baselice, Don Bosco                                             2011

   Steve Felice, Midland Park                                            2011

   Mike Morreale, Lyndhurst                                             2012

   Calvin Hartman, River Dell                                            2012

   Dylan Downing, Ridgewood                                          2013

   Mike Somerville, Northern Highlands                         2013

   Christopher Diaz, Ridgefield Park                                2014

   Luis Escarret, Ridgefield Park                                       2014

  Jack Muller, Mahwah                                                      2016

   Kyle Russell, Leonia                                                       2017

  Ryan Vimba, Ridgewood                                                 2017

 Jarod Forer, Glen Rock                                                     2018

59. Travis Fisher, North Arlington                                   2015       13-10

60. Mike Van Grouw, Mahwah                                       1993       13-9 ½

61. Rob O’Shea, Glen Rock                                              1983       13-9

62. Bujar Nake, Hackensack                                            1970       13-8

      Greg Fuerte, Paramus                                                  2016

      Luc Bontoux, Ridgewood                                           2016

      Amir Ansari, Mahwah                                2016

66. Mark Rossi, Pascack Valley                                       1973       13-7 ½

67. Tom Hayes, St. Joseph Regional                               1967       13-7

      Gareth Hedges, Westwood                                          1999

69. Buzz Crouch, Englewood                                            1965       13-6 ½

      Frank Palnik, Ridgefield Park                                    1965

71. Dave Barthold, Paramus                                             1971       13-6

      Rene Reist, River Dell                                                  1972      

      Jim Redington, Hackensack                                       1972

      Don Criscione, River Dell                                           1973

      Jim Lehach, Paramus                                                  1973

      Jack Sadlon, Pascack Valley                                      1973

      Marty Wilson, Paramus Catholic                              1973

      Jean-Pierre Poulaille, Lodi                                          1974

      Curt Baer, Northern Highlands                                  1975

      Bruce Broser, New Milford                                        1975

      Joe Ferriaulo, Paramus Catholic                1975

      Lee Lively, Hackensack                                             1976

      Steve Schupak, Tenafly                                              1976

      Alex Levay, Tenafly                                                    1980

      John Boylan, Ridgewood                                            1980

      Paul Wilson, Bergen Catholic                                    1982

      Bob White, Indian Hills                                               1983

      Jim Levitzke, Hackensack                                         1983

      Jeff Hooton, Ramsey                                                   1984

      Dave Esposito, St. Joseph Regional                          1986

      Scott Walters, Dumont                                1986

      John Pierro, North Arlington                                       1987

      Peter Joel, River Dell                                                    1988

      Jason Roer, Hackensack                                             1989

      Craig Schneider, Indian Hills                                      1991

      Mike Giardina, Mahwah                                             1992

      Vahe Hagopian, Ridgewood                                       1993

      Pat Destro, St. Joseph Regional                                 1994

      Scott Silverman, New Milford                                   1995

     Josh Ross, Westwood                                                    1997

     Adam Zajicek, Ridgefield Park                                   1997

     Emanuel Ayvas, Wood-Ridge                                     2001

     Jon Cheifitz, Ramapo                                                   2003

     Tim Murphy, Glen Rock                                              2004

     James Woods, Demarest                                              2004

     Mike Morello, Lyndhurst                                             2005

     Mike Collins, Cresskill                                                  2007

     Scott Weismiller, Don Bosco                                      2008

     Richie Cannici, Hasbrouck Heights                           2009

    Alex Albanese, Ramsey                                                2012

    Kevin Costantino, Dumont                                           2012

    Alex Sisco, Hasbrouck Heights                                    2012

    Allan Wong, Ridgewood                                               2013

    Spencer Llerandi, Ridgewood                                      2014

    Connor Abernathy, Ridgewood                                    2014

    Patrick Morgan, Ridgewood                                         2014

    Enea Peci, Emerson                                                        2015

    Willem Glans, River Dell                                              2015

    Brian Nagotko, Mahwah                                               2017

    Jona Kim, Old Tappan                                                  2018

    Sam Pitkowsky, Pascack Valley                                  2018