Holiday Relay Carnival

Thursday, December 28, 2006

Jersey City Armory 9:00 A.M.

 

BOYS

 

FROSH

55H: 1-Brooks Harris, St. Patrick, 8.6. 2-Lawrence Casseus, St. Patrick, 9.0. 3-Idris Pott, St. Patrick, 9.2. 4-Alex Tamanan, Northern Highlands, 9.9. 5-Eric Hirshfield, Northern Highlands, 10.1. 6-Mike Burke, Scotch Plains, 11.3.

55m: 1-Aaron Belina, Neptune, 6.7. 2-Pete Bruno, Raritan, 6.9. 3-Casey Pleasants, Teaneck, 7.1. 4-Brian Fisher, Hopewell, 7.3. 5-Kharey Leverette, Abraham Clark, 7.3. 6-Jesus Sanchez, Englewood, 7.4.

4x800: 1-Red Bank Catholic (Mulhern, Louie, Clonan, Quinn), 9:1.8. 2-East Orange Campus, 9:49.4. 3-Dickinson, 9:55.7. 4-Hunter, 10:44.1.

4x200: 1-St Benedicts (Ira Ford, Martin Otieno, Patric Mamadu, Christian Duncan), 1:49.1. 2-Teaneck, 1:51.3. 3-Delbarton, 1:52.4. 4-Englewood, 1:54.0. 5-North Brunswick, 1:55.0. 6-Morris Hills, 1:55.2.

200m: 1-Brooks Harris, St. Patrick, 24.3. 2-A. Belino, Neptune, 24.4. 3-Tie-Khareey Leverette, Abraham Clark, 25.8. & Judea Robinson, St. Patrick, 25.8. 5-Alex Tamarian, Northern Highlands, 26.0. 6-Brian Ma, Englewood, 26.9.

800m: 1-Davian Jenerson, East Orange Campus, 2:13.2. 2-Keagan Carter, Paramus Catholic, 2:15.1. 3-Matiss Batarags, Northern Highlands, 2:16.9. 4-Tarik Awad, Dickinson, 2:20.5. 5-Quincy Graham, East Orange Campus, 2:23.3. 6-Idris Pitt, St. Patrick, 2:23.9.

4x400m: 1-East Orange Campus (Brandon White, Quincy Graham, Davian Jenerson, Lewis Gray), 4:04.4. 2-Passaic, 4:09.5. 3-Orange, 4:10.9. 4-Oratory Prep, 4:11.2. 5-Dickinson, 4:12.5. 6-St. Benedicts, 4:14.8.

 

NOVICE

55H: 1-Clarence Stewart, Lincoln, 8.3. 2-Laith Hamden, Belleville, 8.3. 3-Evan Jimenez, DePaul Catholic, 8.8. 4-Stephan Sertima, Englewood, 9.1. 5-Justin Schneider, Paramus Catholic, 9.2. 6-Christopher Rodriguez, Passaic HS, 12.4.

55m: 1-Josh Ramirez, DePaul Catholic, 6.8. 2-William Winkey, Shabazz, 6.9. 3-Jeremy Spenble, Shabazz, 6.9. 4-Darren McKingley, Englewood, 6.9. 5-Ackeme Brown, Englewood, 6.9. 6-Lawrence Brown, St. Patrick, 7.0

4x800: 1-Don Bosco Prep A (Belgiovine, Brosnan, O'Neill, Comanto), 9:07.7. 2-Memorial, 9:13.8. 3-Morris Hills, 9:14.5. 4-Hunter, 9:17.5. 5-Highland Regional, 9:23.5. 6-Lincoln, 9:35.5.

4x200: 1-Shabazz (Will Evans, Jeremy Spence, Joshua Harris, William Winkey),1:40.2. 2-St. Benedicts, 1:41.5. 3-Englewood, 1:42.1. 4-East Orange Campus, 1:44.1. 5-Raritan, 1:44.3. 6-Lincoln, 1:44.6.

200m: 1-William Winkey, Shabazz, 23.8. 2-tie-Tyqun Brown, Neptune, 24.3. & Joshua Ramiriz, DePaul, 24.3. 4-Antonio Padilla, St. Benedicts, 24.4. 5-Tie-Damien Humphrey, Hudson Catholic, 24.5 & William Evans, Shabazz, 24.5.

800m: 1-Chadwick Munroe, Dickinson, 2:08.2. 2-Robert Molke, Don Bosco Prep, 2:08.7. 3-Dave Sinta, Hopewell Valley, 2:13.7. 4-Chris Bullis, Saddle Brook, 2:13.8. 5-Miguel Tlatelpa, Dickinson, 2:13.9. 6-Ge3rard Horans, Hudson Catholic, 2:13.9.

4x400m: 1-St. Benedicts (Jervas Thomas, Brandon Jarrett, Jordan Inacio, Jorge Marques), 3:43.6. 2-Hudson Catholic, 3:49.8. 3-Highland Regional, 3:53.6. 4-Neptune, 3:55.7. 5-Highland Regional B, 3:58.9. 6-East Orange Campus, 3:59.4.

Shot: 1-St. Benedicts (Tyler Rio, Eugene Okpaneake), 78-0. 2-DePaul Catholic, 76-11 . 3-Montclair, 76-4 . 4-Hamilton West, 68-3 . 5-Scotch Plains, 68-1 . 6-Governor Livingston, 67-10.

 

VARSITY

55H: Matt Rosana, Vernon, 7.8. 2-Stuart Adams, West Windsor South, 8.0. 3-Anthony Brown, Hamilton West, 8.0. 4-Sean Curry, Red Bank Catholic, 8.2. 5-Curtis Casseus, St. Patrick, 8.7. 6-Douglas Melvin, St. Patrick, 9.0.

55m: 1-Charles Willis, Hamilton West, 6.6. 2-Cedric Hall, Belleville, 6.6. 3-Robert East, Passaic, 6.6. 4-Brian Bucknor, St. Benedicts, 6.6. 5-Jaivon Palmer, Englewood, 6.6. 6-Raldaine Mcdonald, Englewood, 6.7.

4x800: 1-Don Bosco Prep (Baker, Webb, Wexler, Sullivan), 8:16.8. 2-Hopewell, 8:36.5. 3-Red Bank Catholic, 8:37.0. 4-Northern Highlands, 8:43.2. 5-Morris Hills, 8:44.5. 6-Clifton, 8:51.6.

4x200: 1-Englewood (Jaivon Palmer, Nate Francisco, Akeme Brown, Raldaine Mcdonald), 1:36.7. 2-Don Bosco Prep, 1:37.8. 3-Lincoln A, 1:39.3. 4-St. Patrick, 1:40.0. 5-Highland Regional, 1:40.2. 6-DePaul Catholic, 1:40.9.

600m: 1-Sharf Webb, Don Bosco Prep, 1:25.4. 2-Nick Miehe, DePaul Catholic, 1:27.5. 3-Rashan Kirkland, East Orange Campus, 1:27.7. 4-Steve Wexler, Don Bosco Prep, 1:27.9. 5-Chadwick Munroe, Dickinson, 1:31.3. 6-Akeem Thomas, Teaneck, 1:31.7.

200m: 1-Brian Bucknor, St. Benedicts, 23.2. 2-Joc Brown, West Windsor South, 23.4. 3-Stephon Baker, Shabazz, 23.5. 4-tie-Kevin Parker, St. Benedicts, 23.7. & Toddrick Darden, North Brunswick, 23.7. 6-Robert East, Passaic, 23.8.

1600m: 1-Brandon Jarrett, St. Benedicts, 4:22.8. 2-Kyle Soloff, Morris Hills, 4:27.9. 3-Brian Leung, West Windsor South, 4:36.7. 4-Jordan Inacio, St. Benedicts, 4:39.5. 5-Jervais Thomas, St. Benedicts, 4:40.2. 6-Eric Sorkin, East Brunswick, 4:41.6.

4x400: 1-Hopewell Valley (Marc Kilstein, Chris Anuzis, Rick Yu, Matt Cook), 3:39.2. 2-Lincoln A, 3:40.2. 3-East Orange Campus, 3:40.7. 4-DePaul Catholic, 3:42.0. 5-Highland Regional, 3:42.4. 6-Morris Hills, 3:42.6.

Shot: 1-St. Benedicts (Brice Rembert, Mark Harris), 87-3. 2-Lincoln, 87-0. 3-Hamilton West, 85-1/4. 4-Morris Hills, 83-2 . 5-Hudson Catholic, 82-6 . 6-Governor Livingston, 81-3 .

 

 

GIRLS

 

FROSH

55H: 1-Sarah Canfield, Scotch Plains, 9.9. 2-Sarah Dudek, Shawnee, 10.2. 3-Emily Urciouli, Clifton, 10.6. 4-Erika Vorstadt, Eldred, 11.0. 5-Samantha Soto, Belleville, 11.1.

55m: 1-Imani Sapini, St. Patrick, 7.5. 2-Sheteece Shabazz, Belleville, 7.5. 3-Kendra Scott, Ocean Township, 7.9. 4-Naeemah Johnson, Ocean Township, 7.9. 5-Cecily Derrick, St. Patrick, 8.2. 6-Jessica Howard, Teaneck, 8.2.

4x800: 1-Red Bank Catholic (Lunny, Wall, McMenaman, Chanin), 11:11.0. 2-Dickinson, 13:37.0.

4x200: 1-Ocean Township (Kendra Scott, Nicole Sica, Gillian Gayliard, Naeemah Johnson), 2:04.0. 2-Shawnee, 2:06.4. 3-Northern Highlands, 2:10.8. 4-Belleville, 2:19.7.

200m: 1-Nicole Ferrara, Hopewell Valley, 27.6. 2-Imami Sapini, St. Patrick, 27.8. 3-Sheteece Shabazz, Belleville, 28.1. 4-Emily Kianka, Hopewell Valley, 29.0. 5-Shayne Huster, Hopewell Valley, 29.4. 6-Tie-Kendra Scott, Ocean Township, 29.8 & Jamie Houck, Shawnee, 29.8.

800m: 1-Gabrielle Prendergast, Highland Regional, 2:41.6. 2-Kelly Tucholski, Ocean Township, 2:43.6. 3-Nikki Appezzato, Scotch Plains, 2:53.5. 4-Jess Gramp, Vernon, 2:57.6. 5-Kristina Brown, Eldred, 3:03.9. 6-Saverbaum, Lenape, 3:06.2.

4x400m: 1-Hopewell Valley (Taylor Krolih, Emily Kranke, Nicole Ferrara, Shayne Huse), 4:45.2. 2-Belleville, 5:29.4. 3-Belleville, 5:50.5

 

NOVICE

55H: 1-Steph Bahamonst, Vernon, 10.3. 2-Abby Harris-Shea, Hopewell Valley, 10.5. 3-Julianne Glasheen, Northern Highlands, 10.5. 4-Ariella Chiviz, Paramas Catholic, 10.7. 5-KerryAnn Graham, Eastside, 10.8. 6-Shekera Campbell, Neptune, 10.8.

55m: 1-Keekee Price, Eastside, 7.7. 2-Destiny Lampley, Teaneck, 7.7. 3-Nichole Fields, Belleville, 7.8. 4-Sade Grandberry, East Orange Campus, 7.9. 5-Shakeelah Lee, Hoboken, 8.0.

4x800: 1-Lenape (Rella, M. Cunningham, S. Anzabbi, S. Lam), 11:03.7. 2-Hopewell Valley, 11:08.3. 3-Hopewell Valley, 11:13.8. 4-Red Bank Catholic, 11:17.2. 5-Clifton, 11:52.5. 6-Elizabeth A, 12:05.1.

4x200: 1-Brentwood (V. Dixon, T. Crooms, C. Cross, R. Payne), 1:57.4. 2-Hopewell Valley, 1:59.1. 3-Hopewell Valley, 2:00.3. 4-East Orange Campus A, 2:00.7. 5-Eastside, 2:01.6. 6-Brentwood, 2:02.4

200m: 1-Shante Anthony, East Orange Campus, 28.5. 2-M. Livingston, Lenape, 29.1. 3-Nichole Fields, Belleville, 29.1. 4-Myosha White, East Orange Campus, 29.1. 5-Evan O'Neill, Northern Highlands, 29.3. 6-Tie-Victoria Barrett, Belleville, 29.7 & Shakeelah Lee, Hoboken, 29.7.

800m: 1-Kelsey Smith, Hopewell Valley, 2:39.8. 2-Joanne Campione, Belleville, 2:40.0. 3-S. Anzabbi, Lenape, 2:41.3. 4-K. Rella, Lenape, 2:41.6. 5-C. Cuiole, Lenape, 2:42.2. 6-Lauren Rufa, West Windsor South, 2:45.4.

4x400: 1-Hopewell Valley (Katelyn Pasano, Sarah Gustafron, Tricia Sherrand, Danielle Dunhart), 4:28.4. 2-Lenape, 4:32.9. 3-East Orange Campus, 4:34.4. 4-Transit Tech, 4:38.8. 5-East Orange Campus B, 4:43.0. 6-Belleville, 4:57.5.

Shot: 1-Vernon (Katie Brennan, Alyssa Zmuda), 53-7 . 2-Lincoln, 52-4 . 3-Elizabeth, 52- . 4-Cliffside Park, 51-8. 5-Eastside, 51-4 . 6-Ocean Township, 48-4.

 

VARSITY

55H: 1-Arianne Domo, Saddle Brook, 9.0. 2-Sue Martiniez, Clifton, 9.4. 3-Talia Cumberbatch, Brentwood, 9.6. 4-Michelle Telofski, Clifton, 9.8. 5-Valerie Carney, Raritan, 9.9. 6-Erika Donato, Hamilton West, 9.9.

55m: 1-Ashley Bryant, Brentwood, 7.5. 2-Aigner Holmes, Abraham Clark, 7.5. 3-Danielle Reid, Abraham Clark, 7.5. 4-Nicole Ferrara, Hopewell Valley, 7.6. 5-Alyssa Penyear, Neptune, 7.7. 6-Kiana Anderson, Neptune, 7.7.

4x800: 1-Hopewell Valley (Megan Fitzpatrick, Sarah Gustafron, Clare Buck, Marissa Greco), 9:54.0. 2-Lenape A, 9:56.9. 3-Red Bank Catholic, 10:06.7. 4-Lenape B, 10:13.2. 5-Clifton, 10:25.0. 6-Raritan, 10:31.9.

4x200: 1-Brentwood (E. Felder, V. Corbett, A. Bryant, T. Cumberbatch), 1:51.4. 2-Lenape, 1:53.8. 3-Neptune, 1:54.2. 4-Teaneck, 1:54.3. 5-Abraham Clark, 1:57.0. 6-Saddle Brook, 1:57.5.

600m: 1-Sue Martinez, Clifton, 1:40.8. 2-M. Johnson, Lenape, 1:43.4. 3-T. Lapointe, Lenape, 1:44.3. 4-Iyannah Gilford, Perth Amboy, 1:44.9. 5-Essence Felder, Brentwood, 1:45.0. 6-Alyssa Beasley, Paramus Catholic, 1:45.6.

200m: 1-tie-Jade Wilson, Neptune, 27.2 & Melanie Lopez-Bernstein, Paramus Catholic, 27.2. 3-Shadha Canzater, East Orange Campus, 27.4. 4-Marline Edmond, Elizabeth, 27.6. 5-Aigner Holmes, Abraham Clark, 27.6-tie-D. Cataldo, Lenape, 27.8 & Christy Guge, DePaul Catholic, 27.8.

1600m: 1-Clare Buck, Hopewell Valley, 5:22.0. 2-Megan Datterson, Freehold Boro, 5:27.2. 3-A. Boyds, Lenape, 5:28.3. 4-C. Koksen, Lenape, 5:28.6. 5-C. Orr, Lenape, 5:28.7. 6-E. Griffith, Lenape, 5:29.4.

4x400: 1-Lenape A (L. Hancock, K. Duffey, T. Lapointe, M. Johnson), 4:14.7. 2-East Orange Campus, 4:19.3. 3-Teaneck, 4:21.2. 4-Lenape B, 4:25.3. 5-Northern Highlands, 4:33.0. 6-Saddle Brook, 4:33.9. 7-Paramus Catholic, 4:35.3.

Shot: 1-Ocean Township (Suhail LaVecchia, Georgina Nembhard), 63-1 . 2-Passaic, 60-9. 3-Elizabeth, 59-9. 4-Neptune, 57-2 . 5-Lincoln, 55-3. 6-Saddle Brook, 53-6 .