STATE GROUP CHAMPIONSHIPS

BOYS GROUP 1

Richie Pfeifer, Hasbrouck Heights                                                              1953 DT

Mulhbeak, Pompton Lakes                                                      1953 JT

Ted Trust, North Arlington                                                        1954 LJ

Herb Beyer, Ridgefield Park                                                      1954 mile

*Joe Francello, North Arlington                                                 1956 mile

                                                                                                1957 mile

Campbell, Lakeland                                                                1960 220

Dan Burks, Wood-Ridge                                                            1960 mile

Dan Hesford, North Arlington                                                    1961 HJ (T)

John Richardson, North Arlington                                                              1961 HJ (T)

Carl Bachmann, North Arlington                                                1962 220

Hal Stone, Pompton Lakes                                                       1962 880

John Reimels, Wallington                                                          1962 mile

Jim Angresano, Park Ridge                                                        1964 220

Bob Normann, Park Ridge                                                         1964 120 HH

Robin Herrington, Park Ridge                                                    1964 440

Ken Leeson, North Arlington                                                     1965 120 HH

                                                                                                1965 HJ

Jon Wettstein, Pompton Lakes                                                1966 SP

Bill Elliot, Waldwick                                                                 1967 DT

*John Wimmer, Bogota                                                             1968 440

WALDWICK                                                                           1968 RELAY

Brian Derwin, Cresskill                                                             1969 SP

Bruce Cooper, North Arlington                                                  1969 PV

Doug Stewart, Cresskill                                                             1969 440

CRESSKILL                                                                            1969 RELAY

                                                                                                1970 RELAY

Gary Dittmore, Leonia                                                                               1970 880

John Sereno, Bogota                                                                 1970 LJ

Charlie Getty, Pompton Lakes                                                 1970 DT

                                                                                                1970 SP

John Beemer, Hasbrouck Heights                                                1970 440

                                                                                                1971 440

Rich Kelly, Cresskill                                                                 1971 LJ

Dave Ludwig, Park Ridge                                                          1972 880

Chuck Benjamin, Cresskill                                                         1973 SP

Joe Ancona, Mahwah                                                                1974 120 HH

                                                                                                1974 330 IH

*Ron Kort, Mahwah                                                                  1975 SP

John Bahnsen, Bogota                                                                1975 mile

Frank Casella, Leonia                                                                1977 DT

Bill Rysbeck, Pompton Lakes                                                  1979 SP

Ian Leavesley, Mahwah                                                             1980 1500

                                                                                                1980 3000

Bob Erksine, North Arlington                                                     1981 JT

                                                                                                1982 JT

Pat Finley, Bogota                                                                     1982 DT

Andy Papathanassiou, Emerson                                                  1983 SP

                                                                                                1983 DT

                                                                                                1984 SP

                                                                                                1984 DT

                                                                                                1985 SP

Shawn Carpenter, Emerson                                                        1984 100

Steve Truglio, New Milford                                                       1985 400

Paul Zeuke, New Milford                                                          1985 400 IH

Kevin McOwen, Mahwah                                                          1986 3200

Steve Keating, Pompton Lakes                                                1986 PV

Dave Witosky, Mahwah                                                            1987 SP

Eric Princen, Cresskill                                                                               1987 HJ

Jim Hock, Mahwah                                                                   1987 LJ

Carmen Pizzuto, Saddle Brook                                                   1988 400 IH

Kevin Quinn, Cresskill                                                              1989 DT

                                                                                                1990 SP

Fred Campbell, Emerson                                                           1990 100

                                                                                                1990 200

                                                                                                1991 100

                                                                                                1991 200

Rich Miller, Cresskill                                                                1990 PV

Bill Schels, Emerson                                                                 1991 SP

Jeff Heal, New Milford                                                              1991 HJ

Curtis Loudermilk, Saddle Brook                                                1993 SP

Brendan Stickles, Glen Rock                                                      1995 800

Justin Schwartz, Glen Rock                                                        1995 JT

Chinua Laud, Leonia                                                                 1996 JT

*Mikkel Brown, Glen Rock                                                       1997 LJ

Chris Charles, Park Ridge                                                          1999 100

                                                                                                2000 100

                                                                                                2000 200

Nick Garrett, Saddle Brook                                                        1999 110 HH

Joe Hwang, Cresskill                                                                 1999 400 IH

Mike Murphy, New Milford                                                       1999 SP

                                                                                                1999 DT

Eric Lowenstein, New Milford                                                   1999 JT

Gary Gagliardi, Hasbrouck Heights                                            2000 800

                                                                                                2001 400

                                                                                                2001 800

Frank Kozibroda, Wood-Ridge                                                   2000 SP

Charles Yalovister, North Arlington                                            2000 DT

HASBROUCK HEIGHTS                                                         2001 relay

                                                                                                2010 relay

Paul Rosiak, Wood-Ridge                                                          2002 JT

                                                                2003 DT

                                                                                                2003 JT

Greg Powell, Westwood                                                            2002 HJ

Ryan McCann, Glen Rock                                                         2003 1600

                                                                                                2004 800

                                                                                                2004 1600

Dave Lado, Ridgefield                                                                               2003 400 IH

Mark Wong, Lyndhurst                                                             2003 PV

Vernard Hoover, Hasbrouck Heights                                           2003 TJ

                                                                                                2003 LJ

                                                                                                2004 TJ

Rameik Jackson, Westwood                                                       2004 100

                                                                                                2004 400

Slawek Wojtys, Wallington                                                        2004 SP

Jason Maier, New Milford                                                         2004 DT

Tim Murphy, Glen Rock                                                            2004 PV

WESTWOOD                                                                           2004 relay

Anthony Pomo, Saddle Brook                                                    2005 100

                                                                                                2005 LJ

Vinnie Gareffa, Hasbrouck Heights                                            2005 200

Barry Green, Lyndhurst                                                             2005 SP

Brian Wiseman, Saddle Brook                                                    2005 TJ

Orion Woodard, Pompton Lakes                                             2006 200

                                                                                                2007 200

*Geoff Goidell, Pascack Hills                                                    2006 SP

Dane Bender, Pompton Lakes                                                  2007 800

Mike Soroko, Kinnelon                                                            2007 1600

Kyle Elliott, Cresskill                                                                2007 JT

                                                                                                2008 JT

Mike Collins, Cresskill                                                              2007 PV

Matt Bieszard, Midland Park                                                      2008 200

                                                                                                2008 400

Matt Lingam, Park Ridge                                                           2008 800

PARK RIDGE                                                                          2008 relay

Mike Renna, Hasbrouck Heights                                                2008 SP

Tomasz Dlugozima, Wallington                                                 2008 DT

                                                                                                2009 DT

Greg Hoffman, Park Ridge                                                         2008 PV

                                                                                                2009 PV

Hayden Duffy, Emerson                                                            2009 800

Patrick Cole, Hasbrouck Heights                                                2009 SP

                                                                                                2010 SP

                                                                                                2011 DT

Kaleb Zuidema, Midland Park                                                    2009 JT

                                                                                                2010 JT

                                                                                                2011 JT

John Porteous, Wood-Ridge                                                       2010 IH

                                                                                                2010 IH

Patrick Rono, Lyndhurst                                                            2010 800

                                                                                                2010 1600

                                                                                                2011 800

                                                                                                2011 1600

Chris Steele, Pompton Lakes                                                   2010 PV

                                                                                                2011 PV

Dorian Slavov, Cresskill                                                            2011 SP

Chris Connors, Hasbrouck Heights                                             2012 SP

Alex Sisco, Hasbrouck Heights                                                  2012 PV

Stefan Morton, Emerson                                                            2013 3200

Danny Cordeiro, North Arlington                                                2014 800

Johnathan Profitt, Bogota                                                           2014 TJ

Andrew Accardi, Pompton Lakes                                            2015 PV

Gio Gutierrez, Saddle Brook                                                      2016 SP

                                                                                                2016 DT

BOYS GROUP 2

Don Cavalli, Ridgefield Park                                                      1956 DT

                                                                                                1957 DT

Jim Cassidy, Lyndhurst                                                             1956 LJ

Paul DiNapoli, Ridgefield Park                                                  1956 PV (T)

*Joe Francello, North Arlington                                                 1958 mile

Hatch Rosdahl, Ridgefield Park                                                  1958 SP

                                                                                                1958 DT

                                                                                                1959 SP

                                                                                                1959 DT

Karl Lorenz, Pascack Valley                                                      1959 LJ

Tony Furfaro, Fort Lee                                                              1960 SP

Len Byrd, Leonia                                                                      1961 220

George Patterson, Leonia                                                           1961 220

                                                                                                1961 440

                                                                                                1962 100

                                                                                                1962 220

*Dave Stanley, Glen Rock                                                         1962 440

Richie Civil, Fort Lee                                                                1963 JT

Steve Woodard, Demarest                                                          1963 880

Richie Greenberg, Fort Lee                                                        1963 100

Larry Borger, Demarest                                                             1964 880

Dennis Spirito, Wood-Ridge                                                      1964 180 LH

Paul Williams, Pompton Lakes                                                1964 120 HH

                                                                                                1965 120 HH

Tom Woodard, Demarest                                                           1965 880

Howie Hilliard, Rutherford                                                        1966 440

Steve Ordway, Rutherford                                                         1966 mile

Steve Arnoldi, Ridgefield Park                                                   1966 SP

Dick Reisman, Pascack Valley                                                   1966 DT

Steve Kunze, Saddle Brook                                                        1966 HJ

Charlie Loschman, Pascack Valley                                             1966 PV

*John Wimmer, Bogota                                                             1967 440

Fred Schwab, Tenafly                                                                1967 SP

Mike Terrizzi, Hawthorne                                                       1967 DT

Tom Raders, Pascack Valley                                                      1967 HJ

Brendan Haugh, Tenafly                                                            1967 PV

Bob Redard, Tenafly                                                                 1968 880

Steve Amerman, Rutherford                                                       1968 mile

RUTHERFORD                                                                        1968 RELAY

Richard Gabey, Indian Hills                                                       1968 SP

Keith Kurtz, Pompton Lakes                                                   1969 880

INDIAN HILLS                                                                       1969 RELAY

Rai Schultz, Indian Hills                                                            1969 SP

Charlie Getty, Pompton Lakes                                                 1969 DT

Tom Walsh, Indian Hills                                                            1970 120 HH

Mike Meagher, Indian Hills                                                       1970 PV

*Greg Miller, Northern Highlands                                                              1971 2 mile

Rich Whitmore, New Milford                                                     1972 SP

                                                                                                1972 DT

Cliff Riso, Ramsey                                                                    1971 HJ

                                                                                                1972 HJ

Steve Natusch, Pascack Valley                                                   1973 PV

Tom Kadien, Waldwick                                                             1974 DT

Ray Sahadi, Tenafly                                                                  1974 SP

Scott Hersh, Fort Lee                                                                1975 DT

Randy Stalter, Saddle Brook                                                      1975 SP

John Rizzi, Elmwood Park                                                         1975 100

*Ron Kort, Mahwah                                                                  1976 SP

Larry Biggs, Saddle Brook                                                         1976 DT

Joe Pacillo, Rutherford                                                              1977 SP

Scott Sarnoski, Bergen Tech                                                      1980 2 mile

Rich Duriske, Saddle Brook                                                       1980 SP

Bill Parisi, Ridgefield Park                                                         1985 JT

Scott Miller, Elmwood Park                                                       1986 SP

                                                                                                1986 DT

Craig Paskas, Rutherford                                                           1987 JT

Jason Miller, Elmwood Park                                                      1988 SP

Craig Masker, Mahwah                                                             1990 3200

Anthony Hampton, Englewood                                                  1991 400 IH

                                                                                                1992 110 HH

                                                                                                1992 400 IH

                                                                                                1993 400 IH

                                                                                                1994 110 HH

                                                                                                1994 400 IH

Anthony Hayne, Ridgefield Park                                                1992 JT

                                                                                                1993 JT

Thanniel Robinson, Englewood                                                  1993 HJ

                                                                                                1994 HJ

ENGLEWOOD                                                                        1993 RELAY

Eric Castillo, Ridgefield Park                                                     1994 3200

Justin Schwartz, Glen Rock                                                        1994 JT

Deke DeFreese, Mahwah                                                           1995 HJ

Frank Chamberlin, Mahwah                                                       1996 SP

*Mikkel Brown, Glen Rock                                                       1996 LJ

Andrew Giannotti, Westwood                                                    1997 800

Josh Ross, Westwood                                                                1997 PV

Will Arroyo, Ridgefield Park                                                     1999 JT

Owen Bourgholtzer, Mahwah                                                     2000 3200

Matt Elkas, Ramsey                                                                  2000 SP

Steve McGovern, Dumont                                                         2002 DT

Garrett Kroner, Indian Hills                                                       2005 200

                                                                                                2005 400

                                                                                                2006 400

Ken Ebeling, Mahwah                                                                               2005 400 IH

Max Bruno, Indian Hills                                                            2006 800

                                                                                                2008 800

James Stathopoulos, Mahwah                                                     2006 DT

*Geoff Goidell, Pascack Hills                                                    2007 SP

Greg Stripe, Mahwah                                                                2007 PV

                                                                                                2008 PV

Chris Phipps, Lodi                                                                    2008 LJ

                                                                                                2008 TJ

Sean O’Neill, River Dell                                                            2008 SP

Mark Filandro, Indian Hills                                                        2009 IH

                                                                                                2010 IH

Kevin Steimle, Mahwah                                                            2009 JT

Ackeme Brown, Englewood                                                       2009 LJ

Corey Crawford, Indian Hills                                                     2010 LJ

Chris Estrella, Ridgefield Park                                                   2014 100

                                                                                                2014 200

Jairus Paul, Mahwah                                                                 2014 LJ

                                                                                                2015 TJ

Mike Pepper, Ramsey                                                                2014 TJ

Will Daly, River Dell                                                                2016 1600

                                                                                                2016 800

RIVER DELL                                                                           2016 4-x-800

 

BOYS GROUP 3

Chuck Quinby, Ridgewood                                                        1953 HJ

Dave Caulfield, Tenafly                                                             1953 880

Clyde Leverett, Garfield                                                            1954 LJ

Earl Hicks, Englewood                                                              1955 PV (T)
Ed Fass, Hackensack                                                                 1956 DT

Don Davies, Tenafly                                                                 1957 440

Ross McRonald, Tenafly                                                           1957 100

                                                                                                1957 220

Bob Lowe, Englewood                                                                              1957 mile

Eric Groon, Leonia                                                                   1958 mile

Jute Williams, Englewood                                                         1958 220

                                                                                                1959 440

Paul St. Miklossy, Fair Lawn                                                     1958 PV (T)

Richie Flubacher, Ramapo                                                         1959 LJ

Maurice Hobson, Englewood                                                     1959 880

Bruce Hoffman, Ramapo                                                           1959 PV

                                                                                                1960 PV

Roger Caruso, Northern Valley                                                  1960 440

Bob Linders, Northern Valley                                                    1960 880

George Howe, River Dell                                                          1961 440

Marion Brevard, Englewood                                                      1961 880

Bob Wolley, Pascack Valley                                                      1961 mile

Bill Hooks, River Dell                                                                               1961 LJ

Ken Samra, Passaic Valley                                                      1962 880

John Loeschhorn, Ramapo                                                         1962 mile

Ed Daw, Old Tappan                                                                 1963 880

*Dave Stanley, Glen Rock                                                         1964 440

Bill Walker, Englewood                                                            1964 100

                                                                                                1964 220

                                                                                                1965 100

                                                                                                1965 220

Dan Wigart, Tenafly                                                                  1965 440

Ron Sicoli, Ramapo                                                                  1965 880

Joe Bryant, Englewood                                                              1966 440

Bill Waterfall, New Milford                                                       1966 HJ

Glen Siegel, East Paterson                                                         1967 PV

Jeff Fried, New Milford                                                             1968 HJ

Jeff Adams, Englewood                                                             1968 440

Dave Liskin, Englewood                                                            1969 100

Dennis Pearson, Englewood                                                       1969 LJ

Randy Sokolik, New Milford                                                     1968 SP

                                                                                                1969 SP

Nick Carrelle, Fort Lee                                                              1970 DT

                                                                                                1970 SP

Dave Rafferty, Wayne Valley                                                   1970 mile

ENGLEWOOD                                                                        1970 RELAY

                                                                                                1971 RELAY

Tom Alessi, River Dell                                                              1971 PV

Mark MacCracken, Tenafly                                                       1972 PV

*Greg Miller, Northern Highlands                                                              1972 2 mile

                                                                                                1973 2 mile

George Mackay, Pascack Hills                                                   1973 mile

Clark Woods, Pascack Valley                                                     1974 mile

Tom Parr, Lakeland                                                                1976 JT

Roger Jones, Ramsey                                                                1977 mile

Steve Patterson, Ramapo                                                           1977 880

Dave Latowsky, Ramapo                                                           1978 880

Lou Kertesz, Ramsey                                                                1981 SP

Dana Ellis, Ramapo                                                                  1981 DT

Jon Lampert, Demarest                                                              1982 SP

Bruce Bacchiocchi, Dumont                                                       1982 JT

Steve Schadler, Bergenfield                                                       1983 1600

                                                                                                1983 3200

                                                                                                1984 1600

Jeff Hooton, Ramsey                                                                 1984 PV

Brian Otley, Wayne Hills                                                         1985 HJ

Mike Theuerkauf, Demarest                                                       1986 SP

                                                                                                1988 SP

Ken Flynn, Ramsey                                                                   1990 3200

                                                                                                1991 3200

John Clarke, Demarest                                                                               1990 JT

Moses Mekbeb, Cliffside Park                                                    1991 1600

Carl Von Tobel, Dumont                                                           1992 JT

Joe Mendel, Wayne Hills                                                         1999 400

Arden Cierich, Lakeland                                                         1999 JT

Luis Castillo, Garfield                                                                2001 DT

Ralph Davis, Paramus                                                                2003 TJ

Tyler deRouen, West Milford                                                  2005 400 IH

Harold Blyden, Bergenfield                                                       2005 TJ

Rashad White, Teaneck                                                             2006 200

George Abyad, Passaic Valley                                                  2006 DT

                                                                                                2007 SP

                                                                                                2007 DT

Ted Lesher, Northern Highlands                                                 2006 TJ

Damian Miles, Teaneck                                                             2008 200

Chris Pantale, Wayne Valley                                                   2008 DT

Corey Caidenhead, Bergenfield                                                  2009 400

Brad Paternostro, Ramapo                                                         2010 800

                                                                                                2011 800

TEANECK                                                                               2010 relay

Jamal Williams, Teaneck                                                           2010 TJ

                                                                                                2011 LJ

Steve Iafrate, Demarest                                                              2010 JT

OLD TAPPAN                                                                         2011 relay

                                                                                                2012 relay

                                                                                                2015 4-x-400

                                                                                                2016 4-x-400

Sean Wimbush, Teaneck                                                            2011 TJ

Ben Malone, Pascack Valley                                                      2012 800

Brandon Gregory, Old Tappan                                                   2012 IH

Andrew Trumbetti, Demarest                                                     2012 SP

Rob Gebhard, Northern Highlands                                                              2012 TJ

Benjamin Davis, Old Tappan                                                     2013 100

Marc Rienas, Old Tappan                                                          2014 1600

                                                                                                2015 800

                                                                                                2015 1600

Luke Annichiarico, Old Tappan                                                  2014 PV

St. Jacob Diodonet, West Milford                                            2015 400

Andrew Tummino, River Dell                                                    2015 SP

                                                                                                2015 DT

Frankie Richard, Northern Highlands                                          2015 LJ

                                                                                                2016 TJ

RIVER DELL                                                                           2015 4-x-800

 

BOYS GROUP 4

Rich Castellana, Ridgewood                                                      1957 LJ

Burt Cross, Teaneck                                                                  1957 PV

Jerry Counihan, Ridgewood                                                       1958 PV

Neil Cooper, Fair Lawn                                                             1960 DT

John Stevens, Hackensack                                                         1961 HJ (T)

Jim Moore, Ridgewood                                                            1961 PV (T)

Sam Perry, Passaic                                                                  1962 100

Nat Slaughter, Passaic                                                             1962 LJ

Len Corn, Ramapo                                                                    1964 LJ

Gary Rosenberg, Fair Lawn                                                       1965 mile

Bruce Hedendahl, Paramus                                                        1965 SP

                                                                                                1965 DT

Bill Heyman, Kennedy                                                             1966 100

                                                                                                1966 220

Bob Schwetie, Passaic Valley                                                   1966 mile

Ken Crusius, Hackensack                                                          1966 HJ

Diego Perez, Eastside                                                               1966 DT

Ron Speirs, Paramus                                                                 1969 mile

Chris Elliot, Ramapo                                                                 1970 mile

John Bazemore, Eastside                                                         1970 LJ

Paul Sutphen, Clifton                                                              1971 120 HH

Kevin Conheeney, Hackensack                                                  1971 mile

Curt LoPresti, Paramus                                                              1971 HJ

Skip Johnson, Hackensack                                                         1972 HJ

Steve Wyche, Hackensack                                                         1973 220

Bill Duren, Hackensack                                                             1974 120 HH

Parke Muth, Ridgewood                                                            1975 330 IH

Alan Schepps, Teaneck                                                              1976 PV

Dave Laube, Fair Lawn                                                             1979 SP

John Farrell, Teaneck                                                                1980 SP

Paul Wright, Kennedy                                                             1980 880

Mike Buncic, Fair Lawn                                                            1980 DT

Dave Dickey, Teaneck                                                                               1981 PV

Tony Williams, Kennedy                                                         1983 3200

Chris Sullivan, Ridgewood                                                        1985 1600

Joe LeMay, Ridgewood                                                             1985 3200

Dave Porter, Passaic                                                                1985 DT

                                                                                                1986 SP

Joe Johnson, Hackensack                                                           1986 200

Curtis McNair, Passaic                                                            1986 800

                                                                                                1986 1600

Kevin DeFeo, Clifton                                                               1986 DT

Eric Berntsen, Ridgewood                                                         1987 1600

                                                                                                1987 3200

Andrew Cameron, Eastside                                                     1987 110 HH

                                                                                                1987 400 IH

                                                                                                1987 LJ

Walt McCall, Hackensack                                                          1988 200

                                                                                                1988 400

Craig Halyard, Ridgewood                                                         1988 LJ

Shawn Collins, Kennedy                                                          1991 400 IH

Eric Boucher, Ridgewood                                                          1991 3200

Matt Psaltis, Fair Lawn                                                              1992 PV

Ricchard Carter, Passaic                                                         1992 100

Darius Pemberton, Hackensack                                                  1993 LJ

                                                                                                1993 HJ

Bob Keino, Ridgewood                                                             1993 1600

                                                                                                1993 3200

                                                                                                1994 1600

                                                                                                1994 3200

Joe Dawkins, Hackensack                                                          1994 100

                                                                                                1994 200

                                                                                                1995 100

                                                                                                1995 200

Walter King, Hackensack                                                          1995 400

Chiffon Allen, Passaic                                                              1996 HJ

                                                                                                1996 LJ

Guy Rose, Wayne Hills                                                            1998 110 HH

Joe Velazquez, Paramus                                                            1999 400

Josh Kauke, Ridgewood                                                            1999 800

                                                                                                2000 800

Matt Winkler, Wayne Valley                                                   2000 1600

Sean Begley, West Milford                                                       2001 JT

Gabe Knutson, Ridgewood                                                        2003 TJ

Mohamed Khadraoui, Kennedy                                                               2003 3200

                                                                                                2004 3200

Kyle Lindsay, Eastside                                                             2004 TJ

                                                                                                2005 TJ

                                                                                                2006 TJ

Byron Williams, Ridgewood                                                      2005 1600

Marcos McKenzie, Eastside                                                     2008 HJ

Nicoy Hines, Passaic Tech                                                        2009 HH

Tommy DeVita, Ridgewood                                                      2010 HJ

Conroy Walker, Hackensack                                                      2010 200

Stephen Mozia, Hackensack                                                       2011 SP

Jabari Butler, Passaic Tech                                                     2012 HJ

BOYS PAROCHIAL A (PAROCHIAL TO 1966)

Joe Canizzaro, St. Ceceilia’s                                                      1955 DT

Frank Moszczynski, Don Bosco                                                 1955 SP

Paul Onderdonk, Don Bosco                                                      1956 LJ

Gordon Webb, Don Bosco                                                         1956 PV

                                                                                                1957 LJ

Paul Scully, Don Bosco                                                             1958 HJ (T)

Jim Megiel, Don Bosco                                                             1959 PV

                                                                                                1960 PV (T)

Corrado Vono, Don Bosco                                                         1960 LJ

                                                                                                1961 LJ

Gus Strittmayer, Don Bosco                                                       1961 HJ (T)

Mike McGuiness, Bergen Catholic                                             1962 440

Jean Neptune, Don Bosco                                                          1961 HJ (T)

                                                                                                1962 HJ (T)

Richie Kennedy, Don Bosco                                                      1962 HJ (T)

Terry Murray, Don Bosco                                                          1963 LJ

Bill Madden, Bergen Catholic                                                    1963 100

                                                                                                1963 220

                                                                                                1964 100

                                                                                                1964 220

Jeff Hasselberger, DePaul                                                          1964 120 HH

Bill Jordan, St. Cecilia’s                                                            1964 440

Tom Obrotka, Bergen Catholic                                                   1964 SP

Jim Wenthe, Bergen Catholic                                                     1964 LJ

Dennis Rowan, Don Bosco                                                        1965 LJ

Tom O’Rourke, Bergen Catholic                                                1966 100

                                                                                                1966 220

Steve Saner, St. Joseph Regional                                                1966 DT

Brian McGuiness, St. Luke’s                                                      1966 LJ

Bob Kaczka, Don Bosco                                                            1967 880

Ed Whalen, Bergen Catholic                                                      1967 LJ

Neil Tarulli, St. Joseph Regional                                                1968 120 HH

John Bykowsky, St. Joseph Regional                                          1968 180 LH

                                                                                                1969 180 LH

ST. JOSEPH REGIONAL                                                         1968 RELAY

                                                                                                2015 4-x-100

Tom Hayes, St. Joseph Regional                                                 1967 PV

                                                                                                1968 PV

Bob Hauk, St. Joseph Regional                                                   1967 100

                                                                                                1967 220

                                                                                                1968 100

                                                                                                1968 220

                                                                                                1969 100

                                                                                                1969 220

Steve Adams, St. Joseph Regional                                                              1969 SP

                                                                                                1970 SP

Walt Bambrick, St. Joseph Regional                                           1970 LJ

Ed McKeever, St. Joseph Regional                                             1970 PV

Tom Newman, Don Bosco                                                         1971 220

George Vallone, Bergen Catholic                                                1972 PV

Tim Conheeney, Paramus Catholic                                             1973 2 mile

George Ennis, Paramus Catholic                                                 1973 DT

Lou Martucci, DePaul                                                             1974 440

Frank Moran, Bergen Catholic                                                   1974 880

Bob McDermott, Paramus Catholic                                             1974 mile

Don Holmes, Paramus Catholic                                                  1974 HJ

Matt Eckmeyer, St. Joseph Regional                                           1974 PV

Scott DeCandia, St. Joseph Regional                                           1974 SP

Mark Saner, St. Joseph Regional                                                1974 DT

                                                                                                1975 SP

                                                                                                1975 DT

Pat Chapman, DePaul                                                             1974 JT

Joe Hurley, Don Bosco                                                              1975 440

BERGEN CATHOLIC                                                              1976 RELAY

                                                                                                1992 RELAY

                                                                                                1993 RELAY

                                                                                                1994 RELAY

                                                                                                1996 RELAY

                                                                                                1997 RELAY

                                                                                                1999 RELAY

Ed Shanahan, Bergen Catholic                                                   1976 DT

Lou Mastro, Paramus Catholic                                                   1976 330 IH

                                                                                                1976 LJ

                                                                                                1976 120 HH

Kevin Byrne, Paramus Catholic                                                  1976 mile

                                                                                                1977 880

Jim Moran, Paramus Catholic                                                     1977 LJ

Mike Collins, Don Bosco                                                           1977 JT

                                                                                                1978 JT

Tom Lanzalotto, Paramus Catholic                                             1977 DT

                                                                                                1977 SP

P.J. Mastro, Paramus Catholic                                                    1977 440 IH

Bill Leonard, Bergen Catholic                                                    1978 880

Rick Ancona, Don Bosco                                                           1978 440 IH

Pat Gannon, Paramus Catholic                                                   1978 PV

Matt Bauer, Don Bosco                                                             1978 DT

John McLaughlin, Don Bosco                                                    1979 440

DON BOSCO                                                                           1979 RELAY

                                                                                                1980 RELAY

Mike Geraghty, Don Bosco                                                        1980 200

                                                                                                1980 400

John Pedati, Queen of Peace                                                      1981 800

Greg Carney, St. Joseph Regional                                                               1981 110 HH

Jim O’Brien, DePaul                                                                1983 HJ

Sean Power, Don Bosco                                                            1985 DT

John Lyons, Don Bosco                                                             1985 LJ

Derrick Horner, Don Bosco                                                        1986 100

Ed Rice, Don Bosco                                                                  1986 PV

Mike Rios, Bergen Catholic                                                       1987 100

                                                                                                1987 200

Mark Bednarz, Paramus Catholic                                                1987 800

                                                                                                1988 800

Mike Rosenberg, Queen of Peace                                                1988 400

Anthony Velasquez, Don Bosco                                                 1988 HJ

Rich Robinson, St. Joseph Regional                                            1989 HJ

Steve Rice, St. Joseph Regional                                                  1989 SP

Joe Swasey, Bergen Catholic                                                      1990 110 HH

Ralph Sanon-Jules, St. Joseph Reg.                                             1991 SP

Brian Barry, Don Bosco                                                            1992 800

Tim McDermott, Bergen Catholic                                                               1993 200

Sean Durkin, Don Bosco                                                           1993 1600

                                                                                                1993 3200

Monte Mason, Paramus Catholic                                                1993 HJ

                                                                                                1993 110 HH

Pat Hyppolite, Don Bosco                                                          1993 400 IH

Dave Lopez, Paramus Catholic                                                   1993 LJ

Pat Destro, St. Joseph Regional                                                  1993 PV

Andy Paraison, Don Bosco                                                        1994 110 HH

Mike Martin, Bergen Catholic                                                    1994 400 IH

Tom McCabe, Don Bosco                                                          1995 800

                                                                                                1994 400 IH

Anthony DiCosmo, Paramus Catholic                                         1995 110 HH

                                                                                                1995 LJ

Shaun McGregor, Bergen Catholic                                             1995 SP

                                                                                                1995 DT

Kevin Dauble, St. Joseph Regional                                             1995 HJ

Tom Redmond, Bergen Catholic                                                 1996 800

                                                                                                1997 800

Cooper Rego, St. Joseph Regional                                                              1997 100

Todd Pitcher, Don Bosco                                                           1997 PV

Jim Fischer, Bergen Catholic                                                      1997 DT

                                                                                                1998 DT

*PARAMUS CATHOLIC                                                         1998 relay

                                                                                                2014 4-x-100 relay

Kiyon Harley, Paramus Catholic                                                 1999 200

John D’Izzia, Bergen Catholic                                                    1999 400

Brent Hobbs, Don Bosco                                                           2001 HJ

Ken Sinkovitz, Bergen Catholic                                                  2002 800

                                                                                                2003 800

Rob McKay, Don Bosco                                                            2002 400 IH

Jim Malizia, St. Joseph Regional                                                2002 JT

Michael Ray Garvin, Don Bosco                                                2003 200

                                                                                                2004 100

                                                                                                2004 200 

                                                                                                2005 100

                                                                                                2005 200

Tyler Palumbo, Don Bosco                                                        2003 LJ

Brian Toal, Don Bosco                                                              2004 SP

Doug Klopacz, St. Joseph Regional                                            2005 SP

DON BOSCO                                                                           2006 RELAY

                                                                                                2011 RELAY

Sharif Webb, Don Bosco                                                           2007 800

                                                                                                2007 IH

Chris Hallissey, Don Bosco                                                        2007 DT

Mitch Bennett, Paramus Catholic                                                2007 TJ

Matt Steeg, Don Bosco                                                              2007 PV

Steve Wexler, Don Bosco                                                          2008 800

Kevin Bostick, Bergen Catholic                                                  2008 HJ

                                                                                                2008 TJ

Greg Hazell, Don Bosco                                                            2009 LJ

                                                                                                2009 TJ

                                                                                                2010 LJ

                                                                                                2010 TJ

                                                                                                2011 TJ

Billy Leonard, Bergen Catholic                                                  2010 IH

Selwyn Maxwell, Don Bosco                                                     2010 HH

                                                                                                2011 HH

Jabrill Peppers, Paramus Catholic                                                2012 200

                                                                                                2013 100

                                                                                                2013 200

                                                                                                2014 100

                                                                                                2014 200

Joe White, DePaul                                                                   2013 800

                                                                                                2014 800

Kyle Levermore, Don Bosco                                                      2013 3200

                                                                                                2014 1600

Zack Bazile, St. Joseph                                                              2014 LJ

                                                                                                2014 TJ

Patrick Sullivan, Don Bosco                                                       2015 3200

                                                                                                2016 3200

Javon Turner, Paramus Catholic                                                 2016 100

                                                                                                2016 200

                                                                                                2016 HJ

BOYS PAROCHIAL B

A. J. Holzherr, Queen of Peace                                                   1967 440

Greg Shepherd, Queen of Peace                                                 1967 mile

Greg Sondey, Pope Pius                                                           1967 SP

                                                                                                1967 DT

                                                                                                1968 SP

                                                                                                1968 DT

Tim McDonough, Paramus Catholic                                           1968 LJ

Dean Smith, Pope Pius                                                             1967 180 LH

                                                                                                1968 120 HH

                                                                                                1968 180 LH

Bob Benkovich, Paramus Catholic                                              1968 440

Nick Dedi, DePaul                                                                   1969 SP

                                                                                                1969 DT

Ray Schabunia, Queen of Peace                                                 1969 120 HH

Eugene Michaels, Queen of Peace                                                              1969 440

Jack Conheeney, Paramus Catholic                                             1968 mile

                                                                                                1969 mile

Andy Artola, Paramus Catholic                                                  1969 880

Jim Reap, St. Cecilia                                                                  1970 mile

Jim Marra, Don Bosco Tech                                                       1970 880

Pete Luongo, Paramus Catholic                                                  1970 440

Steve Riley, Queen of Peace                                                      1971 2 mile

Roy Wassong, Queen of Peace                                                   1971 DT

                                                                                                1971 SP

Frank Iozzio, Don Bosco Tech                                                 1971 HJ

Jim Brindle, St. Mary’s                                                              1971 880

*PARAMUS CATHOLIC                                                         1969 RELAY

                                                                                                1971 RELAY

Ray Gabler, Paul VI                                                                1972 120 HH
Tom Dames, Queen of Peace                                                     1972 mile

Gene Russell, Queen of Peace                                                    1971 440

                                                                                                1972 440

Gary Riley, Queen of Peace                                                       1971 mile

                                                                                                1972 880

Drew Sauchelli, St. Cecilia                                                        1972 SP

                                                                                                1972 DT

Del Lawson, Don Bosco Tech                                                   1973 100

                                                                                                1973 LJ

                                                                                                1974 100

Doug Jerothe, DePaul                                                              1973 200

Ray Shupak, Don Bosco Tech                                                  1973 120 HH

                                                                                                1973 180 LH

Paul St. Germain, Queen of Peace                                                               1973 440

                                                                                                1974 440

Jim McIntyre, Queen of Peace                                                    1972 2 mile

                                                                                                1973 880

DEPAUL                                                                                 1968 RELAY

                                                                                                1973 RELAY

                                                                                                2004 RELAY

Scott Leischman, DePaul                                                         1973 SP

                                                                                                1973 DT

Vic Stewart, Don Bosco Tech                                                   1973 HJ

Howard Brady, Queen of Peace                                                  1974 880

Rich Melph, Queen of Peace                                                      1974 2 mile

Jim Donohue, Queen of Peace                                                    1974 HJ

                                                                                                1975 HJ

Jim Casson, Paul VI                                                                1975 SP

Jim Pagnello, Don Bosco Tech                                                 1975 PV

QUEEN OF PEACE                                                                  1974 RELAY

                                                                                                1976 RELAY

Brian Loreti, St. Mary’s                                                             1975 DT

                                                                                                1976 DT

Ed Cruz, Paterson Catholic                                                     1975 LJ

                                                                                                1976 LJ

Carl Zigarelli, Paterson Catholic                                             1975 JT

                                                                                                1976 JT

Mike Walker, Paul VI                                                              1976 440

Dan McNeilly, St. Mary’s                                                          1976 880

                                                                                                1977 880

Mike Della Fave, Queen of Peace                                                1977 PV

PAUL VI                                                                                 1977 RELAY

Bob Keegan, Queen of Peace                                                     1977 DT

Dave Melfi, Queen of Peace                                                       1977 120 HH

Tom Healy, Queen of Peace                                                       1978 JT

Oral Payne, Paterson Catholic                                                 1978 LJ

                                                                                                1978 HJ

Gary Slodowski, Queen of Peace                                                1978 440 IH

Ed Traverso, Pope Pius                                                           1978 440

Bob McAdam, Queen of Peace                                                   1978 120 HH

Pat Fogarty, Queen of Peace                                                      1979 2 mile

Nick Sokiewicz, Pope Pius                                                       1979 120 HH

Greg Bloom, Queen of Peace                                                     1979 mile

Jeff Long, Queen of Peace                                                         1979 SP

Nelson Anderson, Pope Pius                                                    1981 100

Tom Pirolo, Paul VI                                                                1982 800

Jose Rubiani, Pope Pius                                                           1983 3200

Jim McCray, Paterson Catholic                                                               1984 200

Miguel Colon, Pope Pius                                                          1984 110 HH

                                                                                                1984 400 IH

Charles Condon, DePaul                                                         1986 JT

Chris Biancella, DePaul                                                           1989 200

Conrad Currin, DePaul                                                           1989 110 HH

                                                                                                1990 110 HH

John Coppola, DePaul                                                             1989 400 IH

Chris Horvath, DePaul                                                            1989 PV

Sean Boyle, DePaul                                                                 1989 SP

Dave Unger, DePaul                                                                1990 400 IH

Ben Christoffels, Eastern Christian                                          1991 400 IH

Jason Lapinski, Eastern Christian                                           1991 PV

Chris Duffy, Eastern Christian                                                1992 PV

Jason Perry, Paterson Catholic                                                1993 110 HH

                                                                                                1993 LJ

Neil Violante, DePaul                                                              1993 SP

                                                                                                1994 SP

Kevin Van Ek, Eastern Christian                                             1994 HJ

Eamon Monaghan, DePaul                                                      1994 DT

Martin Besterci, St. Mary’s                                                        1995 400 IH

Al Sholakh, DePaul                                                                 1995 PV

Phil Hartley, Eastern Christian                                                1996 PV

Phil Steenstra, Eastern Christian                                             1996 SP

Jim Bushoven, Eastern Christian                                             1998 LJ

                                                                                                1999 400 IH

Randy Picinic, St. Mary’s                                                          1998 DT

                                                                                                1999 SP

                                                                                                1999 DT

Jamie Richardson, Paterson Catholic                                       1999 LJ

Craig Borduin, Eastern Christian                                            1999 JT

Peter Sunden, Eastern Christian                                              1999 PV

Paul Groenewal, Eastern Christian                                          2000 PV

Matt Apol, Eastern Christian                                                  2001 1600

Val Sisti, DePaul                                                                      2002 LJ

                                                                                                2003 LJ

                                                                                                2004 LJ

Mike Ponte, DePaul                                                                 2005 100

Donald Lee, St. Mary’s                                                              2005 200

                                                                                                2006 100

                                                                                                2006 200

Brad Tanis, Eastern Christian                                                 2005 400 IH

Jon Cheresnick, Eastern Christian                                          2005 JT

Damon Merkerson, St. Mary’s                                                    2006 400

                                                                                                2007 100

                                                                                                2007 200

                                                                                                2007 400

                                                                                                2007 800

Nick Miehe, DePaul                                                                 2006 800

Matt Ratajczak, DePaul                                                          2006 IH

Greg Gillespie, DePaul                                                            2006 HJ

Dan Yablonsky, DePaul                                                           2006 PV

Maurice McDonald, Paterson Catholic                                    2008 TJ

Ben deWaal Malefyt, Eastern Christian                                   2009 DT

                                                                                                2010 DT

Kevin Mustac, St. Mary’s                                                          2010 SP

Kevin Momohin, Queen of Peace                                                2012 IH

                                                                                                2013 IH

                                                                                                2014 IH

Josh Davidson, Eastern Christian                                            2012 PV

Cleveland McDaniel, Eastern Christian                                   2013 HJ

Michael Aknabi, Queen of Peace                                                2013 HH

Caleb Hart, Hawthorne Christian                                            2014 JT

EASTERN CHRISTIAN                                                          2015 4-x-400

GIRLS GROUP 1

Noreen Velten, Palisades Park                                                    1977 DT

                                                                                                1978 DT

Andrea Ostrowski, Park Ridge                                                   1981 400

PARK RIDGE                                                                          1981 RELAY

Debbie Hillery, Leonia                                                              1982 800

Deneen Steiner, Ridgefield                                                        1982 HJ

Kathy Harmel, Wallington                                                         1982 LJ

Nancy Larena, Saddle Brook                                                      1983 HJ

Nancy Van Dyke, Midland Park                                                 1985 DT

Keelan Craw, Waldwick                                                            1987 SP

                                                                                                1988 SP

Sue Esposito, New Milford                                                        1987 JT

Michelle Straut, Waldwick                                                         1988 3200

*Megan Burke, Glen Rock                                                         1988 LJ

                                                                                                1991 LJ

Maria Iavarone, Cresskill                                                           1989 DT

Kim Giordano, Waldwick                                                          1989 LJ

Kerry Moore, Midland Park                                                       1992 1600

                                                                                                1993 1600

Ami Racich, Cresskill                                                                1991 HJ

                                                                                                1992 HJ

Kerry Wasser, Saddle Brook                                                      1993 HJ

Adwoa Asa-Awuku, New Milford                                                              1993 DT

Diana Lana, Saddle Brook                                                         1995 800

                                                                                                1995 1600

Lesley Hodgson, Glen Rock                                                       1995 100 HH

Katie Hanley, Glen Rock                                                           1995 400 IH

                                                                                                1997 100 HH

                                                                                                1997 400 IH

Marie Remiggio, Bogota                                                            1995 SP

Kim Ferranti, Glen Rock                                                           1995 DT

GLEN ROCK                                                                           1995 relay

Tracy DellaTorre, Glen Rock                                                     1997 800

                                                                                                1997 1600

Suzanne Nelson, Hawthorne                                                    1997 HJ

Erin Henry, Glen Rock                                                              2000 800

                                                                                                2000 1600

                                                                                                2000 3200

                                                                                                2001 1600

                                                                                                2001 3200

                                                                                                2002 1600

                                                                                                2002 3200

Lindsey Reggo, Ridgefield                                                         2000 JT

Kim Mineo, Glen Rock                                                             2001 800

                                                                                                2002 800

                                                                                                2002 400

                                                                                                2002 400 IH

                                                                                                2003 800

                                                                                                2003 400 IH

Justine Diana, Saddle Brook                                                       2001 100 HH

Liz Pendleton, Wood-Ridge                                                       2001 DT

Courtney Reggo, Ridgefield                                                       2002 JT

Cheryl Anscombe, Westwood                                                    2004 400

Denise Scarfi, Westwood                                                           2004 1600

Audrey Bedrock, Waldwick                                                       2004 3200

Tiffany Phoenix, Cresskill                                                         2004 DT

Alicia Henry, Cresskill                                                              2005 800

Amy Van Alstine, Midland Park                                                 2005 3200

                                                                                                2006 3200

Jessica Lehmann, Park Ridge                                                     2005 DT

Mallory Cornett, Hawthorne                                                   2005 HJ

Lynn Matanle, Glen Rock                                                          2005 TJ

Arianna Pomo, Saddle Brook                                                     2005 LJ

HAWTHORNE                                                                       2005 relay

Carly Planker, Pascack Hills                                                      2006 TJ

April Kaiser, Park Ridge                                                            2007 DT

                                                                                                2008 DT

Heather Morba, Kinnelon                                                       2007 SP

                                                                                                2007 JT

Lauren Schultz, Waldwick                                                         2008 IH

Amanda Duggan, Waldwick                                                      2008 TJ

Anna Gleason, Butler                                                              2008 HJ

Michelle Favre, Saddle Brook                                                    2008 PV

                                                                                                2009 PV

Jessica Andre, Waldwick                                                           2009 3200

WESTWOOD                                                                           2009 relay

Mel Lewis. Midland Park                                                           2010 IH

                                                                                                2011 IH

Colleen Murphy, Westwood                                                       2010 400

Amberly Gurbisz, Butler                                                         2010 LJ

Marija Spajic, Manchester                                                      2011 DT

Johanna Goergen, Kinnelon                                                    2012 800

Irene Cedano, Hasbrouck Heights                                                               2012 SP

Tiffany Tencza, Wallington                                                       2012 PV

                                                                                                2013 PV

Mykalah Curry, Butler                                                            2014 HH

Cheyenne Bellerand, Emerson                                                    2014 SP

                                                                                                2014 DT

Kaitlin Salisbury, Hawthorne                                                  2015 100

                                                                                                2015 200

                                                                                                2015 LJ

                                                                                                2015 TJ

                                                                                                2016 100

                                                                                                2016 200

                                                                                                2016 LJ

                                                                                                2016 TJ

Carleisha Forteau, Secaucus                                                    2015 400

Jillian DiGiacinto, Hasbrouck Heights                                         2015 IH

                                                                                                2016 IH

Thalia Ghalam, Midland Park                                                     2016 JT

GIRLS GROUP 2

Terri Dembek, Hawthorne                                                      1978 440

                                                                                                1979 440

Laura Falci, Saddle Brook                                                          1978 2 mile

Violetta Josevska, Garfield                                                        1979 2 mile

Liz Wahler, Saddle Brook                                                          1979 JT

Bianca O’Connell, Rutherford                                                    1980 800

Barbara Wolff, Tenafly                                                              1983 JT

Neretta Freeman, Garfield                                                          1986 100

                                                                                                1987 100

                                                                                                1987 200

Kirsten Christiansen, Rutherford                                                 1986 SP

                                                                                                1987 SP

Stacey Price, Westwood                                                            1988 SP

Dawn Reis, Lodi                                                                       1988 HJ

Elena Primerano, Lyndhurst                                                       1989 JT

*Megan Burke, Glen Rock                                                         1989 LJ

                                                                                                1990 LJ

ENGLEWOOD                                                                        1989 RELAY

Dee Keough, Mahwah                                                                               1990 1600

Nancy Scott, Garfield                                                                1991 800

Medeana Steidl, Garfield                                                           1992 JT

Sharren Bates, Pascack Hills                                                      1992 DT

Carli Gallo, Mahwah                                                                 1993 3200

Carlene Cummings, Englewood                                                  1995 100

                                                                                                1995 200

                                                                                                1997 100 HH

                                                                                                1998 LJ

Tammi Jordan, Englewood                                                        1995 LJ

Cheryl Burdick, Ramsey                                                            1998 HJ

*RAMSEY                                                                               1999 RELAY

Kim Grein, Ridgefield Park                                                        2001 SP

Thatcha DaCosta, Englewood                                                    2001 LJ

Sheena Strachan, Englewood                                                     2003 TJ

Patricia Murphy-Kennelly, Mahwah                                           2005 PV

Alex Rosenberger, Ramsey                                                        2006 IH

                                                                                                2007 IH

                                                                                                2008 HJ

Alyssa Maier, River Dell                                                           2006 TJ

Bry Bonavita, River Dell                                                           2007 800

Kim DeLoreto, Pascack Hills                                                     2007 3200

Erika Mertrud, Pequannock                                                    2007 DT

Ajda Dotday, Hawthorne                                                         2008 100

                                                                                                2008 200

Christine Coppola, River Dell                                                    2008 DT

Brooke Kristensen, Mahwah                                                      2008 TJ

Alex Cimino, Westwood                                                            2012 IH

WESTWOOD                                                                           2012 RELAY

                                                                                                2014 RELAY

Vanessa Virgens, Mahwah                                                         2013 PV

Corinne Myers, Westwood                                                         2013 800

                                                                                                2014 800

Kadejah Sellers, Manchester                                                   2014 400

Jessica Molina, Westwood                                                         2014 SP

Marlo Wehrer, Pequannock                                                    2015 IH

Bridgette Muller, Mahwah                                                         2015 PV

Shannon Goria, River Dell                                                         2016 3200

Michelle Rubinetti, Demarest                                                     2016 PV

GIRLS GROUP 3

*RAMSEY                                                                               1978 RELAY

Mary Ellen McGowan, Pascack Valley                                       1979 mile

Beth Sova, Lakeland                                                                1979 SP

Lori Morton, Westwood                                                            1980 100

Chris McDonnell, Westwood                                                     1980 3000

Patti McCluskey, Dumont                                                          1980 1500

Renee Carter, Englewood                                                          1981 100 HH

Regina Weinpahl, Westwood                                                     1982 JT

                                                                                                1983 JT

                                                                                                1983 SP

Toni Ann Angione, Bergenfield                                                  1983 3200

Margaret Rottkamp, Indian Hills                                                1986 LJ

Amy Nehls, Indian Hills                                                            1986 HJ

Amy Kempf, Paramus                                                                1988 1600

                                                                                                1988 3200

Gily Dishon, Tenafly                                                                 1989 100

                                                                                                1989 200

Catherine Feeney, Wayne Valley                                             1989 3200

                                                                                                1990 1600

                                                                                                1990 3200

Jen Metz, Pascack Valley                                                           1991 800

                                                                                                1992 800

Beth Crenshaw, Wayne Valley                                                 1994 3200

                                                                                                1995 3200

Jessica Sarubbi, Cliffside Park                                                    1996 JT

Caitlin Wittreich, Tenafly                                                          1996 800

Kim Fife, Lakeland                                                                 1997 HJ

Jen Austin, Garfield                                                                  1998 JT

                                                                                                1999 JT

                                                                                                2000 JT

Jessica Fazekas, Demarest                                                         2002 SP

                                                                                                2002 DT

Brittany Brooks, Garfield                                                           2003 TJ

Kelly Fazekas, Demarest                                                           2003 SP

Michelle Smith, Teaneck                                                           2004 100 HH

Shanelle Cross, Garfield                                                            2005 TJ

Kesley Ramsey, Ramapo                                                           2007 800

Hannah Mayer, Northern Highlands                                            2009 JT

                                                                                                2010 JT

Apresha Hampton, Teaneck                                                       2010 SP

Taylor Clarkson, Indian Hills                                                     2011 LJ

Kahlia Taylor, Teaneck                                                             2012 100

                                                                                                2012 200

Shauntierah Douglas, Garfield                                                    2012 JT

Josette Norris, Tenafly                                                                               2013 1600

                                                                                                2013 3200

                                                                                                2014 1600

                                                                                                2014 3200

Haley Steele, West Milford                                                      2013 PV

Madison Holleran, Northern Highlands                                       2013 800

NORTHERN HIGHLANDS                                                      2013 4x4 RELAY

                                                                                                2014 4x8 RELAY

                                                                                                2015 4x1 RELAY

Lauren Brzozowski, Ramapo                                                     2014 400

Catherine Pagano, Northern Highlands                                        2014 800

                                                                                                2015 800

                                                                                                2015 1600

Taryn DeLeon, Old Tappan                                                       2014 HJ

Kristina Langan, Wayne Hills                                                 2014 PV

                                                                                                2015 PV

Aminah Sarraga, Teaneck                                                          2015 400

Amiynah Campbell, Teaneck                                                     2015 DT

Lexi DelGizzo, Tenafly                                                             2016 800

Jessica Ippolito, Fair Lawn                                                         2016 PV

GIRLS GROUP 4

Becky Deetz, Ridgewood                                                           1976 HJ

Taryn Carter, Hackensack                                                          1977 120 HH

EASTSIDE                                                                              1977 440 RELAY

Lisa Schadler, Bergenfield                                                         1980 3000

Mary Ellen Mileski, Ridgewood                                                 1980 1500

                                                                                                1983 800

Margaret Scutro, Ridgewood                                                      1985 1600

                                                                                                1985 3200

Viola Harris, Passaic                                                                1986 400

Jasmin Jones, Hackensack                                                         1986 800

                                                                                                1986 1600

                                                                                                1987 800

                                                                                                1987 1600

Sue Piekarz, Clifton                                                                 1986 DT

                                                                                                1987 DT

Norine D’Arcy, Ridgewood                                                       1987 3200

Sharon Allen, Eastside                                                             1987 LJ

Nicole Thomas, Kennedy                                                         1988 400

Jen McDermott, Ridgewood                                                       1988 LJ

                                                                                                1989 LJ

Gwen Manning, Passaic Tech                                                  1988 HJ

RIDGEWOOD                                                                         1988 RELAY

Lujinda Batten, Passaic                                                           1989 110 HH

TEANECK                                                                               1989 RELAY

Nadine Nunez, Passaic                                                             1990 3200

Eileen Fitzgerald, Ridgewood                                                    1990 1600

Cassandra Grant, Passaic                                                        1991 200

                                                                                                1991 LJ

                                                                                                1992 200

                                                                                                1992 LJ

Melissa Wyka, Fair Lawn                                                          1991 1600

Dana Riley, Teaneck                                                                 1992 400

                                                                                                1993 400

Jenna Rogers, Ridgewood                                                          1993 1600

                                                                                                1994 3200

Nicole Carmichael, Kennedy                                                   1994 200

                                                                                                1995 100

                                                                                                1995 200

Nakisha Leon, Passaic                                                             1997 SP

Labelle Hillgrove, Passaic                                                        1998 SP

                                                                                                1999 SP

                                                                                                1999 DT

Kenneisha Reid, Passaic Tech                                                  1999 LJ

Tawana Watkins, Kennedy                                                      1999 400

                                                                                                1999 400 IH

                                                                                                2000 200

                                                                                                2000 400

                                                                                                2000 400 IH

                                                                                                2001 200

                                                                                                2001 400

Yhounic Vassell, Passaic Tech                                                 2002 200

Trish McGowan, Ridgewood                                                     2003 TJ

Essence Carson, Eastside                                                         2004 LJ

Cassie Wong, Ridgewood                                                          2005 PV

                                                                                                2006 PV

Sheniqua Jones, Passaic                                                           2006 LJ

Amber Allen, Passaic Tech                                                      2010 IH

Emily Urciuoli, Clifton                                                            2010 PV

Breaisha Morton, Passaic Tech                                                2013 HJ

                                                                                                2014 HJ

Amarys Berry, Hackensack                                                        2015 SP

                                                                                                2016 SP

 

GIRLS PAROCHIAL A

Carolyn Sonzogni, Paramus Catholic                                          1982 400 IH

Lauren Clarke, Paramus Catholic                                                1983 110 HH

Pascale Barrau, Paramus Catholic                                                               1983 SP

                                                                                                1983 DT

Marybeth Glowacki, Queen of Peace                                          1989 HJ

Christine Rose, IHA                                                                  1990 100

                                                                                                1990 200

                                                                                                1991 100

                                                                                                1991 200

Veronica Davi, IHA                                                                  1991 100 HH

                                                                                                1991 400 IH

                                                                                                1992 100 HH

                                                                                                1992 400 IH

Jean Readie, Queen of Peace                                                      1992 400

Lauren Mazurkiewicz, Queen of Peace                                        1994 JT

                                                                                                1995 JT

Kourtney Gallo, IHA                                                                 1995 3200

                                                                                                1996 3200

Julie Clifford, Holy Angels                                                        1996 800

                                                                                                1997 800

                                                                                                1999 800

Courtney Cubicciotti, IHA                                                         1998 LJ

                                                                                                1999 100

                                                                                                1999 200

*Anike Orimogunje, Queen of Peace                                          2000 100

                                                                                                2000 200

                                                                                                2003 100

                                                                                                2003 200

Caitlin Smyth, IHA                                                                   2000 800

                                                                                                2001 1600

Kristine Josef, Paramus Catholic                                                2001 DT

Caitlin Hemmer, IHA                                                                2003 800

*Janine Davis, Queen of Peace                                                   2004 100

                                                                                                2004 200

                                                                                                2004 400

                                                                                                2004 800

                                                                                                2005 400

                                                                                                2005 800

Alex Elkas, Holy Angels                                                           2006 400

Tyler Teaton, IHA                                                                    2006 HJ

Rae Corbo, Paramus Catholic                                                     2007 TJ

                                                                                                2008 TJ

                                                                                                2009 TJ

2010 TJ

2010 LJ

Sarah Pagano, IHA                                                                   2008 1600

                                                                                                2008 3200

                                                                                                2009 1600

                                                                                                2009 3200

Shannon Sullivan, IHA                                                              2008 JT

                                                                                                2009 JT

Ashley Sims, Paramus Catholic                                                  2008 SP

Myasia Jacobs, Paramus Catholic                                                2009 100

                                                                                                2009 200

                                                                                                2010 100

                                                                                                2010 200

                                                                                                2011 100

                                                                                                2011 200

Olivia Wade, Paramus Catholic                                                  2009 SP

PARAMUS CATHOLIC                                                           2009 relay

                                                                                                2016 4-x-100

Jaime Klein, Paramus Catholic                                                   2010 JT

                                                                                                2011 JT

Theresa Picciallo, IHA                                                                              2010 SP

                                                                                                2011 SP

                                                                                                2011 DT

                                                                                                2012 SP

Khyla Bailey, Paramus Catholic                                                 2010 HJ

Gina Carlino, IHA                                                                    2011 LJ

Tatiyanna Sanders, Paramus Catholic                                          2012 LJ

                                                                                                2013 100

                                                                                                2013 LJ

                                                                                                2013 TJ

                                                                                                2014 LJ

                                                                                                2014 TJ

Lisa Sesink-Clee, Holy Angels                                                   2013 JT

IHA                                                                                         2014 4x8 RELAY

Colleen Buckley, IHA                                                                2015 1600

Deb Majkowicz, IHA                                                                2015 LJ

Rosemary Menyhart, Paramus Catholic                                       2015 TJ

Elizabeth Garcia, Holy Angels                                                   2016 TJ

Maria Acosta, Paramus Catholic                                                 2016 800

Alexis Trott, Paramus Catholic                                                   2016 LJ

Caroline McGann, Holy Angels                                                  2016 PV

 

GIRLS PAROCHIAL B

Linda Hicks, Paterson Catholic                                                1989 100 HH

Davanna Medina, DePaul                                                        1992 3200

Kim Marowicz, DePaul                                                           1992 JT

PATERSON CATHOLIC                                                       1993 RELAY

Jill Schuurman, Eastern Christian                                           1998 DT

Krista McKinney, St. Mary’s                                                     1999 SP

                                                                                                2001 SP

Trinette Gooding, St. Mary’s                                                      1999 DT

                                                                                                2000 SP

Altisha Byrd, Paterson Catholic                                                               2000 100

                                                                                                2000 200

*Anike Orimogunje, Queen of Peace                                          2001 100

                                                                                                2001 200

                                                                                                2002 100

                                                                                                2002 200

*Janine Davis, Queen of Peace                                                   2002 400

Allison Desir, Dwight-Englewood                                                              2002 400 IH

                                                                                                2003 400

                                                                                                2003 400 IH

QUEEN OF PEACE                                                                  2002 RELAY

Lindsay Van Alstine, Hawthorne Christian                                              2003 1600

                                                                                                2003 3200

Lauren DeJong, Eastern Christian                                          2003 LJ

Erin Krenitski, Eastern Christian                                            2003 DT

Gina Forte, St. Mary’s                                                                               2003 JT

Kristen Traub, Eastern Christian                                            2009 3200

                                                                                                2010 1600

                                                                                                2010 3200

                                                                                                2011 1600

                                                                                                2012 1600

                                                                                                2012 800

Stephanie Rozalski, Queen of Peace                                            2009 PV

Bethany Van Eck, Eastern Christian                                       2011 HH

                                                                                                2012 HH

Faith Dismuke, Mary Help                                                      2011 IH

Natalie Negroni, Queen of Peace                                                2013 IH

                                                                                                2015 IH

                                                                                                2015 HH

Lyndsey Smith, Eastern Christian                                           2014 100

                                                                                                2014 200

                                                                                                2014 400

                                                                                                2015 400

Catherine Rozalski, Queen of Peace                                            2014 PV

DWIGHT-ENGLEWOOD                                                         2015 4x1

Brooke Van Lenten, Eastern Christian                                    2016 JT


CROSS-COUNTRY

 

BOYS GROUP 1

 

WESTWOOD                                                                           1963 (1-2)

PARK RIDGE                                                                          1973

Ian Leavesley, Mahwah                                                             1979

PALISADES PARK                                                                  1995

PALISADES PARK                                                                  1996

Jeff Clark, Bogota                                                                     1996

PALISADES PARK                                                                  2000

Chris Guerriero, Saddle Brook                                                   2004

Ryan Van Alstine, Midland Park                                                2005

Patrick Rono, Lyndhurst                                                            2010

 

BOYS GROUP 2

 

BOGOTA                                                                                1960

Ernie Johnston, Bogota                                                              1960

Al Graf, Bogota                                                                        1961

LAKELAND                                                                            1969

LAKELAND                                                                            1970

HAWTHORNE                                                                       1973

MAHWAH                                                                               1975

Pierre LaTennier, Manchester                                                 1984

Eric Castillo, Ridgefield Park                                                     1993

 

BOYS GROUP 3

 

TENAFLY                                                                               1955

Bob Lowe, Englewood                                                                              1955

TENAFLY                                                                               1956

Bob Lowe, Englewood                                                                              1956

TENAFLY                                                                               1957

Eric Groon, Leonia                                                                   1957

WAYNE                                                                                  1959

PASSAIC VALLEY                                                                 1961

DUMONT                                                                                1971

Greg Miller, Northern Highlands                                                1972

PASCACK VALLEY                                                                1973

RAMSEY                                                                                 1978

Ken Flynn, Ramsey                                                                   1989

 

BOYS GROUP 4

 

TEANECK                                                                               1961

Dave Hunt, Teaneck                                                                  1964

Mike Von Halle, Hackensack                                                     1967

RAMAPO                                                                                1969

Jeff Van Horn, Wayne Valley                                                  1981

Tony Williams, Kennedy                                                         1982

RIDGEWOOD                                                                         1991

RIDGEWOOD                                                                         1992

Bob Keino, Ridgewood                                                             1992

Bob Keino, Ridgewood                                                             1993

Mohamed Khadraoui, Kennedy                                                               2003

 

BOYS PAROCHIAL A

 

Dave Faherty, Bergen Catholic                                                   1962

BERGEN CATHOLIC                                                              1970

PARAMUS CATHOLIC                                                           1972

Kevin Walsh, St. Joseph Regional                                                              1973

PARAMUS CATHOLIC                                                           1975

Kevin Byrne, Paramus Catholic                                                  1975

Kevin Byrne, Paramus Catholic                                                  1976

BERGEN CATHOLIC                                                              1977

Bill Leonard, Bergen Catholic                                                    1977

Paul Thomas, Paramus Catholic                                                 1978

Regan Ladisic, Paramus Catholic                                                1992

DON BOSCO                                                                           2006

DON BOSCO                                                                           2007

DON BOSCO                                                                           2008

DON BOSCO                                                                           2009

 

BOYS PAROCHIAL B

 

DEPAUL                                                                                 1966

Andy Artola, Paramus Catholic                                                  1968

QUEEN OF PEACE                                                                  1970

QUEEN OF PEACE                                                                  1971

Jim McIntyre, Queen of Peace                                                    1972

 

GIRLS GROUP 1

 

Kerry Moore, Midland Park                                                       1992

BOGOTA                                                                                 1994

BOGOTA                                                                                 1996

Erin Henry, Glen Rock                                                              2001

PALISADES PARK                                                                  2004

Amy Van Alstine, Midland Park                                                 2004

Lindsay Pedersen, Waldwick                                                     2006

 

GIRLS GROUP 2

 

SADDLE BROOK                                                                    1976

SADDLE BROOK                                                                    1978

NORTHERN HIGHLANDS                                                      1993

RAMSEY                                                                                 1995

RAMSEY                                                                                 1996

Dana Satir, Ramsey                                                                   1996

RAMSEY                                                                                 1997

Melissa Conway, Ramsey                                                          1998

 

GIRLS GROUP 3

 

OLD TAPPAN                                                                         1979

Mary Ellen McGowan, Pascack Valley                                       1979

Toni Anne Angione, Bergenfield                                                1983

Jen Van Horn, Wayne Valley                                                  1984

Amy Kempf, Paramus                                                                1987

NORTHERN HIGHLANDS                                                      1991

Shahnaz Iqbal, Bergenfield                                                        1999

Jesse Mizzone, Passaic Valley                                                  2000

Jesse Mizzone, Passaic Valley                                                  2001

 

GIRLS GROUP 4

 

RIDGEWOOD                                                                         1980

Margaret Scutro, Ridgewood                                                      1984

CLIFTON                                                                               1985

RIDGEWOOD                                                                         1992

Jenna Rogers, Ridgewood                                                          1993

Celeste Sedo, Ridgewood                                                          1997

RIDGEWOOD                                                                         1998

Beth Androski, Hackensack                                                       1998

RIDGEWOOD                                                                         1999

Clair Nowakowski, Ridgewood                                                  2001

 

GIRLS PAROCHIAL A

HOLY ANGELS                                                                      2006

Sarah Pagano, IHA                                                                   2007

IMMACULATE HEART ACADEMY                                       2008

Sarah Pagano, IHA                                                                   2008

HOLY ANGELS                                                                      2009

 

GIRLS PAROCHIAL B

 

Rene Murphy, DePaul                                                             1984

Lindsay Van Alstine, Hawthorne Christian                                              1999

Lindsay Van Alstine, Hawthorne Christian                                              2000

Lindsay Van Alstine, Hawthorne Christian                                              2001

Kristen Traub, Eastern Christian                                            2009

Kristen Traub, Eastern Christian                                            2011